LegalniBukmacherzy.com pl

Zakłady Bukmacherskie na Kolarstwo

Zakłady Bukmacherskie na Kolarstwo

Gdybyście nas zapytali o dyscypliny niedoceniane, to zakłady bukmacherskie na kolarstwo byłyby bardzo wysoko na naszej liście. Choć nie jest wcale tak łatwo wytypować zwycięzcę danego wyścigu, to wygrana może nieść za sobą naprawdę duże zyski. W czym tkwi więc klucz do sukcesu? W analizie i bacznym obserwowaniu sytuacji w peletonie kolarskim. Dziś dowiecie się jak obstawiać kolarstwo i jak grać na zakładach bukmacherskich na kolarstwo na żywo, dowiecie się jak dobierać typy na tą dyscyplinę, zarówno w kolarstwie szosowym, torowym jak i górskim. Zapraszamy na nasz poradnik dotyczący obstawiania kolarstwa.

1. Rodzaje zakładów kolarskich

Co bardziej dociekliwi od razu zapytają, kolarstwo, jakie kolarstwo? Tak, mamy absolutną świadomość, że odmian kolarstwa jest kilka, a dziś skupimy się na tych najbardziej popularnych dyscyplinach. Oczywiściew serwisach z obstawianiem znajdziemy kursy bukmacherskie na kolarstwo nawet jeśli chodzi o zawody BMX, ale to rzadkość, więc dzisiaj skupimy się głównie na tych dyscyplinach kolarskich, które najczęściej obstawicie u bukmachera.

1.1 Zakłady na kolarstwo szosowe - zasady

Obstawianie kolarstwa szosowego u bukmachera to najpopularniejsza kategoria w tym temacie, na której najbardziej się dzisiaj skupimy. Dlaczego? W sezonie kolarskim w zasadzie codziennie znajdziecie jakieś wydarzenie do obstawiania. W internecie aż roi się od stron ze statystykami drużyn kolarskich i poszczególnych zawodników, a i bez problemu znajdziecie informacje o formie i zdrowiu danych kolarzy, jak i o tym jak podchodzą do danego wydarzenia. Nie musi być przecież zawsze tak, że ten najlepszy kolarz szykuje się na walkę o wszystko, bo dla przykładu na początku sezonu może traktować taki start jako okazję do rozprostowania nóg i przygotowania się do walki o najwyższe cele. Pamiętajcie o tym zawsze obstawiając kolarstwo szosowe – to jest teoretycznie sport drużynowy, w którym najwięcej znaczy jednak sukces jednego z liderów zespołu, czyli grupy kolarskiej. Jakie są rodzaje wyścigów?

Typy wyścigów kolarskich u bukmachera

 • Wyścigi etapowe – rozłożone na kilka osobnych dni wyścigowych, maksymalnie aż do 21 w przypadku najbardziej prestiżowych tourów, czas etapów się sumuje i wygrywa ten, kto pokonał trasę touru najszybciej,
 • Monumenty – tak zwane klasyki, zaliczane do najważniejszych wyścigów w kolarstwie, trwają jeden dzień, zwycięża ten kto najszybciej dotrze z punktu a do punktu b, zasady banalne,
 • Wyścigi jednodniowe – inne klasyki, które jednak nie zyskały tak ważnego statusu jak monumenty,
 • Mistrzostwa Świata/Igrzyska Olimpijskie – rozgrywane na tej samej zasadzie co klasyki i mające spory prestiż w środowisku, są jednak bardziej nieprzewidywalne.

W trakcie wyścigów etapowych rozgrywane są również wyścigi na czas, dzielą się one na:

 • prologi – krótkie, indywidualne czasówki o długości kilku kilometrów,
 • indywidualna jazda na czas – nawet do kilkudziesięciu kilometrów, w ostatnich czasach raczej do 50 km,
 • drużynowa jazda na czas – każda drużyna pokonuje trasę oddzielnie, liczy się czas kilku pierwszych zawodników zależnie od zasad wyścigu i liczebności drużyny w nim - dlatego nie opłaca się nikomu wyrywać przed szereg, bo czas zaliczony będzie dopiero od powiedzmy, wyniku 5. zawodnika drużyny.

Jak widać, jest tutaj sporo możliwości, dlatego niektórych może kusić dodanie takiego zdarzenia do większego kuponu AKO. Raczej odradzamy takie rozwiązanie, bo na AKO powinniście być absolutnie pewni swoich typów - jak obstawiać taśmy bukmacherskie dowiecie się z naszego poradnika.

1.2 Zakłady na kolarstwo torowe - zasady

Tutaj jest już zupełnie inaczej bo przede wszystkim, najczęściej zawodnik walczy na własne konto (poza wyścigami drużynowymi), grono faworytów jest węższe w tym czasami mamy zdecydowanego dominatora, dlatego zakłady na kolarstwo torowe nie są tak proste - bo o ile uda nam się wksazać zwycięzcę, to niekoniecznie kurs na niego będzie atrakcyjny. Dyscypliny kolarstwa torowego dzielą się na kilka osobnych dyscyplin:

 • Sprint – zawodnicy pokonują kilka okrążeń w formie 1vs1, wygrywa ten, kto dojedzie do mety pierwszy – sęk polega na tym, że przewagę ma ten, kto jedzie z tyłu, bo może wykorzystać element zaskoczenia i ma mniejsze opory powietrza, dzięki czemu może w ostatniej chwili wyskoczyć przed rywala – dlatego często widuje się tutaj zwalnianie do minimum i rozgrywki taktyczne,
 • Sprint drużynowy – trzy okrążenia, trzech zawodników, każdy z nich musi prowadzić przez jedno okrążenie,
 • Keirin – dyscyplina szczególnie popularna w Japonii i ogólnie w Azji, wyścig zaczyna się za motorynką (derna), bierze w nim udział kilku kolarzy – najczęściej 6, ale może ich byćn awet 9. Najpierw muszą jechać za motorynką, a kiedy ona zjeżdża z toru na 3 okrążenia przed metą, kolarze zaczynają ściganie. Pierwszy zawodnik wygrywa,
 • Omnium – dyscyplina dla najbardziej uniwersalnych kolarzy, zawierająca kilka zupełnie odmiennych wyścigów – czasówka na jedno okrążenie, wyścig punktowy, gdzie co ileś okrążeń jest pula do zgarnięcia, wyścig eliminacyjny (ostatni odpadają po określonej liczbie kółek), scratch – dłuższy wyścig do kreski, wyścig na dochodzenie (po przeciwległych stronach), wyścig ze startu zatrzymanego na pół kilometra lub kilometr,
 • Madison – dwuosobowa sztafeta na dystansie 30km (kobiety) lub 50km – tutaj również co ileś okrążeń są dodatkowe punkty, a za zdublowanie reszty stawki zdobywa się dodatkowe punkty.

1.3 Zakłady na kolarstwo przełajowe/górskie – MTB - zasady

Tutaj kwestia jest najprostsza, zawodnicy jeżdżą na zupełnie innych, cięższych i bardziej wytrzymałych rowerach, które są w stanie pokonywać trudny teren. Często ci sami kolarze startują zarówno w kolarstwie przełajowym/górskim co w kolarstwie szosowym, najlepszymi przykładami niech będą Mathieu van der Poel czy Polka, Maja Włoszczowska, która największe sukcesy odnosiła na terenie, który utwardzony bynajmniej nie był. Podział? Mamy tutaj wyścigi typowo górskie, ale są organizowane również zjazdy i inne pomysłowe konkurencje, w których startują jednak inni zawodnicy i są to już sporty z gatunku ekstremalnych. Obstawianie kolarstwa górskiego lub przełajowego jest o tyle prostsze od szosowego, że tutaj często mamy do czynienia z mniejszą liczbą uczestników wyścigu.

2. Które wydarzenia kolarskie najlepiej obstawiać u bukmachera?

Przechodzimy do zakładów bukmacherskich na kolarstwo. Jakie najlepiej obstawiać? Jeśli chodzi o kolarstwo torowe i przełajowe/górskie, to tutaj najbardziej powinniśmy się skupić na wielkich imprezach. Mowa głównie o mistrzostwach świata czy Igrzyskach Olimpijskich. Pozostałe wyścigi zostawmy specjalistom, bo zwyczajnie wygrać na takich zakładach bukmacherskich na kolarstwo przełajowe czy torowe, będzie naprawdę trudno.

Jakie wydarzenia kolarstwa szosowego obstawiać i co można typować w kolarstwie? Mamy naszą listę najlepszych wyścigów, które warto brać pod uwagę – głównie są to wyścigi z cyklu UCI World Tour:

Jakie wyścigi kolarskie obstawiać u bukmachera? Lista:

 • Strade Bianche
 • Paryż-Nicea
 • Tirreno Adriatico
 • Mediolan-San Remo
 • Gandawa-Wevelgem
 • Ronde van Vlaanderen
 • Paryż-Roubaix
 • Amstel Gold Race
 • La Fleche Walonne
 • Liege-Bastogne-Liege
 • Criterium du Dauphine
 • Giro d'Italia
 • Tour de France
 • Vuelta a Espana
 • Tour de Pologne
 • Clasica de San Sebastian
 • Giro di Lombardia
 • Mistrzostwa Świata

Tak z grubsza, to wyścigi, którymi powinniście zainteresować się w pierwszej kolejności, jeśli chcecie zacząć obstawiać zakłady na kolarstwo. Jak już będziecie na bieżąco z tym kto jest mocny, a kto nie i na kogo warto stawiać, to wtedy można szukać kolejnych wyścigów do obstawiania. Kolarstwo można obstawiać na kilka sposobów, rodzaje typów kolarskich to:

 • obstawianie zwycięzcy wyścigu kolarskiego,
 • obstawianie, że dany zawodnik będzie na podium w wyścigu,
 • obstawianie klasyfikacji końcowej – zwycięstwo lub podium,
 • obstawianie H2H – który z dwójki kolarzy będzie lepszy.

Największe wyścigi możecie obstawiać długoterminowo, ale czy jest faktycznie w tym sens? Mamy pewne wątpliwości. W świecie kolarstwa wiele się dzieje i istnieje ono również jeśli chodzi o świat wirtualnej rywalizacji, czy korespondencyjnej poprzez aplikację Zwift. Obstawić wyników takiej rywalizacji niestety nie obstawimy, ale to na pewno ciekawa informacja, bo być może kiedyś się to zmieni. Natomiast możliwe jest obstawianie kolarstwa na żywo - jak obstawiać zakłady bukmacherskie live przekonacie się czytając nasze opracowanie. Teraz sprawdźmy, który bukmacher z kolarstwem prezentuje się najlepiej.

Najwyższy bonus na rynku
Konkurs Super Typer

3. Jaki jest najlepszy bukmacher z kolarstwem?

Choć kolarstwo w Polsce nie jest najbardziej popularnym tematem, to jednak znajdzie się kilku bukmacherów, którzy temat traktują poważnie. Naszym pierwszym wyborem jest Fortuna, który wypada lepiej niż reszta stawki. Poza udostępnianymi zakładami na wyścigi kolarskie odbywające się na bieżąco posiada również kursy bukmacherskie na kolarstwo w formie długoterminowej, a to oznacza, że na kilka miesięcy przed startem największych wyścigów, możecie spróbować wytypować zwycięzcę. Łatwe to nie jest, bo kilka miesięcy w kolarstwie może zmienić wiele, ale dobrze jest mieć taką możliwość.

Obstawiaj legalnie

Fortuna
Fortuna
Bonus Zakłady
Bonus do 335 PLN!

4. Typy bukmacherskie na kolarstwo – porady

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – jak obstawiać kolarstwo? Nasz poradnik zakładów kolarskich przedstawimy w kilku punktach – skupiając się na kolarstwie szosowym:

Poradnik obstawiania kolarstwa - najważniejsze zasady

 • Zwycięzców, podium czy typy H2H staraj się obstawiać jak najbliżej wyścigu/etapu,
 • Najpewniejsze są typy bukmacherskie na kolarstwo w przypadku zwycięzców wyścigów jednodniowych lub danego etapu – cały wyścig jest trudny do wytypowania, nie wiesz czy ktoś nie będzie miał defektu w kluczowym momencie, nie upadnie, bądź się po prostu czymś nie zatruje lub będzie miał gorszy dzień; takie sytuacje się zdarzają – dlatego kurs na zakłady długoterminowe w okolicach 1,50, nawet na absolutnego faworyta, nie jest wygraną na loterii,
 • Jeśli już planujesz obstawienie długoterminowe zwycięzcy jednego z wielkich tourów jak Tour de France, sprawdź czy na pewno dany kolarz będzie w nim startował – na pewno jego zespół lub on sam już to zapowiedział,
 • Jeśli tylko masz czas, wybierz obstawianie kolarstwa na żywo,
 • Obstawiając na żywo obserwuj zachowanie poszczególnych kolarzy, zwłaszcza w przypadku trudnych wyścigów jednodniowych jak Paryż-Roubaix, Ronde van Vlaanderen czy Liege-Bastogne-Liege – pierwszy atak zazwyczaj nie jest skuteczny, kolarze przeprowadzają w trakcie wyścigu kilka prób „sprawdzając nogę” - właśnie wtedy masz okazję zobaczyć jak prezentują się faworyci; jeden z nich odjeżdża reszcie stawki z łatwością i po zachowaniu widać, że ma dobry dzień? No to masz już swój typ na zwycięzce wyścigu kolarskiego,
 • Pamiętaj, że kolarstwo to sport bardzo specyficzny, a zawodnicy często nie są specjalnie uniwersalni – jeśli zapowiada się finisz z kilkuosobowej lub większej grupy, zapewne wygra najszybszy kolarz, który niekoniecznie najlepiej radzi sobie w trudniejszych warunkach, jeśli na końcówce mamy podjazd, większe szanse ma zawodnik, który jest najmocniejszy w górach. W skrócie – musimy wiedzieć na kogo stawiamy, ale możemy to szybko sprawdzić zerkając w statystyki, miejsca w danych wyścigach (jest wiele stron, które rozpisują każdy występ, kilometr i sezon danego zawodnika) i ranking UCI,
 • Obstawianie kolarstwa wiąże się z ryzykiem porażki, bo stawiamy na zwycięstwo jednego z ponad stu, a czasami nawet ponad dwustu kolarzy, dlatego staraj się nie łączyć zdarzeń kolarskich z innymi sportami,
 • Obstawianie zwycięzcy na jednego z uczestników ucieczki jest uzasadnione tylko wtedy, kiedy peleton faktycznie odpuszcza - nawet 10 minut przewagi niekoniecznie musi oznaczać końcowy sukces,
 • Obstawiaj najpopularniejsze i najbardziej prestiżowe wyścigi – tam faworyci faktycznie przygotują najwyższą formę i będą skoncentrowani w 100%, w mniejszych wyścigach częściej dochodzi do niespodzianek i nieprzewidywalnych wyników.

Oczywiście, moglibyśmy jeszcze bardziej wejść w szczegóły i przekazać Wam nasze porady co do obstawiania poszczególnych wyścigów kolarskich - co pewnie zrobimy w oddzielnych publikacjach, jeśli będzie zainteresowanie. Jeżeli natomiast chcecie sprawdzić swoje umiejętności typowania, to zerknijcie jakie nagrody gwarantuje nasza liga typerska online.

5. Transmisje i streamy z wyścigów kolarskich

Jeśli chodzi o oglądanie kolarstwa na żywo, to tutaj zdecydowanie najlepszą ofertę w Polsce posiada EuroSport. Na dwóch kanałach tej stacji telewizyjnej często puszczane są dwa wyścigi w jednym czasie, w przypadku największych imprez zobaczycie nawet zarówno wyścig kobiet jak i mężczyzn, jak dla przykładu podczas Ronde van Vlaanderen. Czasami inne wyścigi pojawiają się również na Polsacie Sport lub w TVP Sport, ale głównie – wyścigi z cyklu World Tour obejrzycie na Euro Sporcie, często od początkowych kilometrów wyścigu. To świetna wiadomość, bo zakłady bukmacherskie na kolarstwo w formie live obstawicie bez żadnego problemu.

skomentuj ZakładyBukmacherskieNaKolarstwo
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie