LegalniBukmacherzy.com pl

Jak grać taśmy bukmacherskie

Wielu graczy zapewne zastanawia się jak grać taśmy bukmacherskie i czy to w ogóle opłacalne? Bo przecież kupon złożony z wielu zdarzeń niekoniecznie musi mieć wiele wspólnego z dużą szansą na zwycięstwo. Nawet jeśli trzymamy się samych „pewniaczków”. A przynajmniej tak nam się wydaje. Dziś zastanowimy się czym są bukmacherskie taśmy, gdzie grać taśmy, czy każdy kupon akumulowany to taśma oraz przedstawimy nasze porady i przewodnik jak grać taśmy. To do dzieła!

1. Co to są taśmy bukmacherskie?

Zakładamy, że wielu z Was, nawet jeżeli pojęcie taśmy bukmacherskiej tylko obiło Wam się o uszy, może intuicyjnie domyślać się o co chodzi z taśmami bukmacherskimi. To proste. Samo sformułowanie pochodzi jeszcze z czasów świetności bukmacherów stacjonarnych. Gdy ułożymy kupon z wielu wydarzeń, nawet kilkunastu, to kupon po wydrukowaniu będzie bardzo długi, niczym paragon w sklepie po sporych zakupach. I samo sformułowanie taśma bukmacherska wzięło się właśnie od tego. Jeśli zastanawiacie się czym jest taśma u buka – to właśnie zakład z wieloma zdarzeniami.

2. Taśma, czyli kupon akumulowany

Czy taśma bukmacherska i kupon akumulowany to to samo? No nie do końca. Jak już wspomnieliśmy, taśma ma to do siebie, że zawiera wiele zdarzeń. Kupon AKO natomiast może mieć nawet tylko dwa zdarzenia i już jest to kupon akumulowany. Trudno wtedy coś takiego nazwać taśmą. Na dodatek, warto pamiętać, że nie każda taśma musi być kuponem AKO, bo spotykamy się również z taśmami maxikombi. Jak grać maxikombi dowiesz się z naszej osobnej publikacji, dlatego w tym tekście skupiamy się głównie na kuponach AKO. Natomiast ewidentnie taśma nie może być singlem, z wiadomych względów.

Jeszcze jednym rozróżnieniem taśmy są dwa kolejne czynniki. Przede wszystkim taśma bukmacherska oznacza, że gramy po niskich kursach. Często są to zdarzenia z przelicznikiem w wysokości do 1,50, a to i tak dość wysoki kurs. Więc gra na niskie kursy, pewniaki i taśmy bukmacherskie idą po prostu w parze. Kolejną cechą taśm bukmacherskich jest gra na niskie stawki. Logika jest prosta. Jeżeli obstawiamy sporo wydarzeń, to nawet jeśli są to rzeczy, które powinny się sprawdzić i jesteśmy o tym święcie przekonani, przy nagromadzeniu załóżmy kilkunastu różnych zdarzeń, jest naprawdę wysoka szansa, że coś pójdzie nie tak i na koniec powiemy, że znowu jeden nam nie wszedł. Tak bywa, dlatego też taśmy są łączone z maxikombi.

3. Taśma a podatek

Zalety taśmy bukmacherskiej są proste. Gramy po niskiej stawce, w takim razie ryzyko nie jest zbyt duże, bo nawet jeśli szanse nie są zbyt wielkie, to jednak też niewiele stracimy. A jeśli całkiem sprawnie idzie nam tworzenie kuponów – taśm, to możemy wygrać całkiem spore sumki. W tym momencie w drogę wchodzi nam państwo.

Bo gra u bukmachera to też podatki. Grając taśmy warto o nich pamiętać. Jednego z podatków nie ominiemy (chyba, że gramy u bukmachera bez podatku), mowa tutaj o podatku od zawartego zakładu. Drugi z nich to podatek od wygranego zakładu, wynosi 10%. On jednak nie obowiązuje w przypadku każdego kuponu. Taki podatek pomniejszy naszą wygraną dopiero, jeśli kupon będzie wygrany i wyniesie minimum 2280 złotych. Warto mieć to na uwadze, bo jak szybko obliczycie, w takiej sytuacji jesteśmy stratni przynajmniej 228 PLN! Dlatego obstawiając taśmy u bukmachera podatek jest rzeczą bardzo ważną.

4. Jak mądrze grać taśmy? Porady

Oczywiście odpowiedź na to jak skutecznie grać taśmy bukmacherskie nie jest taka prosta. To temat zawiły, a zakłady bukmacherskie na niskie kwoty wiążą się z tym, że musimy się nakombinować. Jednak mamy świadomość, że odpowiedź na pytanie czy warto obstawiać taśmy brzmi tak. Tak, jeśli mamy do tego odpowiednie podejście, cierpliwość i nie tracimy chłodnego osądu. Nasze porady odnośnie taśm bukmacherskich prezentujemy poniżej.

Taśmy bukmacherskie – poradnik w punktach

  • Graj na niskie stawki, siłą taśmy jest ilość zdarzeń i z niej bierze się wysoka wygrana, nie ze stawki,
  • Wybieraj zdarzenia, co do których orientujesz się i jesteś w stanie ocenić, że niski kurs nie wziął się tutaj z kapelusza i faktycznie ma bardzo wysokie szanse powodzenia,
  • Nie dorzucaj kolejnych zdarzeń na siłę, nie każda taśma musi mieć kilkanaście zdarzeń, jedno czy dwa zdarzenia mniej mogą zadecydować o Twoim sukcesie – wysoka ewentualna wygrana nie jest lepsza, od niższej, ale faktycznej wygranej,
  • Rezultaty danego spotkania graj z podpórkami, nawet faworyci miewają wpadki, a najgorsza porażka na taśmie bukmacherskiej to taka, gdzie nie wchodzi nam mecz z najniższym kursem...

To tyle jeśli chodzi o porady jak grać taśmy. Każdy musi wypracować swój sposób gry. To co jeszcze możemy polecić, to wyspecjalizowanie się w danych zdarzeniach. Nie musicie przecież obstawiać rezultatu meczu, nie musicie próbować trafić kto wygra. Może akurat wyczujecie sposób na grę under/over albo co innego? Może w e-sporcie znajdziecie coś ciekawego, gdzie bukmacherzy proponują wyższe kursy niż powinni? Warto szukać takich okazji, dlatego sprawdzajcie nowe publikacje na naszym portalu – bo również takie informacje staramy się dla Was zamieszczać. Przydatna będzie również ogólna wiedza jak obstawiać mecze w sieci, którą uzupełnicie dzięki jednemu z naszych artykułów.

5. Gdzie obstawiać taśmy?

Wiecie już co oznacza taśma bukmacherska i macie ogląd na to czy warto obstawiać taśmy, dlatego przejdziemy do kwestii, gdzie grać taśmy bukmacherskie. Mamy swoich faworytów w tym temacie, gdzie przede wszystkim stworzenie kuponu taśmy będzie proste ze względu na przyjazny interfejs. Braliśmy pod uwagę również wysokość kursów na zdarzenia wysoce prawdopodobne. U bukmacherów, których polecamy, będziecie spokojnie mogli sięgać po zdarzenia z kursami 1,4-1,5 czy wyższych i nadal liczyć na to, że to skuteczna taśma bukmacherska. Co to za bukmacherzy?

Obstawianie taśm bukmacherskich polecamy przede wszystkim w Fortunie. W naszej opinii to tutaj najłatwiej utworzyć kupon – taśmę, ze względu na proste i szybkie przeskakiwanie między zdarzeniami. Dla przykładu, jeśli chcemy stworzyć taśmę bukmacherską ze zdarzeń z danej ligi, wystarczy wybrać ją w zakładkach i już z tego poziomu mamy dostęp do wszystkich zdarzeń, nie musimy wchodzić w dany mecz, z tej karty możemy już otworzyć zdarzenia w każdym meczu, bez wczytywania kolejnej strony. A to nie wszystko, bo mamy tutaj również ekskluzywny bonus. Jeśli skorzystacie z naszego linku i zarejestrujecie się na eFortuna, to otrzymacie bonus do 630 złotych!

Drugim bukiem, którego możemy wskazać jest STS. Taśmy bukmacherskie tu również będą wychodziły lepiej, ze względu na stosunkowo korzystne kursy, jakie posiada ten bukmacher. A do tego możecie skorzystać z naszego bonusu – do 1660 złotych! Ta ekskluzywna oferta jest dostępna dla naszych graczy, którzy w formularzu wpiszą kod LBVIP. Obstawiając taśmy bukmacherskie w STS możecie wykorzystać pewne systemy bukmacherskie, które znajdziecie na naszym portalu.

Najlepsi Bukmacherzy

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

6. Opinie o taśmach bukmacherskich

Jakie są opinie o taśmach? Cóż, bywa różnie. Jedni gracze w zasadzie grają tylko w ten sposób, nie ryzykując dużych kwot, inni omijają ten sposób szerokim łukiem, a napotykamy również takich, którzy naśmiewają się z takiego sposobu gry. Prawda jest jednak taka, że taśma bukmacherska może zagwarantować wysokie wygrane, przy niewielkim ryzyku, bo grając za 2, 5, czy nawet 10 złotych, nie ryzykujemy zbyt wiele, nie oszukujmy się.

My nie jesteśmy w 100% przekonani do tego sposobu, ale jeśli odpowiednio wyćwiczy się ten sposób gry, to czemu nie? Jest wiele sposobów jak ograć bukmachera i taśma bukmacherska nie jest naszym ulubionym, ale jeśli macie umiejętność wyłapywania pewnych zdarzeń, zwłaszcza w dyscyplinach czy rozgrywkach, w których nieźle się orientujecie, to możecie zarobić niezłe sumki. Jeżeli tak jest w waszym przypadku, to wiedząc jak grać taśmy bukmacherskie, możecie liczyć na dobry zysk i choćby w ten sposób obrócić bonus – a tu przychodzimy z pomocą, bo jak wspomnieliśmy, możecie otrzymać ekskluzywne oferty jako użytkownicy naszego serwisu!

skomentuj JakGraćTaśmyBukmacherskie
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie