Czy OKBet to legalny bukmacher online?

Legalny bukmacher to ten, który ma wydane przez polskie Ministerstwo Finansów zezwolenie na prowadzenie biznesu w naszym kraju. Czy marka Okbet Polska zalicza się do grona firm działających zgodnie z prawem? Na to pytanie odpowiadamy w tym tekście.

Jest jednak pewna przeszkoda, która uniemożliwia bardzo precyzyjne opisanie oferty OKbet. Licencja licencją, ale serwis jeszcze nie ruszył… Sprawdzimy więc jego status prawny i zastanowimy się, co będzie można w nim znaleźć, gdy już zostanie oddany w ręce typerów.

Czy OKBet to legalny bukmacher online?

Sekcja Opis
Zezwolenie na zakłady Stacjonarnie i w sieci
Numer Licencji OKBet PS4.6831.28.2017
Bonus na start OKBet Więcej szczegółów po starcie serwisu
Kod promocyjny OKBet Więcej szczegółów po starcie serwisu
Przewidywana ocena LegalniBukmacherzy
4.5 / 5
Ocena użytkowników
4.63 / 5
Twoja ocena

1. Czy OKbet jest legalny w Polsce?

OKbet max bonus (maksymalny bonus online)
OKbet Kod promocyjny styczeń 2023
niewymagany
Idź do OKbet
OKbet Kod promocyjny luty 2023
niewymagany
Idź do OKbet
marzec 2023 kwiecień 2023
maj 2023 czerwiec 2023
lipiec 2023 sierpień 2023
wrzesień 2023 październik 2023
listopad 2023 grudzień 2023

Ta prawna kwestia może być na szczęście w bardzo prosty sposób wyjaśniona. Serwis ma działać na stronie www okbet pl. Witryna i sama marka należą natomiast do firmy Polski Bukmacher Sp. z o.o., która dostała pozwolenie na prowadzenie działalności na polskim rynku 3 stycznia 2019 roku. Dla precyzji podajemy adres rejestracji spółki i kilka innych danych, które pomogą Wam ją zidentyfikować i odpowiedzieć tym samym na pytanie, czy OKbet jest legalny.

Tak więc Polski Bukmacher Sp. z o.o. posiada zezwolenie nr PS4.6831.28.2017, które wydało spółce Ministerstwo Finansów. Firma jest zarejestrowana w Dąbrowie Górniczej przy ul. Limanowskiego 10.

Gdybyście potrzebowali więcej informacji, to znajdziecie je w poniższej tabeli:

Opis Dane
Pełna nazwa Spółki Polski Bukmacher Sp. z o.o.
Prezes Norbert Ciepierski
KRS 0000687635
NIP 6292481907
Regon 367989720

To, tak sądzimy, rozwiewa wątpliwości, czy bukmacher OKbet jest legalny. Ważna jest natomiast jeszcze inna kwestia. Zezwolenie Polskiego Bukmachera Sp. z o.o. działa podwójnie. Ministerstwo Finansów dało firmie zielone światło na prowadzenie działalności nie tylko poprzez witrynę okbet pl, lecz również noblebet pl.

Jak być może wiecie, Noblebet rozpoczął działalność w 2019 roku. Data startu OKBet póki co jest nieznana. Jeśli natomiast chcecie przeczytać więcej o starszym bracie OKBeta, to zachęcamy do lektury naszego tekstu o tym jak działa legalny Noblebet online.

2. Kiedy ruszy OKBet?

Same nasuwają się takie pytania jak: „kiedy wystartuje OKbet?”, „bukmacher ruszy, gdy będzie wiadomo, czy Noblebet to sukces?” oraz „dlaczego Polski Bukmacher Sp. z o.o. chce brnąć w dwie odrębne firmy?”.

Pytań sporo, odpowiedzi niewiele. Pozwólcie, że trochę pogdybamy. Przede wszystkim nikt jeszcze nie wie, kiedy serwis wystartuje. Samo posiadanie zezwolenia to w ogóle za mało, żeby mieć 100% pewności, że na rynku pojawi się internetowy serwis o nazwie OKbet. Legalne zakłady bukmacherskie można znaleźć dziś na wielu różnych, przeważnie w pełni profesjonalnych stronach. To oznacza, że serwisowi nie będzie łatwo nadążyć za rozpędzoną konkurencją.

OKbet może więc okazać się dla Polskiego Bukmachera Sp. z o.o. swego rodzaju wyjściem awaryjnym, planem B na wypadek niepowodzenia Noblebet. W ten serwis firma mocniej obecnie inwestuje środki.

Może być więc tak, że równocześnie planowany jest start OKbet i lada moment serwis ruszy. Ale przecież to nie byłoby nic dziwnego, gdyby życie nowego bukmachera miało zależeć od biznesowego powodzenia wcześniejszego projektu. To żadna tajemnica, że lepiej robić jedną rzecz dobrze niż dwie tak sobie…

To jednak, jak napisaliśmy, tylko gdybanie. Tak naprawdę nie wiemy, kiedy na rynku pojawi się OKbet. Zakłady bukmacherskie online prowadzi się dziś w Polsce na silnie konkurencyjnym rynku. Właściciel OKbet ma z pewnością tego pełną świadomość. Dlatego wstrzymanie się od uruchomienia drugiego serwisu wcale nas nie dziwi - choć tak jak i Wy z niecierpliwością czekamy na nowego bukmachera, żeby móc przetestować jego możliwości. Zanim on jednak wystartuje, możecie potrenować obstawianie na naszym portalu i zgarnąć atrakcyjne nagrody! Konkurs typowania wyników meczów to szansa na zgarnięcie kasy za typowanie i to za darmo. Jak się zarejestrować, ile można wygrać i jakie są ramy czasowe konkursu - dowiecie się w naszym tekście.

LB Exclusive
Bonus z LegalniBukmacherzy
Bonus do 1660 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 1560 PLN

3. Bonus powitalny w OKBet

Promocja na start w OKbet to kolejna niewiadoma. Zakładamy, że dla jakiejś promocji znajdzie się miejsce w tym serwisie. Natomiast jej kształt to niestety zgadywanka. Jednak kilka strzałów pozwolimy sobie oddać.

Niewykluczone, że kształt bonusu i w ogóle głównej idei stojącej za OKbet jest zapisany w nazwie serwisu. Oczywiście sama z siebie ona niewiele jest w stanie nam powiedzieć. A jeśli zestawić ją z Noblebet?

Ten drugi serwis już działa i wiemy, że Polski Bukmacher Sp. z o.o. chce pozycjonować go na rynku na ofertę „noble” właśnie, a więc wyjątkową pod względem jakości, w pewnym sensie ekskluzywną. To osobna historia, że nie do końca to się udaje i czy to w ogóle ma sens… Natomiast taki jest fakt.

Można tym samym przypuszczać, że drugi serwis nie będzie „noble”, żeby nie prowadzić siostrzanej wojny o klientów z bukmacherem z tej samej grupy kapitałowej. Jaki więc miałby być OKbet? No… po prostu „ok”. Czyli tu raczej spodziewalibyśmy się niższej premii powitalnej i mniejszego zakresu promocji dostępnych przez cały czas korzystania z serwisu.

Podkreślamy – to czysty strzał. Ale coś może być na rzeczy, bo Noblebet prezentuje się pod względem premii całkiem okazale. Głównie mówimy o wartościach pieniężnych, a nie samej konstrukcji bonusów startowych. W ramach przywitania Noblebet daje do 1650 zł rozbitych na 3 części. Do tego jest tu naprawdę sporo innych ofert promocyjnych, których zadaniem jest niewątpliwie budowanie ekskluzywnego, dbającego o nawet najbardziej wymagających użytkowników bukmachera.

Nie zdziwilibyśmy się, gdybyśmy np. dostali w OKbet freebet i jakąś jeszcze niezbyt wysoką premię od depozytu za uzupełnienie pola OKBet kod promocyjny przy rejestracji. A do tego jakieś standardowe opcje typu podwojenie wpłaty do maksymalnie kilkuset złotych raz w miesiącu. Pożyjemy, zobaczymy. Tak czy siak, jeżeli nowy bukmacher chce się liczyć na rynku, musi przygotować ciekawy bonus. Jeżeli kod bonusowy na zakłady w STS gwarantuje 1259 zł, to niech najlepiej świadczy o tym, że na polskim rynku bukmacherskim nie ma lekko. STS to przecież potężny gracz i marka, która przyciąga samą nazwą, tradycją i szeroką ofertą. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak dokładnie wyglądają promocje w STS - to wystarczy, że sprawdzicie nasz artykuł na ten temat. Sam ekskluzywny bonus otrzymacie u tego bukmachera po użyciu przy rejestracji naszego kodu LBVIP.

Legalni bukmacherzy z kodem bonusowym w Polsce

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 1660 PLN!
Kod promocyjny
LBVIP
Fortuna
Fortuna
Bonus Zakłady
Bonus do 630 PLN!
BetFan
BetFan
Bonus Zakłady
Bonus do 1600 PLN!
Kod promocyjny
LBVIP

4. Zakłady bukmacherskie w OKbet

Trochę prościej jest przewidzieć, jak będą prezentować się same zakłady w opisywanym serwisie. Coś nam mówi, że dostaniemy kopię Noblebet. Czyli dość przeciętną, niczym na plus czy minus niewyróżniającą się ofertę złożoną z najpopularniejszych dyscyplin na kuponach singlowych, multi i systemowych, może e-gamingu, typów na żywo i całej masy różnych rodzajów zakładów – od 1X2 po handicapy i typy sezonowe. Przecież dostępne na rynku firmy w zdecydowanej większości w ten sposób działają. Trudno przewidywać, żeby jakąś wielką przewagą błysnął OKbet online. Bukmacher będzie musiał czymś przyciągnąć graczy, ale też lepiej spodziewać się raczej niezbyt rozbudowanego systemu stawiania typów.

5. Aplikacja i metody płatności w OKBet

Oczywiście ważne będzie również to, jak twórcy OKbet podejdą do nawigacji po serwisie i tych wszystkich zapleczowych, ale przecież tak istotnych funkcji.

Dzisiaj w zasadzie standardem jest możliwość gry mobilnej i to nie w przeglądarce smartfonowej, lecz w aplikacji działającej na systemach iOS i Android.

Pod względem metod płatności dobrze jest szykować się na kilka z tych opcji: BLIK, karty płatnicze i któryś z systemów obsługi przelewów bankowych. Zresztą po raz kolejny spójrzmy na Noblebet, który płatności ma rozwiązane tym zestawem: Przelewy24, Paymenticon, Tpay, Dotpay, Dotpay Cards, Paysafecard i BLIK. Tu pewnie będzie podobnie. Ciekawe, czy w OKbet będzie możliwość robienia szybkich wypłat. To też jest dla graczy bardzo ważne, a Noblebet daje sobie pod tym względem całkiem fajnie radę.

Raczej nie ma co wymagać od OKbet transmisji na żywo, bo przecież Noblebet też tej funkcji nie ma (chociaż jest „noble”). Za to pewnie będzie tu musiał działać sprawny support – to w zasadzie pewniak.

6. OKBet opinie - podsumowanie

Jeszcze zdecydowanie za szybko na jakiekolwiek recenzje OKBet, zwłaszcza, że trochę czasu od uzyskania licencji minęło, a nadal w temacie startu bukmachera OKBet cisza jak makiem zasiał. Na ten moment nie mamy żadnych ani potwierdzonych, ani niepotwierdzonych informacji co do dalszych losów OKBet. Serwis internetowy okbet pl nadal nie jest dostępny, a sam właściciel nie wystosował żadnego konkretnego komunikatu. Pozostaje nam poczekać na start OKBet online i choć być może jeszcze do tego daleko, to po lekturze naszego artykułu wiecie chociaż czy OKBet to legalny bukmacher online. Jeśli interesują Was inne zakłady bukmacherskie z licencją w Polsce to wyszukać je możecie z poziomu strony głównej. Klikając w lupę w lewym górnym rogu znajdziecie interesujące Was informacje na temat polskich buków i nie tylko!

skomentuj Czy OKBet to legalny bukmacher online?
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie