LegalniBukmacherzy.com pl

Zakłady bukmacherskie na wybory samorządowe 2023

Zakłady bukmacherskie na wybory samorządowe 2023

Zgodnie z politycznym kalendarzem najbliższe obstawianie zakładów bukmacherskich na wybory samorządowe czeka nas w 2023 roku. Z punktu widzenia kursów i typów u legalnych bukmacherów to bardzo ciekawe wydarzenie. Składy rad gmin i miast oraz prezydentów, wójtów czy burmistrzów wybieramy na terenie całego kraju. Wybory samorządowe dają zazwyczaj bardzo szerokie możliwości obstawiania i 2023 rok na pewno nas pod tym względem nie zawiedzie. Chcemy, żeby Wasze kupony przyniosły jak największe wygrane, więc zebraliśmy trochę informacji na temat politycznych notowań przed wyborami samorządowymi. Tłumaczymy też, jakie dokładnie zakłady na wybory samorządowe w 2023 roku z tej okazji przygotują bukmacherzy działający w Polsce legalnie.

1. Zasady wyborów samorządowych w 2023 roku

W wyborach samorządowych wyłaniani są członkowie rad gmin, rad powiatów, rad miast na prawach powiatów (znanym przykładem jest Sopot) oraz sejmików wojewódzkich. Poza tym wybieramy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Z punktu widzenia zakładów bukmacherskich na wybory samorządowe w 2023 roku będą one bardzo interesujące. Pod wieloma względami obstawianie ich jest nawet ciekawsze od wyborów parlamentarnych (btw. też przypadających na 2023 rok – piszemy o tym więcej nieco niżej).

Jest tak przede wszystkim z uwagi na dużą liczbę różnorodnych rozstrzygnięć, wśród których do najciekawszych należą wyniki wyborów prezydenckich w miastach wojewódzkich. Takich miast mamy w Polsce 18 – województw jest 16, ale funkcja głównej lokalizacji dzieli się w woj. kujawsko-pomorskim pomiędzy Toruń i Bydgoszcz, a w lubuskim pomiędzy Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski). To kilkanaście politycznych batalii w największych miastach.

Co województwo, to nowe szanse na obstawianie zakładów! Wybory samorządowe także pod względem elekcji do rad miejskich zapowiadają się w 2023 roku przeciekawie. W najmniejszych miejscowościach wybory odbywają się na zasadach większościowych – wybieramy kandydatów, a ci z największą liczbą głosów zostają reprezentantami obywateli danego miasta.

Ale w większych lokalizacjach działa tzw. ordynacja proporcjonalna, która obowiązuje też w wyborach parlamentarnych. Czyli głosujemy na kandydatów przypisanych do list wyborczych (np. lista Koalicji Obywatelskiej, lista Prawa i Sprawiedliwości) – wyniki polegają na podliczeniu głosów na listę, a następnie proporcjonalne przyznanie znajdującym się na niej kandydatom miejsc w radzie.

2. Termin wyborów samorządowych w 2023 roku

W 2018 roku kadencja polityków wydłużyła się z 4 do 5 lat, więc termin kolejnych wyborów samorządowych „wypada” jesienią 2023 roku. Ostateczna data może być jednak inna i nie wykluczone, że głosować pójdziemy dopiero w 2024 roku. Losy kalendarza najbliższych wyborów samorządowych ważą się na szczeblu centralnym.

Prawo i Sprawiedliwość szuka sposobu, żeby przenieść je na wiosnę 2024 roku, bo jesienią 2023 roku odbędą się wybory parlamentarne – partia rządząca nie chce, żeby te elekcje się ze sobą pokrywały. PiS uważa, że to może być wystarczający powód, żeby zmienić kalendarz wyborów samorządowych, czyli nieco wydłużyć kadencję rad gmin, miast itd.

Na taką zmianę musi zgodzić się prezydent Andrzej Duda. Mówi się jednak, że jemu bliżej jest do konstytucyjnego terminu wyborów samorządowych (jesień 2023). Także opozycja twierdzi, że zmiana kalendarza wyborczego to nic innego, jak majstrowanie przy demokracji.

Jak to zamieszanie się skończy, to się niebawem wyjaśni. Na pewno zaktualizujemy dla Was informację o dacie wyborów samorządowych wypadających w 2023 roku, bo musicie przecież wiedzieć, kiedy obstawiać wybory samorządowe 2023 i pozostałe polityczne wyniki.

Odbierz ekskluzywny bonus na grę w STS!

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 1660 PLN!
Kod promocyjny
LBVIP

3. Kogo można typować w wyborach samorządowych w 2023 roku?

Wspomnieliśmy nieco wyżej, że co miasto, to ciekawy polityczny bój. To przekłada się na możliwości tworzenia zakładów. Jeśli mamy 18 miast wojewódzkich, to w 2023 roku w każdym z nich będziemy mieć inne wybory samorządowe do obstawienia.

W Warszawie o stanowisko prezydenta zapewne znowu powalczy Rafał Trzaskowski (chyba że wybory parlamentarne wywieją go ze stolicy np. na fotel premiera) – a jak nie on, to Koalicja Obywatelska wystawi innego, mocnego kandydata. Z innych przykładów: Hanna Zdanowska wystartuje zapewne w Łodzi, Jacek Majchrowski w Krakowie, Aleksandra Dulkiewicz w Gdańsku, Jacek Sutryk we Wrocławiu, a Jacek Karnowski w Sopocie.

Z kolei w wyborach do rad gmin i miast główne skrzypce w wielu lokalizacjach grać będą dobrze znane z ogólnopolskiej areny Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Lewica czy Polskie Stronnictwo Ludowe (bardzo mocne na obszarach wiejskich). Oprócz nich regionalnie powoływane są też komitety w rodzaju Wszystko dla Gdańska – lokalni działacze zrzeszeni w miejskie stowarzyszenia.

4. Jakie zakłady na wybory samorządowe 2023 oferują legalni bukmacherzy?

Wśród rodzajów dostępnych u bukmacherów zakładów na wybory samorządowe 2023 znajdziecie przede wszystkim pojedynki head 2 head pomiędzy głównymi kandydatami w prezydenckiej części wyborów samorządowych (np. poprzednim razem najgłośniejsze było starcie Rafał Trzaskowski – Patryk Jaki w Warszawie). Pamiętajcie, że jeśli jakiś kandydat nie dostanie ponad 50% poparcia w pierwszej turze, to po dwóch tygodniach odbywa się „dogrywka” – II tura wyborów z udziałem dwóch kandydatów.

Możecie też obstawiać wyniki poszczególnych partii w podziale na województwa i miasta. Legalni bukmacherzy chętnie też przyjmują zakłady na frekwencję w wyborach samorządowych oraz procentowe wyniki kandydatów czy partii (under/over).

Kursy bukmacherskie na wybory samorządowe zazwyczaj pojawiają się zazwyczaj na parę tygodni przed wyborami samorządowymi – w 2023 roku też tak się stanie. Następnie bukmacherzy kursy aktualizują wraz z pojawiającymi się sondażami.

Jeśli planujesz umieścić więcej zdarzeń na swoim kuponie związanych z wyborami lub z innymi dziedzinami to koniecznie sprawdź nasze skuteczne sposoby jak grać taśmy bukmacherskie. Dodatkowa wiedza może pomóc Ci w poprawieniu skuteczności lub pozwoli na uniknięcie typowych błędów.

5. Jak typować wybory samorządowe w 2023 roku? – porady

Jeżeli chcecie wygrywać pieniądze na zakładach na wybory samorządowe w 2023 roku, w swoich prognozach nie kierujcie się emocjami czy preferencjami politycznymi, lecz chłodną kalkulacją. Przed wyborami – samorządowymi, parlamentarnymi, prezydenckimi itd. – notowania kandydatów i partii są dobrze widoczne w sondażach wyborczych. To najlepszy sposób, żeby zorientować się w szansach polityków.

Nie bez znaczenia jest też podział na tzw. Polskę A i Polskę B czy Wschód/Zachód. Tradycyjnie bardziej konserwatywne są wschodnie województwa, a zachodnie bardziej liberalne czy prozachodnie. Bierzcie to koniecznie pod uwagę przy prognozowaniu wyników wyborów samorządowych w 2023 roku. Zresztą zobaczycie to w kursach bukmacherskich na wybory – będzie dużo pewniaków, zapewniamy.

Pamiętajcie też, że na poziomie samorządowym, inaczej niż ogólnokrajowym, preferencje wyborców nie zmieniają się zbyt często. W wielu miastach od 20-30 lat rządzą te same osoby (świetnym przykładem jest Gdynia, a wręcz Trójmiasto w ogóle). Dlatego w ciemno typujemy, że np. w Gdańsku wybory w 2023 roku wygrają radni z Koalicji Obywatelskiej i prezydent z nią związany. Tak samo w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu czy Krakowie. Z kolei kandydatów związanych z Prawem i Sprawiedliwością warto typować np. w Białymstoku czy Lublinie.

6. Gdzie obstawiać wybory samorządowe w 2023 roku?

Legalni bukmacherzy chętnie tworzą ofertę na zakłady związane z wyborami samorządowymi czy parlamentarnymi. W 2023 roku szukajcie ich między innymi w STS – to jeden z serwisów, które obsługują nasze kody promocyjne. Dzięki temu nie tylko obstawicie wyniki wyborów w Polsce, ale i skorzystacie z wysokich premii powitalnych, które przydadzą Wam się w tworzeniu kuponów w ogóle. Poniżej umieszczamy najważniejsze info o bonusach. Jednak, aby móc je w pełni odebrać musisz dokonać depozytu. Nie wiesz jak? Sprawdź, jakie są metody płatności za legalne zakłady bukmacherskie i sam zdecyduj, który sposób jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Bukmacher: Bonus: Kod promocyjny:
STS do 1660 PLN JOHNNYBET

7. W 2023 roku również obstawimy wybory parlamentarne

Kadencja sejmu i senatu (czyli parlamentu) trwa 4 lata, a że ostatnie wybory odbyły się w 2019, to jesienią 2023 roku szykujmy się na kolejne wrzucanie kart z nazwiskami do urn. Wybory parlamentarne obstawiać będzie można oczywiście na zakładach bukmacherskich w najpopularniejszych serwisach. Kursy w tym przypadku także obejmują procentowe wyniki partii politycznych w poszczególnych województwach (under/over). Można też po prostu obstawiać, która partia zwycięży w Polsce czy w poszczególnych regionach.

Wybory parlamentarne w 2023 roku poprzedzą dziesiątki sondaży, które pomogą Wam w typowaniu. Faworytem jest póki co Prawo i Sprawiedliwość, które pomimo 8 lat przy władzy ma wciąż bardzo zmotywowany tzw. twardy elektorat. Pytanie jednak, czy PiS-owi uda się odnieść takie zwycięstwo, które pozwoli sformować większościowy rząd – notowania przedwyborcze coraz częściej pozwalają poddawać to w wątpliwość. Zresztą sporo zależy też od podejścia do wyborów opozycji, która od 2015 roku ewidentnie nie może znaleźć na siebie skutecznego pomysłu. Do kraju wrócił Donald Tusk i apeluje o wspólną opozycyjną listę – to się chyba jednak nie uda i partie przeciwne rządowi znowu pójdą do wyborów osobno.

Niełatwo będzie więc typować wybory parlamentarne w 2023 roku, choć teoretycznie znamy faworyta. Jest jednak dużo niewiadomych, a temperatura politycznego sporu sięga zenitu. Naszym zdaniem w niektórych miastach łatwiejsze do trafionego przewidywania są wybory samorządowe, które w 2023 roku także znajdziecie na zakładach bukmacherskich.

8. Co musisz wiedzieć o wyborach samorządowych? (FAQ)

8.1 ➡️ Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

Wybory do samorządu powinny odbyć się jesienią 2023 roku. Dokładna data nie została jeszcze ustalona.

8.2 ➡️ Kto wygra wybory w 2023 roku?

Według wstępnych sondaży największą szansę na końcowy sukces ponownie ma Prawo i Sprawiedliwość.

8.3 ➡️ Gdzie obstawiać wybory samorządowe 2023?

Zakłady bukmacherskie na wybory samorządowe 2023 w pierwszej kolejności powinny pojawić się w STS.

skomentuj Zakłady bukmacherskie na wybory samorządowe 2023
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie