LegalniBukmacherzy.com pl

Jak czytać kursy bukmacherskie?

To niby bardzo prosta rzecz, ale mamy świadomość, że nie każdy gracz musi wiedzieć jak czytać kursy bukmacherskie. Jasne, na logikę rozeznanie jest bardzo prosto wyłapać i nie trzeba być szczególnie wytrawnym graczem. Ale żeby poprawnie rozumieć kursy bukmacherskie, skąd biorą się zmiany, czy faktycznie zakład jest opłacalny i dowiedzieć się który bukmacher oferuje najwyższe kursy – tutaj trzeba już jednak nieco więcej wysiłku. Od czego jednak macie nas? Poświęciliśmy temu tematowi wiele czasu, ale uważamy że było warto, bo teraz możemy Wam przedstawić pełne opracowanie w temacie kursów bukmacherskich. Już za chwilę znajdziecie wszystkie odpowiedzi na Wasze pytania odnośnie przeliczników bukmacherskich.

1. Czym są kursy bukmacherskie?

Definicja kursu bukmacherskiego jest bardzo prosta. Kursy bukmacherskie to przelicznik po którym dany bukmacher, w tym konkretnym momencie i na dane zdarzenie przyjmuje zakłady. Nie zakładajmy mylnie, że od razu zespół, który ma w danym momencie wyższy kurs jest outsiderem, a ten z niższym jest faworytem. Kursy na zakłady bukmacherskie potrafią się zmieniać w zasadzie co chwilę i nie mówimy tutaj tylko o kursach bukmacherskich na zakłady na żywo. To coś o wiele więcej, bo podobnie sprawa potrafi wyglądać w obstawianiu przedmeczowym.

Aby jeszcze bardziej rozjaśnić kwestię co oznacza kurs bukmacherski, zilustrujemy to na przykładzie. Załóżmy, że chcemy obstawić zwycięstwo gospodarzy, na których kurs wynosi 1,5. Obstawiając 10 złotych na zwycięstwo tej drużyny, możemy wygrać 15 złotych – musimy jednak wziąć pod uwagę 12% podatek, który jednak będziecie mieli automatycznie wyliczony przy układaniu kuponu. Oczywiście, jeśli dany kupon nie będzie wchodził w ramach promocji bez podatku – wtedy faktycznie wygrana może wynieść 15 złotych. I tyle w kwestii: co to kursy bukmacherskie - nie jest to wcale takie trudne.

2. Kto ustala kursy bukmacherskie?

Ważne pytanie, które zadaje sobie wielu graczy. Oczywiście bukmacherzy obracają ogromnymi środkami, dlatego nie mogą sobie pozwolić na przypadek. Każdy bukmacher ma swoich ekspertów, analityków, statystyków czy innych specjalistów, którzy po prostu oceniają zakłady dostępne w serwisie pod kątem różnych czynników. Oczywiście tak samo wygląda to jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie online w Polsce, które dokładnie rozpisaliśmy w odrębnym opisie naszego rynku. Dlatego tak poza granicami jak i w naszym kraju, zmiany kursów nie są podyktowane tylko szansami danego zespołu czy zawodnika. Dlatego obserwując kursy bukmacherskie warto mieć to na uwadze, każda zmiana u bukmachera jest podyktowana chęcią zysku i zmaksymalizowania tegoż przez bukmachera. Nikt danemu bukmacherowi nie nakazuje, że musi wyznaczyć taki i taki kurs na dane zdarzenie. To jego wybór, a w takim przypadku, najważniejszy będzie profit. Ale przecież nam w zakładach o to samo chodzi, każdy z nas chce ograć buka.

3. Kryteria ustalania kursów bukmacherskich

Wiemy już jakie pobudki stoją za kursami bukmacherskimi. Nie jest to na pewno żaden szok dla Was, w końcu tutaj chodzi głównie o kasę i nikt tego nie ukrywa. Oczywiście przy zakładach brane są pod uwagę przeróżne czynniki, których nie sposób wymienić, ale postaramy się je pogrupować na większe kategorie. Na jakiej podstawie ustalane są kursy bukmacherskie? Zastanówmy się na podstawie kursów bukmacherskich na wydarzenia sportowe – tak mecze jak i w dyscyplinach indywidualnych.

Co wpływa na wysokość kursów bukmacherskich?

 • forma drużyn lub zawodników,
 • dyspozycja u siebie/na wyjeździe,
 • historia bezpośrednich pojedynków,
 • dyspozycja w danych rozgrywkach lub na danym obiekcie (jak nawierzchnia – patrz tenis),
 • sytuacja kadrowa drużyny bądź zdrowotna zawodnika,
 • przewidywania odnośnie składów i nastawienia zespołu,
 • ogólny terminarz spotkań czy wydarzeń – czy ten mecz faktycznie jest obecnie najważniejszy,
 • sytuacje okołosportowe, afery, sytuacja polityczna, jakiekolwiek wydarzenia, które mogą wytrącić atuty drużyny/zawodnika,
 • zachęcenie graczy do postawienia – wyższy kurs niż wynikałoby z szans danego zespołu,
 • dostosowanie kursu do zysków w przypadku dużego zainteresowania – często wiąże się z obniżeniem kursów,
 • zmiany kursu i reakcje na zmiany u konkurencyjnego bukmachera – zauważalne głównie u topowych bukmacherów,
 • statystyki zespołów/zawodników przy konkretnych zdarzeniach jak np. liczba rzutów rożnych w meczu, czy to kto strzeli bramkę.

A to tylko część rzeczy, które biorą pod uwagę analitycy bukmacherscy. Jest tego mnóstwo, ale skoro w sporcie przebija się analiza danych, dziwne byłoby, aby nie korzystali z podobnych metod bukmacherzy, gdzie przecież sprawa dotyczy głównie cyferek. Dlatego kurs również wyraża prawdopodobieństwo danego zdarzenia, choć nie tylko to jest jego celem. Nie jest jednak tak, że nie ma sposobów jak ograć bukmachera. Im bardziej wyszukane zdarzenie, tym większa szansa, że bukmacher za bardzo ocenia sytuacje pod kątem faworyta, dobiera kursy asekuracyjnie. Zdarza się tak, że choć wszystko wskazuje na wygraną jednego zespołu, to w jednym czy dwóch konkretnych aspektach, które możemy obstawić, dany zespół będzie lepszy. Tutaj warto szukać swojej szansy na zawyżone i korzystne kursy bukmacherskie. Pamiętajcie również o korzystaniu ze specjalnych ofert jak Ako Boost, które pozwalają na uzyskaniu większych kursów. Jeśli wziąć jeszcze pod uwagę kody bonusowe na zakłady dostępne na naszym portalu, zyski mogą być jeszcze większe.

4. Rodzaje kursów bukmacherskich

Pisząc o kursach bukmacherskich nie sposób nie wspomnieć o tym jakie są rodzaje kursów bukmacherskich. Dla przykładu w Hiszpanii, czy głównie wręcz w krajach latynoamerykańskich spotkamy się choćby z kursami z trzema miejscami po przecinku. Żadna to wyższa filozofia, działa to tak samo jak u nas, ostateczna wygrana jest po prostu zaokrąglana.

Nasze standardowe przeliczniki to kursy bukmacherskie dziesiętne. Po prostu zapisujemy je w postaci: 1,55 lub 3,80 – to liczby do dwóch – lub jak w powyższym przykładzie, trzech liczb po przecinku. Nic tu skomplikowanego, stawkę przemnażamy przez kurs, odejmujemy podatek i gotowe. Konwertowanie kursów bukmacherskich przyda nam się przy innych dwóch popularnych typach kursów bukmacherskich.

Bukmacherskie kursy ułamkowe to kursy angielskie na zakłady. Jeśli mieszkaliście lub mieszkacie w Wielkiej Brytanii albo po prostu sprawdzacie oferty tamtejszych buków, na pewno wiecie o co chodzi. Przykładowy kurs na zdecydowanego faworyta to 2/11. Jaki będzie odpowiednik w kursach dziesiętnych? To 1,18. Kurs 2/11 oznacza tyle, że za 11 części otrzymacie 2 części zwrotu. Łatwo więc się domyślić, że kurs 11/2 byłby tym o wiele korzystniejszym, ale i zapewne byłby zakładem o wiele mniej prawdopodobnym.

Ciekawe i popularne są również kursy bukmacherskie amerykańskie, które wyrażane są bez przecinków, ale w formie ujemnej lub dodatniej. Zasadniczo bukmacherskie kursy dodatnie są tymi, które mogą zagwarantować nam większy zysk, jak to wygląda w praktyce?

 • kurs -200 oznacza, że stawiając 200 złotych i trafiając zakład, otrzymasz zysk w wysokości 100 złotych,
 • kurs +200 oznacza, że stawiając 100 złotych i trafiając zakład, otrzymasz zysk w wysokości 200 złotych.

Oczywiście nie bierzemy tu pod uwagę kwestii podatkowych.

5. Gdzie znaleźć najwyższe kursy bukmacherskie?

Wiecie już jak rozumieć kursy bukmacherskie, warto więc dowiedzieć się jaki bukmacher oferuje najwyższe kursy bukmacherskie. Najbardziej konkurencyjni bukmacherzy to ci ze ścisłej czołówki. Jak wcześniej wspomnieliśmy, najwięksi bukmacherzy starają się być również najciekawsi i przebijać resztę stawki. Dlatego najwyższe kursy bukmacherskie możecie znaleźć u dwóch najlepiej radzących sobie buków – w Fortunie i STS.

Jeśli nie posiadacie tam jeszcze konta, to warto to sprawdzić. Nie dość, że zakres oferowanych wydarzeń jest spora u obu bukmacherów, to na dodatek znaleźć wysokie kursy bukmacherskie, które mają szanse powodzenia nie jest wcale takie trudne. Oczywiście, wszystko z rozwagą, ale oferta jest naprawdę atrakcyjna. A będzie jeszcze atrakcyjniejsza z naszymi bonusami, które możecie sprawdzić poniżej. Pamiętajcie tylko, że aby odebrać ekskluzywne bonusy, musicie zarejestrować się za pośrednictwem naszego portalu! Szukacie jeszcze innego buka z dużą ofertą kursów i wysokimi przelicznikami? No to zakłady bukmacherskie online Betfan będą tutaj dobrym wyborem, a co mają do zaoferowania, dowiecie się z naszej opinii na temat tego buka.

Bukmacherzy z najwyższymi kursami

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

6. Kursy bukmacherskie – wnioski

Wyższy kurs to wyższa wygrana i to jest jasne jak słońce. Oczywiście, jeśli w ogóle wygramy, ale obstawiając zakładamy jednak wygraną, inaczej po co w ogóle zatwierdzać taki kupon? Obserwując przeliczniki w zakładach pamiętajcie tylko jak czytać kursy bukmacherskie – to przyda Wam się bardzo, aby nie odebrać mylnych sygnałów na zakładach i postawić zakład po jak najkorzystniejszym dla nas kursie.

skomentuj JakCzytaćKursyBukmacherskie?
Komentarze (2)
Maciekxczerwinski
Maciekxczerwinski ponad 3 lata temu
kurs na Strasbourg z Nantes byl grubo ponad 3, postawilem i siadło, zaluje, ze nie rzucilem wiecej niz te 2 dyszki… czasami buki serio nie ogarniaja
Graj odpowiedzialnie