LegalniBukmacherzy.com pl

Legalni Bukmacherzy Polska

Legalni Bukmacherzy Polska

Rynek bukmacherski to branża bardzo rozrośnięta. Dla przykładu w samej Wielkiej Brytanii jest przynajmniej kilkudziesięciu legalnych bukmacherów działających prężnie w internecie. Pełna lista podmiotów mogących oferować loterie czy gry kasynowe w tym kraju może powodować zawroty głowy. No, ale tu mówimy o wyspach, a jak to wygląda w naszym kraju?

Do niedawna było w sumie podobnie, trudno było spamiętać wszystkie dostępne marki, ale kilka lat temu zakłady bukmacherskie przeszły ogromne zmiany. Czy na lepsze? Jeżeli legalni bukmacherzy Polska to temat, który budzi u Ciebie wątpliwości, to zaraz wszystko dokładnie wyjaśnimy.

1. Ustawa Hazardowa 2017 – nieodwracalne zmiany na rynku bukmacherskim

Jeszcze kilka lat temu Polska była w zasadzie rajem dla bukmacherów online. Gracze w Polsce mogli korzystać z oferty wielu światowych marek i nic dziwnego, że wielu gigantów miało (część do tej pory ma) nawet wersję serwisu w języku polskim. Mówimy tu choćby o Williamie Hillu, bet365 czy Unibecie. Jak to wygląda teraz, możecie przeczytać choćby w tekście – czy bet365 jest legalny w Polsce.

Wracając do tematu - problem polegał na tym, że podmioty zarejestrowane w innych krajach, odprowadzały podatki zupełnie gdzie indziej i tym samym miały lepszą pozycję niż krajowe zakłady bukmacherskie. Dlatego w 2017 roku doszło do nieodwracalnych zmian, które powodują konieczność uzyskania zezwolenia na działalność bukmachera na terenie kraju. Takie zezwolenie wydawane jest przez Ministerstwo Finansów.

W ten sposób z oferowania zakładów w Polsce wypisały się takie marki jak William Hill czy swojego czasu bardzo popularny w naszym kraju Expekt. W końcu markę tę promowali Zbigniew Boniek czy Mateusz Borek, to pokazuje jak poważnie bukmacher traktował nasz rynek. Dziś witryna nie ma nawet polskiej wersji językowej. Ilu bukmacherów ma zezwolenie ministerstwa i o których podmiotach możemy powiedzieć, że to legalni bukmacherzy w Polsce?

2. Legalni Bukmacherzy w Polsce – Lista

Lista – licencjonowani bukmacherzy Polska liczy sobie 19 podmiotów. Czy to dużo? W porównaniu z wieloma innymi krajami, zdecydowanie nie. Ale ta liczba cały czas rośnie i wydaje nam się, że szybko ten trend się nie odwróci. Niektóre z tych kilkunastu firm jeszcze nie rozpoczęły działalności, a inne dopiero raczkują na rynku. Jeszcze inne napotkały chwilowe problemy i zawiesiły działalność.

Warto również pamiętać, że zezwolenie na urządzanie zakładów przez internet w Polsce nie jest tożsame z możliwością działania punktów stacjonarnych. Ba, istnieje możliwość, aby otrzymać zezwolenie tylko na zakłady naziemne, ale nie sądzimy, że ktokolwiek na takie rozwiązanie się zdecyduje. Ostatni z podmiotów na liście nie otrzymał jeszcze pozwolenia na legalne zakłady bukmacherskie w internecie, ale to zapewne kwestia czasu i papierkowej roboty. Na ten moment niczego to nie zmienia – bo GO BET zwyczajnie jeszcze nie wystartował.

Lista Legalni Bukmacherzy PL

Nazwa firmy Numer licencji Domena / Marka
STS S.A. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12 STS
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 eFortuna
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. PS4.6831.9.2016.EQK LVBet
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. PS4.6831.10.2016 iforBET
BetFan Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie PS4.6831.3.2018 BetFan
eWinner Sp. z o.o. PS4.6831.29.2017 eWinner
Traf - Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. PS4.6831.3.2018 TrafOnline
Polski Bukmacher Sp. z o.o. PS4.6831.28.2017 Noblebet i OkBet
TOTOLOTEK S.A. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485 Totolotek
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 Etoto
TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o. PS4.6831.15.2017 Totalbet
BestBet Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie PS4.6831.4.2018 BestBet24
SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. PS4.6831.4.2017 Superbet
Cherry Online Polska Sp. z o.o. PS4.6831.26.2017 PZBuk
BetX Polska Sp. z o.o. PS4.6831.30.2017 eBetX
BEM Operations Limited PS4.6831.11.2017 BetClic
Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. Brak Danych - bukmacher jeszcze nie wystartował MrBet
GO BET Sp. z o.o. Brak Danych - bukmacher jeszcze nie wystartował Brak Danych
*Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599 Milenium

*Milenium tymczasowo zawiesiło działalność - nie wiemy czy wróci.

3. Punkty Stacjonarne – Legalni Bukmacherzy

Mimo tego, że wiele z wyżej wymienionych firm to nowi legalni bukmacherzy w Polsce, to aż 12 z 19 wymienionych podmiotów posiada licencję jako polski legalny bukmacher stacjonarny. W takim razie łatwiej będzie wymienić kto się wyłamał. Legalne zakłady naziemne w Polsce nie są prowadzone przez: Totalbet, PZBuk, Betclic, BetFan, eWinner, BetX i MrBet, który jeszcze nie wystartował. Jak łatwo zauważyć, na tej liście są głównie bukmacherzy, którzy swój start zaliczyli stosunkowo niedawno i jeśli biznes będzie prosperował dobrze, nie jest wykluczone, że legalne punkty stacjonarne eWinner czy BetFan nie pojawią się na bukmacherskiej mapie Polski.

I choć wielu bukmacherów posiada swoje punkty naziemne, to synonim lokalu buka to niewątpliwie STS. A to dlatego, że ten legalny bukmacher działa na szeroką skalę i działalność naziemną prowadzi już od dawna. Niebiesko-pomarańczowy szyld jest zapewne kojarzony nie tylko przez graczy, ale również laików, STS ma sporo punktów i pod tym względem zapewne inni mogliby się od niego uczyć. Granie w lokalu ma jednak jeden minus. Tam legalni bukmacherzy kod bonusowy nie będzie obowiązywał - i warto o tym pamiętać.

LB Exclusive
Bonus z LegalniBukmacherzy
Bonus do 760 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 660 PLN

4. Legalni Bukmacherzy Internetowi

Tutaj sprawa jest bardzo prosta. Licencjonowani bukmacherzy w Polsce, którzy mogą prowadzić działalność w sieci to aż 18 z 19 podmiotów na liście ministerstwa. Jak wspomnieliśmy, takowego zezwolenia nie otrzymał jeszcze GoBET. I tu podkreślamy – jeszcze. Legalny bukmacher w Polsce po prostu musi prowadzić działalność w internecie. Powody? Wygoda, ale to nie wszystko. Najmocniejsze argumenty są bardzo prozaiczne. Wiele wydarzeń sportowych odbywa się w nocy czy w weekendy, a o stacjonarnym bukmacherze 24/7 jeszcze nie słyszeliśmy. Przynajmniej nie w naszym kraju. Dlatego legalny serwis online z zakładami to dla każdej marki musi być po prostu priorytet.

5. Bukmacherzy Legalni Zakłady Sportowe i nie tylko!

Jeśli mówimy o polskich legalnych bukmacherach, to nie możemy pominąć ich oferty. Dyscypliny to nie tylko piłka nożna, koszykówka czy siatkówka. Popularne w naszym kraju są dartsy, sporty walki w tym MMA, czy hokej. Nie zabraknie również mniej oczywistych dyscyplin, jak krykiet, rugby czy futbol australijski. Wybór jest naprawdę spory i w zasadzie poza bukmacherem Traf – który zajmuje się wyłącznie wyścigami konnymi – każdy bukmacher stara się dawać graczom jak największe możliwości.

Zalegalizowane zakłady bukmacherskie w Polsce stawiają coraz mocniej również na Esport. Ten szczególnie dobrze wygląda u takich bukmacherów jak BetFan czy STS, gdzie otrzymamy bonusy na tego typu zakłady. Jeśli orientujecie się w realiach League of Legends, Counter Strike'a czy DOTY, to Esport u legalnych bukmacherów coś dla Was. A jeśli niekoniecznie, to zawsze pozostają sporty wirtualne i ligi alternatywne. To pierwsze to wydarzenia generowane na żywo, które mają miejsce w zasadzie cały czas, w wielu dyscyplinach – najczęściej mowa o piłce nożnej czy wyścigach koni. Ligi alternatywne są natomiast generowane na podstawie danych historycznych, różnią się jednak od sportów wirtualnych tym, że mecz trwa tyle samo co w rzeczywistości, a o symulowanym wydarzeniu dowiadujemy się zdecydowanie wcześniej.

No i na koniec nie możemy zapomnieć o zakładach specjalnych. Tutaj mówimy o wydarzeniach niekoniecznie sportowych, więc w danej chwili bukmacherzy wymyślają różne, często nietypowe zakłady. Wybory prezydenckie czy inne wydarzenia polityczne to już normalka, ale coraz częściej pojawiają się kursy na... pogodę. Jak widać, pomysłowości rodzimym bukmacherom nie brakuje.

6. Bukmacherzy z Licencją w Polsce – gdzie obstawiać?

Dochodzimy do sedna, poznaliśmy jacy są legalni bukmacherzy na polskim rynku, czy działają online czy stacjonarnie, a także jakie dyscypliny oferują. Ale u którego legalnego bukmachera najlepiej obstawiać? My mamy kilka typów.

Mowa o pięciu bukmacherach: Fortuna, STS, LVBet, forBET oraz BetFan. Kolejność jest tu zupełnie nieprzypadkowa. Dwie pierwsze marki to uznane firmy na naszym rynku, które polecamy z ręką na sercu. Jeśli dopiero zaczynacie grę u bukmachera, to właśnie w kierunku tych dwóch serwisów powinniście spojrzeć. LVBet i forBET to kolejne ciekawe wybory z dobrym podejściem do graczy - przyjemny dla oka design, funkcjonalna apka, szeroka oferta - to coś co zdecydowanie możemy polecić. Jeśli chodzi o legalne zakłady BetFan, to miały ostatnio mały poślizg i serwis był niedostępny przez kilka dni, ale bukmacher od Pudziana szybko wrócił do gry i znów oferuje zakłady na wysokim poziomie. Wyróżniamy go tutaj, bo jego przykład pokazuje, że nowy buk wcale nie musi być gorszy od wielu innych firm, działających na rynku od dawna.

7. Legalny Bukmacher PL z kodem bonusowym

Wiemy już którzy legalni bukmacherzy PL są warci uwagi, a co z bonusami powitalnymi? Jeśli zastanawiacie się, czy legalni bukmacherzy oferują kod promocyjny, to oczywiście. Nasz rynek jest pod tym względem wyjątkowo bogaty i w zasadzie brak bonusu oznacza podpisanie na siebie wyroku. Prawie każde zakłady posiadają takowy bonus – poza Trafem, ale tak jak wspomnieliśmy, oni mają monopol na wyścigi i tutaj sytuacja jest zgoła inna. Bukmacher legalny Traf nie będzie miał przed Wami tajemnic po lekturze naszego tekstu.

Przechodzimy jednak do sedna. Co oferują najlepsi legalni bukmacherzy PL? W Fortunie pakiet powitalny do 630 zł! Zawiera on m.in. bonus bez depozytu 20 zł, w formie punktów FKP. Oprócz tego 600 zł na zakład bez ryzyka. Jak widać Fortuna to nie tylko jedna z najlepszych marek bukmacherskich na naszym rynku, ale też bukmacher, który przygotował konkretną ofertę na start.

Natomiast z naszym kodem LBVIP w STS otrzymacie aż do 1660 zł! Na ten bonus składa się zakład bez ryzyka STS w wysokości 100 zł. Wystarczy zarejestrować się przy użyciu naszego linku lub kodu i postawić zakład na 100 PLN. Pozostała kwota 1500 zł to bonus od depozytu, oraz 60 zł bonusu za wykonanie zadań, które znajdziecie na swoim koncie gracza.

Polscy Legalni Bukmachery z bonusem na start

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

8. Legalne Obstawianie w internecie z udogodnieniami

Pozostałe bonusy u legalnych bukmacherów również prezentują się ciekawie. W STS otrzymacie bonusy na zakłady live czy Esport. Fortuna i BetFan w ramach swojej promocji startowej mają natomiast zakład bez ryzyka. Wpłacacie depozyt, obstawiacie, a jeśli ten konkretny kupon Wam się nie powiedzie – bukmacher zwróci Wam środki za ten konkretny kupon, do określonej kwoty. U legalnego bukmachera Fortuna ta kwota wynosi aż 600 zł!

Legalni bukmacherzy aplikacja również jest ważnym czynnikiem i tutaj ponownie chcielibyśmy wywołać STS oraz Fortunę. Obie te marki posiadają wersję apki nie tylko na androida, ale również iOS-a, a do tego wersja mobile również działa całkiem sprawnie. To wcale nie jest taka oczywistość, bo wiele serwisów ogranicza się tylko do androida.

Moglibyśmy jeszcze wymieniać ważne elementy, które wpływają na jakość najlepszych marek. To właśnie STS i Fortuna mają bardzo szeroki wybór metod płatności. Betfan oferuje natomiast stworzenie własnego zakładu – możecie przesłać propozycję bukowi, a on rozważy, czy taki zakład ma sens i jeśli tak, wprowadzi go do oferty. To nie jedyny gest w stronę graczy. Fortuna ma na przykład punkty lojalnościowe tzw. FKP, za które możecie odblokować bonusy jak bonus od depozytu czy obrotu.

Na koniec musimy wspomnieć o jeszcze jednej ciekawej opcji. Legalni bukmacherzy w Polsce mają ograniczone możliwości. Monopol jest wprowadzony w zakresie kasyn czy loterii, a wyścigi konne na polskich torach obstawimy tylko za pośrednictwem Traf (w ofercie STS i Fortuna obecne są zakłady na zagraniczne tory). Mimo tego na ciekawy pomysł wpadł STS. Bukmacher z Kasynem – tak można określić Betgames. Dzięki temu zagracie, a w zasadzie obstawicie rozgrywki pokera, wojny czy bakarata. To tylko pokazuje, że w przyszłości wiele możemy się spodziewać po topowych markach – bo one nie spoczywają na laurach.

9. Zalegalizowani Bukmacherzy w Polsce – Podsumowanie

Na ten moment mamy dwie bardzo mocne marki na naszym rynku, mowa o Fortunie i STS. Warto spoglądać również w stronę LVBet. Ale to stan legalni bukmacherzy w Polsce 2024. A jak będzie w przyszłości? Na liście ministerstwa finansów pojawiają się kolejne podmioty i nie jest wykluczone, że za sprawą jakiegoś nowego bukmachera nie będziemy musieli zweryfikować swojej oceny.

Być może któryś z już działających legalnie bukmacherów wyciągnie wnioski i wskoczy do czołówki, oferując graczom coś ekstra. Na to czekamy. Tymczasem jeśli zastanawiacie się jeszcze, który legalny bukmacher jest najlepszy - to na to pytanie odpowiadamy w naszym obszernym artykule. Pamiętajcie również, że jeśli tylko interesuje Was jakikolwiek bukmacher, nie musicie udawać się na https://www.google.pl/ i przebijać przez dziesiątki czy nawet setki wyników. Wystarczy, że skorzystacie z naszej wygodnej wyszukiwarki na stronie głównej.

skomentuj LegalniBukmacherzyPolska
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie