LegalniBukmacherzy.com pl

Na czym polega handicap?

Podczas największych wydarzeń, które możemy obstawiać u bukmachera, pojawia się tak wiele zdarzeń, że niekoniecznie jesteśmy w stanie wszystko ogarnąć i zrozumieć – sami przyznajcie, na pewno kiedyś zastanawialiście się na czym polega handicap? Dziś traktujemy właśnie o tym teoretycznie wąskim zagadnieniu z zakresu zakładów sportowych. Co to jest handicap, jak obstawiać zakłady z handicapem, jakie są jego rodzaje i którego bukmachera wybrać, aby stawiać na zakłady z handicapem. Właśnie te wszystkie kwestie poruszamy poniżej, więc czy zaczynasz dopiero przygodę z zakładami i nie masz bladego pojęcia co to znaczy, czy jesteś doświadczonym graczem – czegoś wartościowego u nas się dowiesz.

1. Co to znaczy handicap?

Na początek od razu zaznaczamy, odpowiedź na pytanie co to jest handicap nie jest specjalnie skomplikowana i nie musicie należeć do MENSY, żeby zrozumieć zasady funkcjonowania tego typu zakładów. To w zasadzie proste, trzeba jednak pojąć proste prawidła, jakie działają w przypadku handicapu w zakładach bukmacherskich. To o co chodzi z tym handicapem przy obstawianiu?

Konkretnie ten handicap – czyli przewagę – posiada jedna z drużyn. Właśnie to określenie oznacza założenie przewagi jednej z drużyn już na starcie. Co ciekawe handicap działa również w różnych sportach w rzeczywistości, a nie tylko na zakładach bukmacherskich. Choćby w golfie istnieje system WHS, który klasyfikuje graczy wedle stopnia umiejętności. Jednak nie o takim rodzaju handicapu będziemy mówić dziś.

2. Handicap w zakładach bukmacherskich – co to jest?

Dobrze, przechodzimy do tego o co chodzi z handicapem, bo to jest nasz dzisiejszy najważniejszy temat i rzecz do wytłumaczenia. Handicap zakłada sytuację, że tak jak wspomnieliśmy jeden z zawodników czy jedna z drużyn posiada przewagę od początku. Wytłumaczymy to na przykładzie piłki nożnej, ale będzie to miało zastosowanie do innych dyscyplin sportu, czy nawet e-sportu.

Załóżmy, że mówimy o meczu ligi francuskiej PSG – Monaco. PSG gra na własnym stadionie i mamy do obstawienia zdarzenie handicap -1,5 ze wskazaniem zwycięstwa na 1 drużynę. Co w ogóle oznacza w takim wypadku zakład na gospodarza z handicapem -1,5?

W rzeczywistości mamy tu do czynienia z wymogiem wygranej przez PSG przynajmniej dwoma bramkami. Wyobraźcie sobie to tak, że to -1,5 oznacza tyle, jakby początkowy wynik spotkania wynosił -1,5:0. Sportowo nie ma to większego sensu, ale w zakładach i owszem. Potem do takiego rezultatu wystarczy dodać wynik faktyczny i wiemy, czy nam się poszczęściło, czy nie. Już wiecie jak wygląda handicap w zakładach bukmacherskich i co to jest, ale to nie wszystko. To dopiero najprostsza wersja tego typu zakładów u bukmachera. Co dalej?

3. Handicap 3-drogowy, azjatycki – czyli rodzaje handicapu

Zastanówmy się jakie są typy handicapu w zakładach bukmacherskich. Najróżniejszych wariantów jest naprawdę sporo, ale przede wszystkim poza tym podstawowym, możemy wyróżnić rodzaje handicapu azjatyckiego i europejskiego. Co to znaczy handicap europejski i czy handicap azjatycki faktycznie jest tak skomplikowany? O tym wszystkim piszemy poniżej.

3.1 Handicap europejski – czyli zakład z remisem

Co to takiego handicap europejski? Tutaj istnieją różnie nazwy tego typu zakładu. Spotkać możecie się również z handicapem 3-drogowym lub handicapem 3-pozycyjnym. W każdym przypadku będzie jednak oznaczało to dokładnie to samo. Skąd wynika takie nazewnictwo? Ponieważ bierze pod uwagę również wynik remisowy. Co za tym idzie, nieco inaczej wyliczamy ten handicap. Wcześniej pisaliśmy wam o wartościach, które nie były liczbami całkowitymi, natomiast przy handicapie europejskim mówimy o handicapie -3, czy -1. Czy handicap europejski jest wyróżniony w osobnej zakładce czy w jakiś inny sposób? Nie, wystarczy, że widzicie właśnie handicap +4 i tak dalej – a wiecie, że mamy do czynienia z handicapem 3-drogowym, bo w takiej sytuacji brany jest pod uwagę również remis.

3.2 Handicap azjatycki – nie taki trudny?

Tutaj mamy sytuację zgoła inną, bo handicap azjatycki nie zakłada wyniku remisowego. Możemy jedynie obstawić zwycięstwo danej drużyny. Tutaj mamy również do czynienia z nazwą handicap 2-drogowy, nie jest ona jednak tak popularna jak odpowiednik przy handicapie europejskim. Chcesz spróbować się w grze z handicapem i zastanawiasz się czy doładowanie sms u bukmachera jest możliwe - sprawdź to na naszym portalu!

4. Sposoby obstawiania zakładów z handicapem bukmacherskim

Dlaczego w ogóle warto obstawiać z handicapem? Często mamy do czynienia z meczami, w których faworyt jest doskonale znany i w zasadzie niewielkie szanse ma drużyna przeciwna. Taki faworyt często może liczyć na solidną zdobycz bramkową. W przypadku zwykłego zakładu 1x2 nie możemy się spodziewać sporego kursu, często w przypadku naprawdę dużych różnic, mówimy tu nawet o kursach typu 1,2 czy 1,3, a nie są to przeliczniki, na które warto stawiać poza oczywiście taśmami.

W tym miejscu pojawia się handicap, który pozwala nieco podbić kurs, a momentami wręcz bardzo go uatrakcyjnić. Wiadomo, w takiej sytuacji niewiele zmieni niski handicap, ale już wcześniej wspomniany handicap -1,5 na drużynę zdecydowanego faworyta, która lubi wygrywać kilkoma golami i jest w formie? Takie obstawianie piłki nożnej handicapem bukmacherskim to naprawdę dobry sposób na zysk u bukmachera. Zresztą w innych dyscyplinach też to zadziała – nie zawsze chodzi o bramki, ale również o punkty, sety, gemy i tak dalej. Wiecie już jak grać z handicapem bukmacherskim, czas przejść dalej - do tego u którego bukmachera zagracie na zakłady z handicapem. Natomiast więcej o tym jak odnaleźć zakłady sportowe przynoszące zysk przeczytacie w jednej z naszych ostatnich publikacji.

5. Najlepsze kursy na zdarzenia z handicapem – jakiego bukmachera wybrać?

Na koniec, zastanówmy się którzy bukmacherzy oferują zakłady bukmacherskie z handicapem? Tutaj mamy dobrą informację – jest to bardzo popularna opcja wśród rodzimych bukmacherów, jednak nie wszędzie kursy są tak korzystne, jak moglibyśmy tego oczekiwać. Kogo więc najlepiej wybrać?

Obstawianie zakładów z handicapem bukmacherskim najlepiej opłaca się naszym zdaniem w Fortunie. To bukmacher, który na najważniejsze zdarzenia poza standardowym handicapem proponuje również ten europejski. Handicap pojawia się nie tylko w piłce nożnej, ale też w tenisie czy e-sporcie – tutaj dla przykładu w League of Legends możemy postawić na to jaka będzie przewaga w ilości partii, jeżeli dane rozgrywki zakładają więcej niż jedną. Tak było choćby w przypadku Mistrzostw Świata, które odbywają się co roku. Dlaczego jeszcze Fortuna? Bo jak klikniecie w nasz magiczny przycisk odsyłający do portalu eFortuna, to zgarniecie ekskluzywny bonus o wartości maksymalnej do 630 złotych. Bonusy bukmacherskie na legalne zakłady odnajdziecie w naszym artykule.

Poza tym nieźle wypada tutaj również STS. Oferta kursów z handicapem może nie jest tak często bogata jak w Fortunie, ale ale – same kursy są bardzo konkurencyjne i warto w kontekście danego wydarzenia sprawdzać kto wystawił lepsze. Dlaczego? Ano dlatego, że to dwie konkurencyjne firmy, które zdecydowanie patrzą co u „rywala” słychać i sami dostosowują na tej podstawie wysokość przeliczników. Poza tym bonus z naszym kodem LBVIP wyniesie do 1660 złotych! Wystarczy takie hasło wpisać przy rejestracji, a otrzymacie choćby zakład bez ryzyka na 100 złotych.

Bukmacherzy z handicapem

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 1660 PLN!
Kod promocyjny
LBVIP

6. Handicap w zakładach sportowych – podsumowanie

Czy gra na handicap to opcja warta świeczki? Oczywiście! To nic skomplikowanego, nie wymaga wielkiej analizy, a jedynie zrozumienia podstawowych prawideł, które wyłożyliśmy powyżej. To podstawowy rodzaj zdarzenia u bukmachera, przedłużenie zakładów typu 1x2 i tych z podpórką. Dzięki temu można uzyskać większe kursy, więc warto użyć wiedzy na czym polega handicap przy najbliższej możliwej okazji.

skomentuj NaCzymPolegaHandicap?
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie