LegalniBukmacherzy.com pl

Zakłady Bukmacherskie na Wyścigi Konne w Polsce

Zakłady Bukmacherskie na Wyścigi Konne w Polsce

Jeżeli obstawiasz to prędzej czy później na pewno zastanowisz się jak wyglądają zakłady bukmacherskie na wyścigi konne w Polsce. To wcale nie taka prosta kwestia, bo choć obstawianie gonitw u bukmachera jest uważane za jedną z bardziej dochodowych dziedzin dostępnych w zakładach, to jednak w Polsce ich dostępność, przynajmniej do pewnego momentu, była bardzo średnia. Całe szczęście wiele się w tym zakresie zmieniło – już niebawem dowiecie się gdzie obstawiać wyścigi konne w Polsce i którzy bukmacherzy oferują bonusy na wyścigi koni.

Poza tym po lekturze poniższego tekstu będziecie wiedzieć:

  • Jak obstawiać wyścigi konne,
  • Jakie są zasady wyścigów konnych,
  • Jakie są rodzaje wyścigów konnych,
  • Jakie konie najlepiej obstawiać,
  • Jakie są zakłady bukmacherskie na wyścigi konne w UK czy we Francji,
  • Czy są dostępne handicapy na wyścigi konne,
  • Jaki bukmacher oferuje kursy na wyścigi konne,
  • Jaki wpływ na wyniki ma waga konia czy sam dżokej,
  • Jak trenować obstawianie wyścigów konnych oraz jak sporządzać notatki,
  • Czym są wirtualne wyścigi konne u bukmachera.

1. Czy obstawianie wyścigów konnych w Polsce jest legalne?

Wszelkie zakłady i grę w kasynach w Polsce reguluje Ustawa Hazardowa z 2017 roku. Oczywiście wiele już o niej pisaliśmy, zwłaszcza w kontekście ogólnie zakładów bukmacherskich. Jak to wygląda jeżeli chodzi o same zakłady bukmacherskie online na wyścigi konne? Tutaj możemy Was na wstępie uspokoić. Obstawianie zakładów na wyścigi konne jest legalne i nie grozi Wam za to żadna kara. Ba, przecież gdyby było to nielegalne, to nie znaleźlibyście takich zakładów u legalnych bukmacherów, prawda?

2. Które serwisy oferują zakłady bukmacherskie na wyścigi konne?

Tutaj kwestia jest już bardziej skomplikowana. Jeżeli interesują Was zakłady bukmacherskie na wyścigi konne odbywające się w Polsce, to tutaj macie dwa wybory. Bukmachera Traf oraz lokale przy torach wyścigowych. W innych serwisach raczej nie uświadczycie choćby zakładów bukmacherskich na wyścigi w Służewcu czy obstawianie wyścigów na Hipodromie w Sopocie. Poza tym wyścigi odbywają się w Polsce również na torach we Wrocławiu oraz Buczkowie (pod Krakowem).

Ale to nie jest żaden problem, bo wyścigi konne w Polsce nie odbywają się tak często jak w UK czy we Francji. Wyścigi konne na zagranicznych torach bez żadnych problemów obstawicie w serwisach takich jak Fortuna. Już od 2020 roku oba serwisy regularnie udostępniają nowe zdarzenia do obstawiania, w taki sposób, że cały czas możecie być w grze. A to bardzo dobra informacja. Nie ostatnia, bo mamy jeszcze coś...

2.1 Bonusy bukmacherskie na wyścigi konne

Oba serwisy oferują atrakcyjne bonusy powitalne. Naszym zdaniem w każdym rankingu bukmacherskim te marki powinny zajmować dwa pierwsze miejsca. Nie jest inaczej jeśli chodzi o obstawianie wyścigów koni. Dlaczego? Ano choćby dlatego, że premie powitalne w tych serwisach są dostępne na wszystkie sekcje i możecie przy ich pomocy również obstawiać gonitwy. Jakie to bonusy?

Fortuna – bonusy na wyścigi konne i nie tylko:

  • 600 PLN – zakład bez ryzyka,
  • 30 PLN – freebety 20 i 10 PLN.

Jak widzicie, bonusy są całkiem spore, a z nimi obstawianie koni będzie jeszcze łatwiejsze i może przynieść większy zysk! Na dodatek to właśnie na portalu eFortuna padały najwyższe wygrane u bukmachera - sprawdź ile wynosiły w naszym zestawieniu.

Obstawiaj legalnie

Fortuna
Fortuna
Bonus Zakłady
Bonus do 335 PLN!

3. Podstawowe pojęcia i zasady wyścigów konnych – zakłady nie obędą się bez nich

Na początek garść niezbędnych informacji, które będą przydatne zwłaszcza osobom, które nie miały jeszcze żadnej styczności z zakładami bukmacherskimi na wyścigi konne. Przede wszystkim – obstawiamy konie, nie dżokeja. To właśnie nazwa konia widnieje u bukmacherów i głównie jego statystyki powinny nas interesować. Oczywiście, lepszy dżokej może wpłynąć na wynik, ale nie jest to tak ważne jak sam koń.

Ile koni bierze udział w wyścigach w trakcie jednej gonitwy? Bywa z tym różnie. Różne wyścigi w różnych klasach rządzą się swoimi zasadami i nawet w trakcie jednego dnia wyścigowego, napotkamy wyścigi z różną ilością biorących udział. Najmniejsze gonitwy to zazwyczaj 7-8 koni, największe sięgają 16 uczestników. Jak można się domyślić, wpływa to bardzo wymiernie na wysokość kursów bukmacherskich na wyścigi konne. W tym drugim przypadku z zasady na każdego konia kurs będzie wyższy.

Ważny jest również rodzaj wyścigu lub klasa. Tych drugich jest wiele, ale podstawowe rodzaje wyścigów konnych, które znajdziecie w zakładach bukmacherskich, ograniczają się do trzech:

  • Flat Racing – jak sama nazwa z angielskiego wskazuje, konie ścigają się po płaskim torze, bez żadnych dodatkowych elementów.
  • Boxed Racing – tutaj podobnie jak wyżej, lecz dystans jest o wiele krótszy, na nasze to tak zwane sprinterskie wyścigi konne.
  • Hurdling lub Jump Racing – tutaj na torze poza łukami znajdują się również dodatkowe przeszkody, jak płoty do przeskoczenia, rowy z wodą i tego typu „atrakcje”, które mogą spowodować nieoczekiwane wyniki.

Wyścigi koni mogą się odbywać w różnych klasach. Chyba każdy słyszał o derbach – to gonitwy koni, które mają dokładnie 3 lata, ścigają się na płaskim torze o długości 2400 metrów. Wygrana w takim wyścigu to jeden z największych sukcesów, jakie można osiągnąć w wyścigach konnych. Jakie są jeszcze klasy, które możecie spotkać u bukmachera? Wymieniamy te najczęściej spotykane:

  • Stakes – to wysoki poziom, startują same najlepsze konie a wygrana w wyścigu wiąże się z odpowiednią gratyfikacją,
  • Route – dystans jednej mili (1,6 kilometra) lub dłuższy,
  • Maiden – w tym wyścigu biorą tylko konie, które jeszcze nie zaliczyły zwycięstwa.

Oczywiście tych klas jest jeszcze więcej i mogą być ze sobą łączone. Jeżeli zobaczycie adnotację „Distaff” oznacza to, że jest to wyścig klaczy, a claiming to swoiste okno wystawowe – bo startują tam konie, które są na sprzedaż.

4. Czy zakłady na gonitwy konne są dla mnie? Tłumaczymy

Oczywiście to nie jest tak, że obstawianie koni w gonitwach jest proste. Jeżeli będziecie liczyć na szczęście, to cóż – wtedy możecie traktować to tylko jako zabawę. Jeśli jednak wzięliście sobie do serca słowa z początku tego artykułu i chcecie regularnie notować zyski na zakładach bukmacherskich na wyścigi konne, to będziecie przede wszystkim musieli się uzbroić w cierpliwość.

Żaden sport nie wymaga aż tak głębokiej analizy przy obstawianiu jak wyścigi konne. Bukmacherzy całe szczęście udostępniają cyklicznie wyścigi z tych samych miejsc, a to oznacza, że często możecie napotkać te same konie – wtedy wiecie który koń wyścigowy jest bez szans na wygraną, a który koń może być dobrze przygotowany do wyścigu. Oczywiście tutaj poza własną analizą, trzeba dorzucić nieco researchu z portali branżowych – czy koń jest zdrowy, jak prezentuje się jego waga i tak dalej. Dlatego jeżeli zastanawiacie się czy wyścigi konne u bukmachera to coś dla Was zadajcie sobie kilka pytań. Czy macie na to czas, czy wystarczy Wam cierpliwości i czy będziecie regularnie prowadzić własne zapiski na ten temat. Jeśli tak i będziecie się trzymać takiego postanowienia, to powinno Wam się z czasem powieść!

5. Obstawianie koni – jak to robić, podstawowe zasady

No dobrze, ale jak analizować wyścigi konne, aby wygrywać u bukmachera? Oglądajcie interesujące Was wydarzenia. W Fortunie udostępniają możliwość obstawiania wyścigów na takich torach jak choćby Meydan, Flemington, Thurles... A to tylko część. Zerkajcie, czy kursy bukmacherski na obstawianie koni podczas danych gonitw są dostępne i analizujcie właśnie te wydarzenia. Nie ma sensu robić zapisków na zapas. Co powinny zawierać?

  • Nazwę konia,
  • Formę – jakie miejsca zajmuje w kolejnych wyścigach, jak często bierze w nich udział,
  • Jak koń przegrał/wygrał – jaka była różnica i z jakim koniem się ścigał,
  • Informacje na temat wahań wagi – aby znaleźć korelacje między wagą a miejscami,
  • Pogodę w trakcie danego wyścigu,
  • Dżokej – jaki dżokej w trakcie wyścigu pracował z koniem,
  • Cena konia – po droższym możemy oczekiwać lepszych rezultatów, złe wyniki = potencjalnie większa strata dla właściciela, a więc motywacja jest większa
  • Informacje dodatkowe – czyli przecieki, czy nie było jakichś problemów ze zdrowiem konia i tak dalej.

Z taką bazą danych tworzoną z czasem możemy uzyskać informacje, które pozwolą nam wytypować odpowiedniego konia. Będziemy przede wszystkim mieli odniesienie na tle innych koni, jakie szanse w danym wyścigu faktycznie ma dany koń.

Na koniec tego tematu warto podjąć jeszcze jedną kwestię – czyli co możemy obstawiać. Tutaj jest prosta kwestia:

  • wygraną danego konia,
  • miejsce w TOP2
  • miejsce w TOP3
  • miejsce w TOP4

W zależności od klasy wyścigu czy ilości koni w nim, bukmacher może nie udostępniać kursów na top3 lub top4 – ale zazwyczaj mamy możliwość wskazania dwóch pierwszych opcji. Jeszcze więcej możliwości możesz mieć, jeśli mieszkasz dla przykładu w UK. Tam obstawianie wyścigów konnych to trochę wyższy poziom i jedna z najważniejszych gałęzi bukmacherki. Jeżeli mieszkasz w Wielkiej Brytanii sprawdź co daje nasz Unibet bonus!

6. Profesjonalne typy bukmacherskie na wyścigi konne – zawsze weryfikuj źródło

Tutaj chcielibyśmy Was ostrzec. Opierajcie się na transmisjach z wyścigów konnych, własnych zapiskach i analizach. Nie szukajcie łatwego sposobu, pewnych typów bukmacherskich na wyścigi konne. Dlaczego? Nie będziecie mieli jak zweryfikować danego gracza, po prostu. Nawet jeśli ktoś wymiata, może się okazać, że akurat w tej klasie nie jest orłem, albo zwyczajnie nie zna tych koni. Dlatego dobierając typy bukmacherskie na gonitwy konne, kierujcie się własną wiedzą i rozsądkiem, a typy innych traktujcie tylko jako ciekawostkę, lub zwrócenie uwagi na ciekawe wydarzenie – ale decyzje podejmujcie całkowicie autonomicznie.

7. Zakłady na wirtualne wyścigi konne – alternatywa u polskich bukmacherów

Ciekawą alternatywą u bukmacherów są również zakłady wirtualne na wyścigi konne. Tutaj jednak mamy do czynienia z bardzo wysokim czynnikiem losowym. To niezła okazja, aby w ogóle zapoznać się z tematyką zakładów na wyścigi konne, ale nie bierzcie tego na 100% na poważnie – prawdziwe wyścigi konne, a te wirtualne, to dwie zupełnie odrębne kwestie, wymagające innego podejścia. Obstawiając zakłady bukmacherskie na wyścigi konne w Polsce pamiętajcie przede wszystkim o jednym – cierpliwości.

skomentuj Zakłady Bukmacherskie na Wyścigi Konne w Polsce
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie