LegalniBukmacherzy.com pl

Mega Millions Największa Wygrana w Historii

Mega Millions Największa Wygrana w Historii

Wiedzieliście, że największa wygrana w historii Mega Millions sięgnęła aż… 1,53 mld $? Dużo! Ale może tę informację podajemy za szybko. Wypada chyba, żebyśmy pokrótce chociaż opisali, czym jest ta loteria. Mega Milions najwyższa wygrana w historii stoi przecież na czele bardzo długiej listy jackpotów, które udało się „ustrzelić” Amerykanom. Warto więc dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi i czy loteria zza oceanu wiele różni się od europejskich odpowiedników.

LB Exclusive
Bonus z LegalniBukmacherzy
Bonus do 760 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 660 PLN

1. Czym jest loteria Mega Millions?

To jedna z dwóch największych loterii w Stanach Zjednoczonych (druga to Powerball). Gra przypomina to, co w Polsce znamy pod nazwą Lotto, tyle że jest nieco bardziej rozbudowana i pozwala wygrywać więcej kasy.

W kilku poniższych punktach podstawowe zasady Mega Millions:
➡️ kupon na jedną grę w loterii kosztuje 2 $,
➡️ gracz wskazuje na kuponie (samodzielnie lub na chybił trafił) 5 numerów z przedziału 1-70 (białe kule) i 1 z przedziału 1-25 (złote Mega Balls),
➡️ największą wygraną zdobywa się trafiając pełen zestaw tak wytypowanych numerów.

Istnieje 9 sposobów na wygraną w Mega Millions. Przedstawiamy je w poniższej tabeli (zwróćcie uwagę na prawdopodobieństwo wygranej) – dane podajemy za oficjalną stroną loterii.

Szanse na wygraną w Mega Millions

Zwycięski układ kul Nagroda Szanse
5 białych kul + Mega Ball Jackpot 1 na ok. 302,5 mln
5 białych 1 mln $ 1 na ok. 12,6 mln
4 białe + Mega Ball 10 tys. $ 1 na ok. 931 tys.
4 białe 500 $ 1 na ok. 38,7 tys.
3 białe + Mega Ball 200 $ 1 na ok. 14,5 tys.
3 białe 10 $ 1 na 606
2 białe + Mega Ball 10 $ 1 na 693
1 biała + Mega Ball 4 $ 1 na 89
Mega Ball 2 $ 1 na 37

Organizatorzy loterii podają, że ogólna szansa na jakąkolwiek wygraną wynosi 1 na 24. Brzmi nieźle, chociaż samo prawdopodobieństwo trafienia jackpota nie napawa optymizmem. Nikt jednak nie mówił, że wygrać jest łatwo.

W niektórych stanach dostępne są jeszcze różne dodatkowe opcje, które nieco urozmaicają grę. To np. mnożniki czy funkcja Just the Jackpot. Losowania Mega Milions odbywają się we wtorki i piątki, a wyniki Mega Millions można sprawdzić na trzy sposoby. Oglądać losowanie Mega Milions live w telewizji, na kanale YouTube, a jeśli proces losowania nas nie interesuje, numerki można sprawdzić po prostu na oficjalnej stronie loterii Mega Millions online. Wiemy już jak sprawdzić wyniki losowania Mega Millions, przejdźmy więc do tego, co gracze lubią najbardziej. Czas na wygrane.

2. Mega Million – najwyższa wygrana w historii

Kto trafi jackpota, ma dwie opcje odbioru nagrody. Pierwsza – 29 rat wypłacanych raz w roku. Każda kolejna wypłata jest o 5% większa od poprzedniej. Organizatorzy twierdzą, że ta opcja jest najlepsza, bo na długo zabezpiecza życie zwycięzcy i pozwala uniknąć negatywnych skutków inflacji. Można też oczywiście wybrać kasę na raz, ale wtedy otrzymana suma jest mniejsza.

Ale ok, przejdźmy do rzeczy. Jak napisaliśmy na samym początku, rekordowe trafienie w Mega Millions to 1,53 mld $ (23 października 2018 roku, kupon kupiony w Karolinie Północnej). Kolosalna kasa. Tylko raz w historii amerykańskich loterii zdarzyło się, że wygrana była wyższa – w Powerball jackpot trzeba było jednak podzielić na 3 szczęśliwców, więc jednostkowe wypłaty były ostatecznie niższe. Patrząc z tej perspektywy, fortuna zdobyta w Mega Millions to największy jednostkowy sukces w historii loterii. Mimo to, większość tych najwyższych wygranych padło w innej amerykańskiej loterii. Zastanawiacie się jaka jest najwyższa wygrana w historii Powerball? Na to pytanie odpowiadamy w naszym tekście!

Mega Milions legalna loteria wygrana

Ale zwróćcie uwagę, że to i tak tylko jedna z potężnych wygranych! Od 2002 roku (to moment, od którego obowiązuje nazwa Mega Millions) gracze trafiali jackpoty 188 razy. Na miliony kupionych losów to może niedużo, ale jakby zsumować te wygrane… W ostatnich latach największe padają kilka razy do roku, ale przez długi czas było ich kilkanaście. Pod tym względem rekordowy okazał się 2006 rok – 15 jackpotów. Z czego wynika spadek? Zakładamy, że to po prostu mniej szczęścia grających.

Amerykanie uwielbiają grać w Mega Millions - recenzje są więc bardzo pozytywne. Opinie Mega Millions nie dotyczą samego procesu losowania czy zasad. To naprawdę mało istotne. Najważniejsze przecież, co można potencjalnie kupić za wygraną. To właśnie mają przed oczami uczestnicy, którzy wydają 2 $ na losy. Wiemy już jaka jest Mega Millions największa wygrana w historii, ale czy w Polsce znajdą się jakieś alternatywy?

3. Loterie nie tylko w Ameryce

W naszym kraju nie ma regionalnej odsłony opisywanej loterii, np. Mega Millions Polska. To dlatego, że ustawa hazardowa pozwala tylko Totalizatorowi Sportowemu organizować tego rodzaju gry na pieniądze. Państwowa firma ma na to monopol. Legalna loteria Mega Milions jest dodatkowo dostępna jedynie dla rezydentów konkretnych stanów USA - niektóre stany w ogóle nie zezwalają na branie udziału w loterii, a w niektórych losy zakupicie tylko stacjonarnie.

Legalną alternatywą Mega Millions w Polsce może być Betgames w STS. Co to takiego? Dzięki tej opcji u bukmachera, możemy postawić na wynik danego rozdania w wojnie, bakaracie czy pokerze. Tu również mamy pewnego rodzaju losowość, choć wymagającą znajomości zasad konkretnej gry. Z naszym kodem bonusowym STS otrzymacie nawet do 1660 zł na zakłady. Bonus na zakłady STS lepiej poznacie dzięki naszemu artykułowi. Zakłady bukmacherskie mają jeszcze jedną zaletę w odróżnieniu od loterii - konkurencyjność. A jak to wygląda z tymi prawdziwymi loteriami?

Legalne Zakłady Bukmacherskie w Polsce

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

I tak w Polsce mamy Lotto, które opiera się na bardzo podobnych zasadach. Tu też można wygrywać olbrzymie kwoty, choć nie są one aż tak duże. Największa wygrana w Lotto w Polsce to 36,7 mln zł (16 marca 2017 roku, los kupiony w Skrzyszowie). Łącznie w naszym kraju padło do 2020 roku 129 wygranych przekraczających 10 mln zł. Zwycięzcom gratulujemy. 😊

Warto też przypomnieć, że w Polsce dostępny jest też Eurojackpot, czyli loteria o zasięgu europejskim. Wygrane mogą tu być naprawdę potężne (do 90 mln euro – takie sukcesy za granicą już były!), ponieważ niewygrane sumy również się kumulują. Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce sięgnęła dzięki temu aż 193 mln zł (45 mln euro) – szczęściarzem okazał się mieszkaniec powiatu piotrkowskiego w województwie łódzkim. Pewnie to kwestia czasu, kiedy ten rekord zostanie pobity. Eurojackpot jest w Polsce od stosunkowo niedawna, a jego popularność raczej rośnie, niż maleje. Gra na loterii wiąże się jednak z tym, że nie ma tam żadnych promocji. Obstawiasz lub nie - i tyle. Kusi sama możliwa wygrana, do której trzeba przecież masę szczęścia. Jeśli więc interesuje cię promocja startowa, to bonusy bukmacherskie na zakłady dokładnie opisaliśmy w naszym tekście.

skomentuj Mega Millions Największa Wygrana w Historii
Komentarze (2)
Coubled94
Coubled94 prawie 4 lata temu
Śmieszna zasada z tym, że nie we wszystkich stanach da się grać na tej loterii. Wyobrażacie sobie to w Polsce, jakby w Sosnowcu nie mogli tak grać o miliony? Ale byłaby zadyma!!! smiley
Graj odpowiedzialnie