LegalniBukmacherzy.com pl

Jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy?

W tym artykule chcemy odpowiadamy na pytanie, które często nam zadajecie. Jaki jest najlepszy bukmacher internetowy? Poniżej opiszemy więc czołówkę polskiej branży bukmacherskiej. Ale nie możemy pozostawić bez wyjaśnienia również innych kwestii z tym związanych. Bo istotne, żeby wytłumaczyć nie tylko, co to znaczy „najlepszy bukmacher online” (bo niby dlaczego można powiedzieć, że jakiś serwis ma nad pozostałymi przewagę?), ale też znaczenie oczywistego, wydawałoby się, pojęcia: „legalny bukmacher”.

Zwróciliście uwagę, że od stosunkowo niedawna kwestia legalności nabrała znaczenia? To nie przez przypadek. I to ten wątek wyjaśnijmy sobie od razu, bo on jest dla naszego artykułu bardzo, bardzo ważny.

1. Legalny bukmacher: krótkie wprowadzenie

Najkrócej mówiąc: legalny bukmacher to serwis, który działa na polskim rynku w zgodzie z obowiązującym w naszym kraju prawem. Niby oczywiste, prawda? Ale tę kwestię warto doprecyzować. Żeby to zrobić, musimy cofnąć się do 2017 roku. Wtedy – konkretnie 1 kwietnia – zmieniło się w Polsce prawo. Znowelizowana została obowiązująca do 31 marca tamtego roku ustawa hazardowa. Jej zmieniony kształt okazał się być całkiem mocno ukręconym biczem na nielegalnie działające w Polsce firmy.

Na pewno pamiętacie, że mieliśmy w Polsce bardzo rozdrobniony rynek. Prym wiodły takie serwisy jak bet365, Bet-At-Home (w ich biznesowych rękach skupiona była większa część rynku). Sporo do powiedzenia miały Betsson, Expekt itd. No, można wymieniać i wymieniać. Gdzieś w tej układance mieściły się też polskie firmy, ale one do ścisłej czołówki się nie łapały (pamiętajcie, mówimy o typowaniu online, a nie stacjonarnym!).

Polskie władze były - delikatnie mówiąc - niezadowolone, że zarejestrowane poza krajem biznesy tak mocno wgryzły się w polski rynek. Główna przyczyna jest dla Was pewnie jasna: podatki. Pieniądze nie trafiały do naszego, krajowego budżetu, ale „wyciekały” na Maltę czy Cypr, a potem np. do Wielkiej Brytanii, w której centrale mieli najwięksi bukmacherzy.

Nowelizacja prawa doprowadziła do masowego wyjścia z Polski firm, które nie mają wydanych u nas papierów na prowadzenie działalności. Nawet największe hazardowe kolosy uciekły w obawie przed sankcjami w Polsce i narażeniem się na nieprzyjemności w krajach, w których mogą bez problemu, legalnie prowadzić biznes. Trudno się dziwić, że nikt nie chciał za Polskę ginąć, bo z globalnej perspektywy nasz rynek aż tak istotny dla wielkich korporacji nie był i nie jest.

Efekt: w kraju zostały firmy, które na swoją działalność dostały zezwolenie. A kto się nie podporządkował i został, ten trafił na czarną listę zbanowanych. Ministerstwo Finansów prowadzi bowiem Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą (na marginesie: dłuższej nazwy nie dało się wymyślić…). Wydaje się, że kontrolerzy mają co robić, bo tylko w ciągu 2,5 roku na listę trafiło prawie 8000 stron internetowych!

2. Kto może oferować zakłady bukmacherskie w Polsce?

Odpowiedź na postawione powyżej pytanie jest taka: może to robić każda firma, która jest zarejestrowana w Polsce i otrzymała od Ministerstwa Finansów zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez internet (czyli, po ludzku mówiąc, typów bukmacherskich online). Takich firm jest obecnie kilkanaście. Numer licencji można z reguły sprawdzić na stronach internetowych bukmacherów, ale również bezpośrednio u źródła - czyli na stronie ministerstwa.

Kompletną listę podmiotów umieszczamy poniżej – stan na listopad 2019 roku (w nawiasach podajemy datę otrzymania i numer zezwolenia danego bukmachera).

1. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. (23 stycznia 2012 roku, SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565),
2. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (16 lutego 2012 roku, SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599) - zawieszona działalność,
3. Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. – czyli STS (21 lutego 2012 roku, SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12),
4. TOTOLOTEK S.A. (20 czerwca 2013 roku, AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485),
5. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (28 listopada 2014 roku, AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17),
6. forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. – wcześniej Casino Games Sp. z o.o. (4 maja 2016 roku, PS4.6831.10.2016),
7. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (13 maja 2016 roku, PS4.6831.9.2016.EQK),
8. SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (29 września 2017 roku, PS4.6831.4.2017),
9. Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (22 marca 2018 roku, PS4.6831.15.2017),
10. Cherry Online Polska Sp. z o.o. (28 czerwca 2018 roku, PS4.6831.26.2017),
11. BEM Operations Limited z siedzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o. – na pewno znacie tę markę, bo to po prostu Betclic (26 września 2018 roku, PS4.6831.11.2017),
12. BetFan Sp. z o.o. (29 października 2018 roku, PS4.6831.3.2018),
13. Ewinner Sp. z o.o. (30 października 2018 roku, PS4.6831.29.2017),
14. Betx Polska Sp. z o.o., (28 listopada 2018 roku, PS4.6831.30.2017),
15. Traf-Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. (30 listopada 2018 roku, PS4.6831.3.2018),
16. BestBet Sp. z o.o.
17. Polski Bukmacher Sp. z o.o. (3 stycznia 2019 roku, PS4.6831.28.2017).

Czyli tak: rozdrobniony rynek, o który walczył praktycznie każdy, kto chciał, zamienił się w mocno skompresowany, składający się z ledwie kilkunastu uczestniczących firm. Pamiętajcie przy tym, że nie wszyscy bukmacherzy z listy powyżej zdążyli już uruchomić swoje serwisy online z typami. Część z nich ma licencję, ale jeszcze znajduje się w fazie przygotowań do bezpośredniej walki o rząd dusz typerów. Zastanawiacie się - bet365 legalny w Polsce - czy to możliwe? Dowiecie się z naszego artykułu.

No dobrze, gdy już to sobie wytłumaczyliśmy, spróbujmy rozstrzygnąć, jaki jest najlepszy bukmacher online w Polsce.

3. Jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy w Polsce?

Kluczowa sprawa, to kryteria. Czym kierować się, chcąc stworzyć coś na kształt - bukmacherski ranking 2019 roku.

Jest kilka podstawowych czynników, które warto, żebyśmy poniżej sobie wymienili:
- bonus powitalny,
- cykliczne promocje i funkcje ułatwiające obstawianie,
- zakres oferty (dyscypliny, rodzaje kuponów do obstawiania, kategorie i wysokość kursów itd.),
- metody płatności (nie same wpłaty, ale przede wszystkim wypłaty!),
- dodatkowe funkcje (np. gra w aplikacji mobilnej, dostęp do obsługi klienta, zaangażowanie we wspieranie sportu itp.).

Biorąc to wszystko pod uwagę, postanowiliśmy zasugerować Wam, jakiego legalnego bukmachera wybrać w pierwszej kolejności. Jasne, nasze zdanie jest subiektywne. Ale mamy olbrzymie doświadczenie w typowaniu meczów na polskim rynku i po prostu wiemy, którym firmom warto zaufać, a które śmiało można sobie odpuścić.

Chcemy Wam też oszczędzić uciążliwego szukania informacji o tym, którzy to ci najlepsi bukmacherzy internetowi. Forum, opinie na Facebooku, różne sieciowe poradniki – wiedzy można zaczerpnąć w wielu miejscach, ale ona nie zawsze poparta jest doświadczeniem.

Lista bukmacherów prezentuje się naszym zdaniem jak poniżej – szeregujemy ich od najlepszego (w nawiasach podajemy od razu kody bonusowe, które przydadzą Wam się przy rejestracji, bo dzięki nim w ogóle dostaniecie lub powiększycie premię powitalną).

1. Fortuna (skorzystaj z naszych linków),
2. STS (kod promocyjny: LBVIP),
3. LVBet (kod: BCVIP),
4. ForBET (BCVIP),
5. BetFan (kod promocyjny: LBVIP)

6. Etoto (kod niewymagany),
7. Noblebet (kod niewymagany),
8. Totalbet (kod niewymagany),
9. PZBUK (kod niewymagany).

Słowo wyjaśnienia odnośnie braku w zestawieniu serwisu Traf. Ten bukmacher ma specyficzny charakter prowadzonej działalności i nie byłoby w sumie fair traktowanie go wedle tych samych kryteriów, co powyższych firm. Traf to bowiem wyłącznie zakłady na wyścigi konne odbywające się na 4 torach w Polsce i kilku zagranicznych.

W dalszej części tekstu w większych szczegółach opiszemy pierwszą piątkę naszego zestawienia. Zwróćcie uwagę zarówno na opisy konkretnych bukmacherów, ale też zapamiętajcie, jakimi kategoriami ich opisujemy. To dla Was podpowiedź odnośnie cech, jakie dobry bukmacher powinien mieć.

3.1 STS: bonus bez depozytu, szeroka oferta na zakłady, transmisje na żywo!!!

Ten bukmacher to legenda. Swego czasu „esteesy” zastępowały wielu graczom nazwę „zakłady bukmacherskie”, były wręcz jej synonimem. W tym serwisie możecie oczywiście spodziewać się wysokiej premii startowej. Aby z niej w pełni skorzystać, użyjcie kodu promocyjnego „LBVIP” (klasyka: wpisujecie go w formularzu rejestracyjnym). Bonus przy depozycie wynosi tu nawet do 1500 zł (dzielone na 3 depozyty) – to konkretna kasa, sami przyznajcie. Dostępna jest tu oferta na 100-złotowy cashback. To sympatyczne powitanie STS uzupełnia o masę promocji przygotowywanych z myślą o konkretnych wydarzeniach sportowych. Możecie też liczyć na kasę za polecenie znajomych, kilka dyszek zwrotu na sportach wirtualnych w tygodniu itd. Lepiej bonus w STS poznacie dzięki naszemu artykułowi na ten temat.

Ale STS to – oprócz bonusów – przede wszystkim fantastycznie skomponowana oferta na typy. Już pomijamy samą liczbę zakładów: to że można typować przedmeczowo i na żywo, że jest dużo kursów na różnorodne kategorie zakładów w dziesiątkach dyscyplin i że sport to nie wszystko, bo znajdziecie tu jeszcze zdarzenia rozrywkowe czy polityczne itd.

To dość oczywiste. STS jest od lat na rynku i wyspecjalizował się w bukmacherce do granic możliwości.

Ale to, co warto podkreślić w odniesieniu do tego serwisu, to ogólna przyjazność użytkowania. Naprawdę świetnie się z tej witryny korzysta. Nawigacja po stronie jest bardzo fajna, może najlepsza na rynku. Oprócz tego gra mobilna jest wzorowa – aplikację STS udostępnił jako jeden z pierwszych na rynku. Dodajmy, że w apce można nawet oglądać transmisje meczów, bo STS jako jeden z nielicznych w Polsce ma swoje „online TV”, a w nim górę meczów do oglądania!

Jakby tego było mało, gracze mogą jeszcze korzystać z STS Pay, czyli szybkiego, wygodnego księgowania kasy w kilkunastu bankach (całodobowa realizacja wypłat w ciągu 15 minut!). No i w 2019 roku bukmacher zaproponował graczom nową sekcję – BetGames, czyli obstawianie rozstrzygnięć symulowanych gier karcianych: wojny, bakarata i pokera. To o tyle ciekawe, że na polskim rynku wyłączność na oferowanie prawdziwych karcianek online ma państwowy Totalizator Sportowy.

LB Exclusive
Bonus z LegalniBukmacherzy
Bonus do 760 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 660 PLN

3.2 Fortuna: tradycja, wysoki bonus

Fortuna jest na rynku bukmacherskim od 1996 roku. To firma z tradycjami i potężną siecią stacjonarnych punktów przyjmowania zakładów. Nas jednak interesuje, jak bukmacher radzi sobie w sieci. I, jak widać po miejscu w naszym rankingu, tu także idzie mu świetnie.

Fortuna także stara się poprawiać swój wizerunek poprzez sponsoring klubów sportowych. Poza tym ma długą listę współpracujących banków, co sprawia, że zgarnia od nas spory plus za podejście do metod płatności, choć nie oferuje graczom tak rewolucyjnego systemu wypłat jak STS. Możliwa jest tu oczywiście gra za poprzez aplikację mobilną, w której dostępna jest cała oferta zakładów przedmeczowych i na żywo, aktywne jest zarządzeni pieniędzmi, funkcja match tracker itd.

Generalnie można powiedzieć tak: Fortuna świetnie radzi sobie z dostosowywaniem oferty do bieżących wymagań rynku. Nikt nie może bukmacherowi zarzucić, że jest wiekową, ale trochę skostniałą firmą. Nie, to nowoczesny, w pełni zaadaptowany do rynku internetowego serwis.

Widać to choćby po nowoczesnym kształcie różnorodnego bonusu powitalnego. Zakładając konto użyjcie naszego linku rejestracyjnego. Co z tego macie? Sporo, naprawdę. Przede wszystkim pierwszy zakład bez ryzyka na 600 zł. Oczywiście nie możemy przegapić pozostałych bonusów, bo jest jeszcze darmowe 20 zł bez wpłaty oraz 10 złotych freebeta po pierwszym depozycie.

Oprócz promocji startowej są tu też inne, też niezłe opcje. Mistrzostwa Typerów, to jedna z nich. Jeżeli jesteście zarejestrowani w Fortuna Klub Plus, możecie wziąć udział w całorocznej premii z wysoką pulą nagród. Dalej: stawiając kupony, zbieracie punkty, a potem możecie wymieniać je na bonusy. Są w Fortunie także takie premie jak Bonus Live +10%, specjalne oferty na UFC czy polską Ekstraklasę oraz mistrzostwa świata w rozmaitych dyscyplinach.

Pod względem oferty typów bukmacher nie odstaje na tle innych serwisów. W zasadzie można tu powtórzyć to, co padło już przy STS. Dużo dyscyplin, masa różnych i wysokich kursów – nie zawiedziecie się na Fortunie.

Skorzystaj z bonusa w Fortunie!

3.3 LVBet: wysoka premia

Zwróćcie uwagę, że LVBet jest na rynku zdecydowanie krócej od wielu czołowych bukmacherów działających w Polsce. Licencję otrzymał w maju 2016 roku. Dzisiaj serwis jest jednym z lepiej rozpoznawanych na rynku. Bardzo mocno angażuje się w sponsoring sportu. To dodatkowo poprawia nie tylko jego rozpoznawalność, ale również zaufanie graczy do niego. Wśród drużyn, które LVBet wspiera znajdują się: Widzew Łódź, Stal Mielec, Wisła Płock, Wisła Kraków i Arka Gdynia.

Premia w LVBET składa się na dwa pierwsze depozyty. Do 2000 zł bonusu przy pierwszej wpłacie i 1000 zł przy drugim zasileniu konta. Oprócz tego pakiet powitalny zawiera również zakład bez ryzyka do 333 zł oraz 20 zł bez depozytu!

Mały minus jest taki, że pieniądze nie są przyznawane jako środki na konto, lecz można je zdobyć wygrywając na opisanym regulaminem premii zakładzie z mnożnikiem x100. Podobnie rzecz ma się z bonusem bez depozytu.

Oprócz tego w LVBet znajduje się dużo ofert dodatkowych. Związanych z konkretnymi wydarzeniami (np. nocne obstawianie NHL czy NBA), jak również stałych, mocno ułatwiających obstawianie. To przede wszystkim takie funkcje jak cash-out (możliwość zamknięcia zakładu przed rozstrzygnięciem całego kuponu), Bezpieczny Kupon 5+ (zwrot do 50 zł, jeżeli na kuponie z minimum 5 zdarzeniami jedno okaże się nietrafione) czy Multikozak (dodatkowe procenty do wygranej za dużą liczbę postawionych meczów). Bądźcie na bieżąco z zakładką „Promocje”, a nic z tego rodzaju ofert Wam nie umknie.

Teraz słowo o ofercie. LVBet ma zakłady prematch i live, jak również sporty wirtualne. Bukmacher mocno stawia na esport i chętnie szuka nowych, niestandardowych rozwiązań, np. ma na wyłączność typy na Fame MMA (zresztą sponsoruje to wydarzenie). Poza tym kursy u bukmachera są wysokie, liczba zdarzeń olbrzymia, mamy tu też masę dyscyplin sportowych (plus typy na politykę, rozrywkę itd.). Zakłady są ponadto różnorodne. Inaczej mówiąc: to profesjonalna oferta na kupony singlowe, multi i systemowe, która niczym nie ustępuje najwyższym rynkowym standardom.

Z pozostałych spraw warto wspomnieć jeszcze o dwóch.

- LVBet do niedawna nie miał aplikacji mobilnej, przez co zostawał nieco w tyle za paroma czołowymi serwisami. Już to zostało nadgonione – apka na iOS i Androida działa i daje dostęp do pełnej oferty zakładów prematch i live.

- Metody płatności. Wpłaty to w zasadzie to, co można obserwować też w innych serwisach. Ale na uwagę zasługują wypłaty. Działa tu funkcja Rapid Pay. Bukmacher współpracuje w jej ramach z 10 bankami i udostępnia graczom ekspresową wypłatę (przez 17 godzin każdego dnia roku!). Od przyjęcia zlecenia do przekazania kasy na konto bankowe gracza mija tylko 10 minut.

Odbierz bonus w LVBet!

3.4 ForBET: młody bukmacher rozpycha się na polskim rynku

Ta firma dostała zezwolenie na działalność w Polsce mniej więcej w tym samym czasie, co LVBet – a zatem też w 2016 roku. ForBET również zdołał w ciągu paru pierwszych lat zbudować mocną pozycję na polskim rynku zakładów sportowych. Z pewnością duży udział w tym niewątpliwym sukcesie ma naprawdę gigantyczny bonus powitalny (kod promocyjny: BCVIP; do rejestracji użyjcie też linku z naszej strony!). No bo sami powiedzcie: do 2250 zł w promocji to jest coś imponującego.

Oczywiście, żeby tyle dostać, trzeba odpowiednio dużo wpłacić. No i ta kasa dzieli się na tak rozpisane 3 depozyty:
100% do 1050 zł (nasz exclusive),
75% do 500 zł,
50% do 500 zł.

Sama oferta tego serwisu składa się z elementów, które znane są z propozycji innych bukmacherów. ForBET nie wymyśla typów na nowo, więc mamy zakłady przedmeczowe, obstawianie live, sporty wirtualne. Dodatkowe promocje powiązane z różnymi rozgrywkami – od KSW czy NBA po IV-ligowe polskie rozgrywki piłki nożnej. Zajrzyjcie do zakładki „Promocje”, żeby się ze wszystkimi dostępnymi ofertami zapoznać – one się od czasu do czasu zmieniają, więc warto być na czasie.

Firma nie działa z tak dużym rozmachem jak STS czy Fortuna, ale też angażuje się w sponsoring sportu. Jest m.in. sponsorem tytularnym Włókniarza Częstochowa czy oficjalnym partnerem AMP Futbol Polska.

Jak podsumować tę ofertę? Mówiąc wprost: forBET zasługuje na mocną, piątą pozycję na polskim rynku bukmacherskim. Firma jest jednym z beneficjentów zmienionego prawa hazardowego i świetnie rozwija się po wyjściu z Polski mocnych, zagranicznych konkurentów. Oby tak szło jej dalej!

Wszelkie kody bonusowe znajdziecie z poziomu strony głównej naszego portalu, Legalni Bukmacherzy.

4. Jak jest za granicą?

Wszystko, co opisaliśmy powyżej, to polska perspektywa. Nie zapominajmy jednak, że wielu rodaków mieszka poza granicami kraju. Oni też chcą obstawiać mecze. Jakie mają możliwości? Dwojakie. Gdy są w Polsce, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zarejestrowali się w jednym z kilkunastu legalnie działających w naszym kraju serwisów. Ale podczas pobytu np. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech czy państwach skandynawskich, mogą korzystać z ofert bukmacherów, którzy w tych lokalizacjach działają zgodnie z prawem. Mało tego, wielu bukmacherów, którzy opuścili Polskę w 2017 roku, nie skasowało polskich wersji językowych i dobrze im idzie obsługa polskich graczy poza biało-czerwonymi granicami, jak dla przykładu 1xBET legalny bukmacher - więcej dowiecie się z artykułu na ten temat. Co więcej, na naszej stronie również znajdziecie kody promocyjne do tych serwisów, więc w żadnym razie Wasze hazardowe potrzeby nie ucierpią, jeśli nie mieszkacie w Polsce!

Pamiętajcie tylko, żeby podczas pobytu w kraju nie korzystać z ofert, które nie mają zezwolenia! To ważne, bo tego robić nie wolno. Z drugiej strony: jaki to miałoby sens, skoro mamy u siebie tak dobre, niczym nieustępujące zagranicznym serwisy z typami.

Najlepszy bukmacher internetowy - Bonusy

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

5. Którego bukmachera wybrać?

Wyraźnie zasugerowaliśmy Wam w tym tekście, jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy. My mamy swoje na ten temat przemyślenia, ale domyślamy się, że Wy możecie patrzeć na sprawę po swojemu. Dlatego zanim zdecydujecie się na rejestrację w jakimś serwisie, dobrze przeanalizujcie poszczególne oferty.

Poza tym to dopuszczalne, żeby mieć konta w różnych firmach. Gdy skorzystacie z premii powitalnej w jednym serwisie, uda Wam się ogarnąć obrót itd., będziecie mogli skorzystać z premii gdzie indziej. Zmaksymalizujecie w ten sposób swoje szanse na bonusowe korzyści finansowe. Możliwości na polskim rynku jest mnóstwo. Naprawdę, niczym legalne w naszym kraju serwisy nie ustępują najmocniejszym serwisom zagranicznym! Warto się z tego cieszyć i łapać premiowe szanse.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam podjęcie decyzji. Przygotowane przez bukmacherów wspólnie z nami kody premiowe to w wielu przypadkach ekskluzywne oferty. Niech one będą punktem wyjścia do oceny poszczególnych serwisów. Poza tym koniecznie zwracajcie uwagę na pozostałe, dostępne w codziennym typowaniu premie. Ale też na liczbę zakładów, kategorie typów, wysokość kursów i całą formalną otoczkę – przede wszystkim na kwestie wpłat i wypłat (to drugie może nawet bardziej!). I na opcje mobilne, bo przecież gra na telefonie jest bardzo wygodna. Poza tym jesteśmy już przyzwyczajeni do wykorzystywania telefonu w niemal każdej sytuacji. Zakłady bukmacherskie nie muszą być pod tym względem wyjątkiem.

Aby dowiadywać się szczegółów o dostępnych na rynku opcjach, odwiedzajcie naszą stronę. Każdego nowego bukmachera i każdą nową możliwość w już dostępnych legalnie serwisach na pewno dla Was opiszemy. Aktualną i pełną listę znajdziecie na naszym portalu klikając tutaj.

skomentuj Jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy?
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie