LegalniBukmacherzy.com pl

Zakłady Bukmacherskie na Wyścigi Konne w Polsce

Zakłady Bukmacherskie na Wyścigi Konne w Polsce

Jeżeli obstawiasz to prędzej czy później na pewno zastanowisz się jak wyglądają zakłady bukmacherskie na wyścigi konne w Polsce. To wcale nie taka prosta kwestia, bo choć obstawianie gonitw u bukmachera jest uważane za jedną z bardziej dochodowych dziedzin dostępnych w zakładach, to jednak w Polsce ich dostępność, przynajmniej do pewnego momentu, była bardzo średnia. Całe szczęście wiele się w tym zakresie zmieniło – już niebawem dowiecie się gdzie obstawiać wyścigi konne w Polsce i którzy bukmacherzy oferują bonusy na wyścigi koni.

Poza tym po lekturze poniższego tekstu będziecie wiedzieć:

 • Jak obstawiać wyścigi konne,
 • Jakie są zasady wyścigów konnych,
 • Jakie są rodzaje wyścigów konnych,
 • Jakie konie najlepiej obstawiać,
 • Jakie są zakłady bukmacherskie na wyścigi konne w UK czy we Francji,
 • Czy są dostępne handicapy na wyścigi konne,
 • Jaki bukmacher oferuje kursy na wyścigi konne,
 • Jaki wpływ na wyniki ma waga konia czy sam dżokej,
 • Jak trenować obstawianie wyścigów konnych oraz jak sporządzać notatki,
 • Czym są wirtualne wyścigi konne u bukmachera.

1. Czy obstawianie wyścigów konnych w Polsce jest legalne?

Wszelkie zakłady i grę w kasynach w Polsce reguluje Ustawa Hazardowa z 2017 roku. Oczywiście wiele już o niej pisaliśmy, zwłaszcza w kontekście ogólnie zakładów bukmacherskich. Jak to wygląda jeżeli chodzi o same zakłady bukmacherskie online na wyścigi konne? Tutaj możemy Was na wstępie uspokoić. Obstawianie zakładów na wyścigi konne jest legalne i nie grozi Wam za to żadna kara. Ba, przecież gdyby było to nielegalne, to nie znaleźlibyście takich zakładów u legalnych bukmacherów, prawda? STS legalny oczywiście jest i takie zakłady oferuje - to gwarancja pewności - o czym przekonacie się czytając nasz artykuł na temat tych zakładów bukmacherskich.

2. Które serwisy oferują zakłady bukmacherskie na wyścigi konne?

Tutaj kwestia jest już bardziej skomplikowana. Jeżeli interesują Was zakłady bukmacherskie na wyścigi konne odbywające się w Polsce, to tutaj macie dwa wybory. Bukmachera Traf oraz lokale przy torach wyścigowych. W innych serwisach raczej nie uświadczycie choćby zakładów bukmacherskich na wyścigi w Służewcu czy obstawianie wyścigów na Hipodromie w Sopocie. Poza tym wyścigi odbywają się w Polsce również na torach we Wrocławiu oraz Buczkowie (pod Krakowem).

Ale to nie jest żaden problem, bo wyścigi konne w Polsce nie odbywają się tak często jak w UK czy we Francji. Wyścigi konne na zagranicznych torach bez żadnych problemów obstawicie w serwisach takich jak STS i Fortuna. Już od 2020 roku oba serwisy regularnie udostępniają nowe zdarzenia do obstawiania, w taki sposób, że cały czas możecie być w grze. A to bardzo dobra informacja. Nie ostatnia, bo mamy jeszcze coś...

2.1 Bonusy bukmacherskie na wyścigi konne

Oba serwisy oferują atrakcyjne bonusy powitalne. Naszym zdaniem w każdym rankingu bukmacherskim te marki powinny zajmować dwa pierwsze miejsca. Nie jest inaczej jeśli chodzi o obstawianie wyścigów koni. Dlaczego? Ano choćby dlatego, że premie powitalne w tych serwisach są dostępne na wszystkie sekcje i możecie przy ich pomocy również obstawiać gonitwy. Jakie to bonusy?

STS – bonusy na wyścigi konne i nie tylko:

 • 1500 PLN – bonus od depozytu,
 • 100 PLN – zakład bez ryzyka,
 • 60 PLN – premia za dodatkowe zadania

Fortuna – bonusy na wyścigi konne i nie tylko:

 • 600 PLN – zakład bez ryzyka,
 • 30 PLN – freebety 20 i 10 PLN.

Jak widzicie, bonusy są całkiem spore, a z nimi obstawianie koni będzie jeszcze łatwiejsze i może przynieść większy zysk! Na dodatek to właśnie na portalu eFortuna padały najwyższe wygrane u bukmachera - sprawdź ile wynosiły w naszym zestawieniu.

Najlepsi Bukmacherzy

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

3. Podstawowe pojęcia i zasady wyścigów konnych – zakłady nie obędą się bez nich

Na początek garść niezbędnych informacji, które będą przydatne zwłaszcza osobom, które nie miały jeszcze żadnej styczności z zakładami bukmacherskimi na wyścigi konne. Przede wszystkim – obstawiamy konie, nie dżokeja. To właśnie nazwa konia widnieje u bukmacherów i głównie jego statystyki powinny nas interesować. Oczywiście, lepszy dżokej może wpłynąć na wynik, ale nie jest to tak ważne jak sam koń.

Ile koni bierze udział w wyścigach w trakcie jednej gonitwy? Bywa z tym różnie. Różne wyścigi w różnych klasach rządzą się swoimi zasadami i nawet w trakcie jednego dnia wyścigowego, napotkamy wyścigi z różną ilością biorących udział. Najmniejsze gonitwy to zazwyczaj 7-8 koni, największe sięgają 16 uczestników. Jak można się domyślić, wpływa to bardzo wymiernie na wysokość kursów bukmacherskich na wyścigi konne. W tym drugim przypadku z zasady na każdego konia kurs będzie wyższy.

Ważny jest również rodzaj wyścigu lub klasa. Tych drugich jest wiele, ale podstawowe rodzaje wyścigów konnych, które znajdziecie w zakładach bukmacherskich, ograniczają się do trzech:

 • Flat Racing – jak sama nazwa z angielskiego wskazuje, konie ścigają się po płaskim torze, bez żadnych dodatkowych elementów.
 • Boxed Racing – tutaj podobnie jak wyżej, lecz dystans jest o wiele krótszy, na nasze to tak zwane sprinterskie wyścigi konne.
 • Hurdling lub Jump Racing – tutaj na torze poza łukami znajdują się również dodatkowe przeszkody, jak płoty do przeskoczenia, rowy z wodą i tego typu „atrakcje”, które mogą spowodować nieoczekiwane wyniki.

Wyścigi koni mogą się odbywać w różnych klasach. Chyba każdy słyszał o derbach – to gonitwy koni, które mają dokładnie 3 lata, ścigają się na płaskim torze o długości 2400 metrów. Wygrana w takim wyścigu to jeden z największych sukcesów, jakie można osiągnąć w wyścigach konnych. Jakie są jeszcze klasy, które możecie spotkać u bukmachera? Wymieniamy te najczęściej spotykane:

 • Stakes – to wysoki poziom, startują same najlepsze konie a wygrana w wyścigu wiąże się z odpowiednią gratyfikacją,
 • Route – dystans jednej mili (1,6 kilometra) lub dłuższy,
 • Maiden – w tym wyścigu biorą tylko konie, które jeszcze nie zaliczyły zwycięstwa.

Oczywiście tych klas jest jeszcze więcej i mogą być ze sobą łączone. Jeżeli zobaczycie adnotację „Distaff” oznacza to, że jest to wyścig klaczy, a claiming to swoiste okno wystawowe – bo startują tam konie, które są na sprzedaż.

4. Czy zakłady na gonitwy konne są dla mnie? Tłumaczymy

Oczywiście to nie jest tak, że obstawianie koni w gonitwach jest proste. Jeżeli będziecie liczyć na szczęście, to cóż – wtedy możecie traktować to tylko jako zabawę. Jeśli jednak wzięliście sobie do serca słowa z początku tego artykułu i chcecie regularnie notować zyski na zakładach bukmacherskich na wyścigi konne, to będziecie przede wszystkim musieli się uzbroić w cierpliwość.

Żaden sport nie wymaga aż tak głębokiej analizy przy obstawianiu jak wyścigi konne. Bukmacherzy całe szczęście udostępniają cyklicznie wyścigi z tych samych miejsc, a to oznacza, że często możecie napotkać te same konie – wtedy wiecie który koń wyścigowy jest bez szans na wygraną, a który koń może być dobrze przygotowany do wyścigu. Oczywiście tutaj poza własną analizą, trzeba dorzucić nieco researchu z portali branżowych – czy koń jest zdrowy, jak prezentuje się jego waga i tak dalej. Dlatego jeżeli zastanawiacie się czy wyścigi konne u bukmachera to coś dla Was zadajcie sobie kilka pytań. Czy macie na to czas, czy wystarczy Wam cierpliwości i czy będziecie regularnie prowadzić własne zapiski na ten temat. Jeśli tak i będziecie się trzymać takiego postanowienia, to powinno Wam się z czasem powieść!

5. Obstawianie koni – jak to robić, podstawowe zasady

No dobrze, ale jak analizować wyścigi konne, aby wygrywać u bukmachera? Oglądajcie interesujące Was wydarzenia. Fortuna i STS udostępniają możliwość obstawiania wyścigów na takich torach jak choćby Meydan, Flemington, Thurles... A to tylko część. Zerkajcie, czy kursy bukmacherski na obstawianie koni podczas danych gonitw są dostępne i analizujcie właśnie te wydarzenia. Nie ma sensu robić zapisków na zapas. Co powinny zawierać?

 • Nazwę konia,
 • Formę – jakie miejsca zajmuje w kolejnych wyścigach, jak często bierze w nich udział,
 • Jak koń przegrał/wygrał – jaka była różnica i z jakim koniem się ścigał,
 • Informacje na temat wahań wagi – aby znaleźć korelacje między wagą a miejscami,
 • Pogodę w trakcie danego wyścigu,
 • Dżokej – jaki dżokej w trakcie wyścigu pracował z koniem,
 • Cena konia – po droższym możemy oczekiwać lepszych rezultatów, złe wyniki = potencjalnie większa strata dla właściciela, a więc motywacja jest większa
 • Informacje dodatkowe – czyli przecieki, czy nie było jakichś problemów ze zdrowiem konia i tak dalej.

Z taką bazą danych tworzoną z czasem możemy uzyskać informacje, które pozwolą nam wytypować odpowiedniego konia. Będziemy przede wszystkim mieli odniesienie na tle innych koni, jakie szanse w danym wyścigu faktycznie ma dany koń.

Na koniec tego tematu warto podjąć jeszcze jedną kwestię – czyli co możemy obstawiać. Tutaj jest prosta kwestia:

 • wygraną danego konia,
 • miejsce w TOP2
 • miejsce w TOP3
 • miejsce w TOP4

W zależności od klasy wyścigu czy ilości koni w nim, bukmacher może nie udostępniać kursów na top3 lub top4 – ale zazwyczaj mamy możliwość wskazania dwóch pierwszych opcji. Jeszcze więcej możliwości możesz mieć, jeśli mieszkasz dla przykładu w UK. Tam obstawianie wyścigów konnych to trochę wyższy poziom i jedna z najważniejszych gałęzi bukmacherki. Jeżeli mieszkasz w Wielkiej Brytanii sprawdź co daje nasz Unibet bonus!

6. Profesjonalne typy bukmacherskie na wyścigi konne – zawsze weryfikuj źródło

Tutaj chcielibyśmy Was ostrzec. Opierajcie się na transmisjach z wyścigów konnych, własnych zapiskach i analizach. Nie szukajcie łatwego sposobu, pewnych typów bukmacherskich na wyścigi konne. Dlaczego? Nie będziecie mieli jak zweryfikować danego gracza, po prostu. Nawet jeśli ktoś wymiata, może się okazać, że akurat w tej klasie nie jest orłem, albo zwyczajnie nie zna tych koni. Dlatego dobierając typy bukmacherskie na gonitwy konne, kierujcie się własną wiedzą i rozsądkiem, a typy innych traktujcie tylko jako ciekawostkę, lub zwrócenie uwagi na ciekawe wydarzenie – ale decyzje podejmujcie całkowicie autonomicznie.

7. Zakłady na wirtualne wyścigi konne – alternatywa u polskich bukmacherów

Ciekawą alternatywą u bukmacherów są również zakłady wirtualne na wyścigi konne. Tutaj jednak mamy do czynienia z bardzo wysokim czynnikiem losowym. To niezła okazja, aby w ogóle zapoznać się z tematyką zakładów na wyścigi konne, ale nie bierzcie tego na 100% na poważnie – prawdziwe wyścigi konne, a te wirtualne, to dwie zupełnie odrębne kwestie, wymagające innego podejścia. Obstawiając zakłady bukmacherskie na wyścigi konne w Polsce pamiętajcie przede wszystkim o jednym – cierpliwości.

skomentuj Zakłady Bukmacherskie na Wyścigi Konne w Polsce
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie