LegalniBukmacherzy.com pl

Powerball najwyższa wygrana w historii

Powerball najwyższa wygrana w historii

Pewnie coś w tym jest, że kupując los na loterii mamy przed oczami wszystko to, co kupimy, gdy już wygramy pieniądze - zazwyczaj takie jak najwyższa wygrana w historii Powerball. Najczęściej kończy się oczywiście tylko na tym wyobrażeniu (bo przecież żeby wygrać, trzeba grać,) ale i wygrać się od czasu do czasu zdarza. Znamy to z polskich losowań, bo przecież od czasu do czasu udaje nam się „ustrzelić” 3 czy 4 z 6 liczb w Lotto. Niskie wygrane, ale uwiarygadniają zabawę, bo pokazują, że w rzeczywistości da się jakaś kasę wygrać. Próbujemy więc dalej i dalej…

Do gry pchają nas poza tym doniesienia o „Prawdziwych Zwycięzcach”. O ludziach, którzy wzbogacili się na losowaniu, bo wygrali jakąś abstrakcyjną wręcz kwotę na kumulacji. W Polsce mówimy o sukcesach liczonych w milionach złotych. To dużo, ale są na świecie loterie, w których ludzie wygrywają niewyobrażalne fortuny!

W tym tekście chcemy zaprezentować Wam jedno z takich losowań – Powerball. Robimy to, bo rekordowe wygrane światowych loterii dotyczą w znacznej mierze właśnie jej! Jaka jest Powerball największa wygrana w historii? O największych sukcesach przeczytacie w dalszej części tekstu. Zacznijmy od kilku zdań wprowadzenia.

Powerball losowanie w USA

1. Co to jest Powerball – loteria, w której ludzie wygrywają fortuny?

Pod tą nazwą kryje się międzystanowa (odbywa się w 45 stanach USA), dwujęzyczna (angielski i hiszpański) loteria. Po raz pierwszy losowanie pod szyldem Powerball odbyło się 19 kwietnia 1992 roku. Zabawę organizuje instytucja o nazwie Multi-State Lottery Association (MUSL), która robi to legalnie na terytorium Stanów Zjednoczonych. Oficjalna strona Powerball ma adres powerball com. Można na niej sprawdzić terminy losowań wyniki i przyjrzeć się kilku różnym grom, które działają w ramach tej samej organizacji.

Kompletna lista prezentuje się tak:
➡️ Powerball,
➡️ Lotto America,
➡️ 2by2,
➡️ MegaHits,
➡️ Hot Lotto.

Nie będziemy tu opisywać wszystkich po kolei. Dla nas najważniejsze, że Powerball to legalna loteria. USA jest tak w ogóle dobrym miejscem dla losowań – takie mamy przynajmniej wrażenie, gdy spojrzymy na sprawę z polskiej perspektywy. Amerykanie lubią brać w nich udział, a napędzają ich do tego kolosalne wręcz jackpoty do zdobycia. Przecież najwyższa wygrana w historii Powerballs po prostu oszałamia. Ale zanim o pieniądzach, jeszcze krótko o zasadach.

2. Powerball Polska

Zapewne zastanawiacie się, czy Powerball jest dostępny w Polsce? Niestety, ale organizator loterii dopuszcza grę jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Portoryko czy Amerykańskich Wysp Dziewiczych. W Polsce monopol na gry loteryjne i kasynowe ma Totalizator Sportowy. Alternatywą mogą być zakłady bukmacherskie, które lepiej poznacie sprawdzając ranking bukmacherów serwisu Legalni Bukmacherzy .

Legalne Zakłady Bukmacherskie w Polsce

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

Niech Was nie zwiedzie fakt, że bez problemu możecie zalogować się na stronę loterii. Kupony Powerball online do kupienia dostępne są jedynie na regionalnych witrynach. Na stronie Powerball wybieramy jeden z 48 dostępnych stanów/lokacji i jesteśmy przeniesieni do odpowiedniej jednostki organizującej tam loterię. W niektórych przypadkach strona od razu odrzuci naszą próbę wejścia, w innych po prostu przy próbie zakupu kuponu wyskoczy nam odpowiedni komunikat.

Natomiast jeśli chodzi o ograniczenia już na miejscu - nawet jeżeli nie jesteście obywatelami Stanów czy rezydentami - bez problemu kupicie los Powerball i w przypadku ewentualnej wygranej, nic nie będzie stało na przeszkodzie aby ją odebrać.

3. Jak się gra na loterii Powerball?

Największą siłą loterii są proste zasady. Do gry może włączyć się każdy i potrzeba do tego minimum zaangażowania i umiejętności. To jedna z najbardziej tolerancyjnych rozrywek! Przecież w Powerball największa wygrana, tak jak drobne centy wymagają od uczestników dokładnie tego samego.

Gra kosztuje 2 $. Wybiera się 5 liczb z przedziału 1-69 (białe kule) oraz jedną z przedziału 1-26 (czerwone kule). Oczywiście można wybrać je samodzielnie lub zdać się na losowy dobór w opcji chybił trafił. Wygrywa się na 9 różnych sposobów, z którymi powiązane są różne poziomy wartości wypłat. Najmniej kasy dostaje się za trafienie czerwonego Balla, a najwięcej za 5 białych kul plus czerwonego Balla na 10-krotnym mnożniku Power Play.

Pamiętajmy przy tym, że niewygrane jackpoty kumulują się. W praktyce oznacza to, że jeśli nikt ich długo nie zdobywa, możliwe do zgarnięcia pieniądze stają się gigantyczne. Wiecie już jak grać w PowerBall, a jeśli zastanawiacie się jak obstawiać zakłady na mecze online, to tą kwestię również wyjaśniliśmy w naszym artykule. Nadeszła pora, by odpowiedzieć na pytanie: jaka jest najwyższa wygrana w historii Power ball?

4. Największa wygrana w Powerball 2024

Portal abc7 News opublikował pod koniec marca 2019 roku listę 10 największych trafień na loteriach. W trzech przypadkach zwycięzcy grali w Mega Millions, ale aż 7 przypadków dotyczy Powerball.

Do niedawna najwyższa wygrana w historii była dość problematyczna, ponieważ jackpota trafili uczestnicy w aż trzech lokalizacjach jednocześnie (23 października 2018 roku)! A to oznacza, że skumulowaną wygraną musieli między siebie podzielić. Fatalnie, co za pech… Przez to na głowę wyszło „marne” 528,8 mln $. Łączna rekordowa suma sięgnęła bowiem 1,586 mld $!

4.1 Powerball - największa wygrana na świecie!

Rekord ten został jednak pobity pod koniec 2022 roku. Zwycięski los oznaczał astronomiczną wygraną w wysokości aż 2,04 mld $! Tym samym Powerball to loteria z najwyższą wygraną w historii (przynajmniej w USA). Zwycięski los został zakupiony w stanie Kalifornia, w miejscowości Altadena. Wygrana padła w listopadzie 2022 roku, a wcześniej "szóstkę" trafiono w sierpniu - stąd tak ogromna kumulacja.

4.2 Pozostałe rekordy w loterii Powerball

Jakie jeszcze rekordowe wygrane padały w Powerball? Zerknijmy więc od nieco innej strony na wielkie sukcesy w Powerball. Rekordowa wygrana w historii, przypisana do pojedynczego kuponu, wyniosła przecież o wiele więcej, niż wspomniane ok. 528 mln $.

Powerball rekordowa wygrana

27 marca 2019 roku w Wisconsin padła wygrana w wysokości 786,4 mln $! Nieźle, nie? Tu ciekawostka. Zwycięzca miał do wyboru wypłatę jednorazową w wysokości 477 mln $ lub całą sumę w ratach rozłożonych na 29 lat. To oczywiście przed odprowadzeniem podatków, co nie zmienia faktu, że mówimy o oszałamiającej kwocie. Warto też wspomnieć, że w tym samym losowaniu aż 9 innych kuponów dało wygraną na poziomie 1 mln $ lub 2 mln $. Kto tyle wygrał, pewnie się cieszy, choć z drugiej strony… zabrakło tylko 1 czerwonej kuli do udziału w jackpocie.

Jeśli natomiast zastanawiacie się, czy wzorem zakładów bukmacherskich, w loteriach pojawia się kod promocyjny Powerball - to niestety nic takiego nie ma miejsca. I w sumie nie dziwi nas to, bo trudno wpaść na pomysł w jaki sposób przywitać nowych graczy na loterii, zwłaszcza, że nie potrzebujecie przecież konta (i raczej taka opcja nie jest spotykana), aby kupić los Powerball.

LB Exclusive
Bonus z LegalniBukmacherzy
Bonus do 760 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 660 PLN

5. Loteria Powerball opinie

I tak właśnie działa loteria Powerball. Najwyższa wygrana w historii – dzielona z innymi czy nie – robi olbrzymie wrażenie. Mniejsze, ale też bardzo duże wygrane, są w USA może nie na porządku dziennym, ale na pewno nikogo nie dziwią. Dlatego opinie o Powerball są całkiem niezłe, a loteria cieszy się ogromnym zainteresowaniem. U nas niestety wielu alternatyw nie ma - więc jeśli interesują Was gry losowe, możecie sprawdzić dla przykładu BetGames w Star Typ Sport. Legalny bukmacher STS oferuje również bonusy, których niestety nie uświadczycie w przypadku loterii, czy to krajowych czy tych zagranicznych, gdzie padają gigantyczne wygrane - jak w Powerball.

Czasem można mówić o sporych nerwach i nieco zabawnych sytuacjach jednocześnie. W 2018 roku dwa kupony wygrały łącznie 687,8 mln $. Właścicielka jednego z nich myślała, że go zgubiła. To by było wielka strata (dosłownie!). Na szczęście świstek znalazł się na podłodze w aucie jej siostry. Rodzina zwyciężczyni podobno założyła fundację, a szczęśliwa posiadaczka kuponu zostawiła pracę i oznajmiła, że pewnie kupi sobie nowy samochód i wyjedzie raz czy dwa na długie wakacje. Za największą wygraną w historii Powerball mogłaby sobie nawet pozwolić na nieco więcej.

skomentuj PowerballNajwyższaWygranaWHistorii
Komentarze (3)
Shawty-bets
Shawty-bets ponad rok temu
Dwa miliardy na loterii... to właśnie tak zaczynał Elon Musk?
Graj odpowiedzialnie