LegalniBukmacherzy.com pl

Yield w Zakładach Bukmacherskich

Wiele jest czynników, które wpływają na ocenę typera, ale nic tak bardzo nie odzwierciedla umiejętności jak yield w zakładach bukmacherskich. Same kwoty wygranych czy profity nie w każdym przypadku będą znaczyć o tym, że mamy sporą skuteczność. O co chodzi z yieldem i jak wykorzystać go aby skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie w sieci – dowiecie się poniżej.

1. Czym jest Yield?

Zacznijmy w ogóle od samego pojęcia yieldu bukmacherskiego. Z angielskiego yield to po prostu wydajność czy produktywność. Dlaczego akurat te określenia? Bo yield u bukmachera bierze pod uwagę to ile obstawiamy, po jakich stawkach, a także jakie zyski jesteśmy w stanie otrzymać. Dlatego mówimy tu faktycznie o tym, kto jak efektywnie obstawia zakłady bukmacherskie. Yield jest w stanie nam pokazać jak skutecznie typujemy, czy idzie nam dobrze, czy raczej średnio i przede wszystkim wskazać tendencje w danym momencie, czy pniemy się w górę, czy może nasze statystyki lecą na łeb na szyję i pora coś zmienić? Bez konkretnej kontroli możemy nie mieć świadomości, że wyniki nam się pogorszyły, a w drugą stronę – możemy nie zauważyć, że idzie nam lepiej niż zwykle i jesteśmy na fali. Dlatego warto pilnować yieldu przy obstawianiu, a jak to robić, tłumaczymy w kolejnej części.

2. Jak wyliczyć yield w zakładach?

Wiecie już co to jest yield i do czego służy, czas na najważniejszą informację – jak obliczyć yield bukmacherski? To nie jest nic trudnego, jakby się mogło wydawać. Najlepiej stworzyć do tego celu osobny plik w Excelu czy innym oprogramowaniu, które ma możliwość tworzenia skoroszytu z formułami i tabelkami. Dzięki temu będziemy w stanie rozpisać sobie wszystkie nasze typy, wraz ze stawkami i zyskami. To pozwoli nam wyliczyć dokładnie yield.

YIELD = suma zysków : suma stawek * 100%

Jak widzicie, aby obliczyć yield w zakładach nie trzeba się zbytnio nakombinować. Wystarczy, że wiemy jaka jest suma naszych zysków i jaka jest suma stawek. Warto skrupulatnie prowadzić zapiski i wszystko odnotowywać, bo tylko wtedy tak naprawdę obliczanie yieldu będzie miało sens. Yield pomaga dążyć do typowania nieco metodycznego, opartego o statystykę i poprawianie naszych wyników. Dlatego nie ma tu miejsca na brak konsekwencji. Chcecie aby yield szedł w górę, a wasze zyski były coraz wyższe? Sprawdźcie jak powinno wyglądać obstawianie meczy przez internet - nasze porady pozwolą Wam poprawić skuteczność Waszych zakładów.

3. Kiedy yield jest wymierny i świadczy o moich umiejętnościach?

Yield nie opiera się na jakichś skomplikowanych metodach obliczeniowych i ogromnych bazach danych które tworzymy. Nie bierzemy tutaj pod uwagę niczego poza stawkami i zyskiem. To są w zasadzie dwie najważniejsze rzeczy, więc to przecież zrozumiałe, ale jednak Warto mieć na względzie, że 5% yieldu jednego gracza, nie musi oznaczać tego samego co 5% yieldu u drugiego gracza. Dlaczego?

Bo zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z początkiem obstawiania czy sprawdzania naszych statystyk i wydajności, to yield może się bardzo wahać. Próbka jest jeszcze bardzo mała, dlatego wyniki niekoniecznie muszą świadczyć o naszym kunszcie bądź całkowitym jego braku. Zapewne zastanawiacie się skąd takie wnioski. Wystarczy wyliczyć sobie yield dla konkretnego meczu. Weźmy za przykład mecz Legii z Karabachem w eliminacjach do Ligi Europy w 2020 roku. Kursy bukmacherskie były spore i długo kręciły się koło 5,0. Powiedzmy, że postawiliśmy na Karabach 10 złotych i wygraliśmy, bo wynik meczu to 0:3. Jaki daje nam to yield?

YIELD z tego zakładu to 40/10*100% = 400%

I na jednym meczu mamy wynik wręcz kosmiczny. Strzał życia, żyła złota i żałujemy, że nie obstawiliśmy więcej. Ale takie okazje nie będą nam się zdarzać codziennie. Jaki yield jest dobry – zapewne zapytacie w takim razie. Ogólnie już samo trzymanie się na plusie oznacza, że zyskujemy w stosunku do tego co obstawiamy, choć trzymanie się minimalnie powyżej 0% nie przyniesie nam kokosów. Przyzwoity gracz może osiągać yield w okolicach 5%, a taki, który naprawdę zna się na obstawianiu nawet 10%. Wyżej natomiast przedstawiliśmy Wam zakład, który dał yield o wiele większy, więc już zapewne widzicie o co nam chodzi. W yieldzie chodzi też o wielkość próby – im więcej obstawiamy i wliczamy do naszych statystyk, tym więcej nam to mówi o tym jak nam naprawdę idzie. Większa ilość wliczonych kuponów po prostu powie nam o skuteczności naszych typów zdecydowanie więcej.

Najwyższy bonus na rynku
Konkurs Super Typer

4. Jak wykorzystać yield do poprawienia skuteczności typów?

Wiemy już wiele o yieldzie, ale nadal możemy się zastanowić jak zwiększyć zyski w zakładach bukmacherskich z yieldem. Porady na ten temat mogą być różne, ale my mamy swoje przemyślenia na ten temat. Przede wszystkim, warto liczyć yield w kilku przedziałach. Jeśli już zdecydujemy się na prowadzenie swoistego dzienniczka w Excelu czy innym Open Office, nie będziemy mieli żadnego problemu z tym, aby wyliczyć nie tylko yield całkowity. Powiedzmy, że obstawiasz regularnie, kilkanaście kuponów w miesiącu. Wtedy zasadne będzie nawet wyliczanie yieldu dla danego miesiąca. Po co? Po to, aby zorientować się, czy nasz ogólny wynik nie jest nieco zakrzywiony przez jeden czy drugi miesiąc, kiedy szło nam nadprogramowo dobrze bądź kilka razy przestrzeliliśmy. W takim wypadku warto zastosować przynajmniej w części pewne systemy u bukmachera, o których dowiecie się więcej z innego artykułu na naszym portalu.

Bo yield może służyć do sprawdzenia naszej formy, tendencji naszych rezultatów. Na pewno bardzo sensowny będzie też podział roczny, jeśli już prowadzicie takie zapiski od dłuższego czasu. W ten bardzo prosty sposób będziecie w stanie uzmysłowić sobie czy idzie dobrze, a może warto byłoby coś poprawić. Wskazując na miesiąc czy dwa, gdzie poszło nam zdecydowanie gorzej, możemy zerknąć na to, czy może powinniśmy zmienić stawki za jakie obstawiamy, a może jakaś konkretna dyscyplina nam po prostu nie leży? Analiza w zakładach bukmacherskich to nie tylko sprawdzenie statystyk danych zespołów – to również sprawdzanie samego siebie. Oczywiście yield to tylko część tego, co możemy zawrzeć w historii naszych typów i wykorzystać do poprawiania naszych wyników, aczkolwiek naszym zdaniem jest to najbardziej miarodajny wynik.

5. Wiesz jak stosować yield – gdzie go wykorzystać?

Kończąc chcielibyśmy wskazać u których bukmacherów będzie Wam łatwiej. Dlaczego w ogóle miałoby to robić różnicę? Ano, jest kilka czynników, które mogą wpłynąć na Wasz wynik, a które są zależne od tego jakiego bukmachera wybierzecie. Wysokie kursy, szeroka oferta, czy bonusy na zakłady mogą tutaj stanowić różnice między korzyścią, a stratami i w takim wypadku przy obstawianiu yield u bukmachera będzie zdecydowanie wyższy. Pod tymi względami w samych pozytywach wypowiadać się możemy o Fortunie oraz STS. Jeżeli chcecie zacząć przygodę z jednym z bukmacherów, to poniżej znajdziecie specjalne kody i odnośniki, które pozwolą Wam odebrać ekskluzywne bonusy – przygotowane specjalnie dla odwiedzających nasz portal!

Najlepsi Bukmacherzy

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

6. Skuteczność to podstawa – osiągnij wysoki yield

Są różne sposoby na to jak sprawdzić, czy nasza gra u bukmachera jest opłacalna. Jak grać w zakłady sportowe żeby wygrać już opisywaliśmy na naszym portalu, a wiążąc to z pozyskaną wiedzą o rachunku zysków u bukmachera, możemy naprawdę osiągnąć więcej. Yield pokazuje nam o ile zwiększyliśmy zainwestowany kapitał, a to jest sednem całej gry u bukmachera. Pomnażanie środków to to, do czego dąży każdy gracz. Dlatego sprawdzanie tego przelicznika jest bardzo ważne i warto pamiętać o tym, że wysoki yield w zakładach bukmacherskich oznacza, że idzie nam naprawdę dobrze, w inny sposób może nam być trudno to zweryfikować.

skomentuj YieldWZakładachBukmacherskich
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie