LegalniBukmacherzy.com pl

Jak założyć własny, legalny punkt bukmacherski?

Jak założyć własny, legalny punkt bukmacherski?

Myśleliście kiedyś o tym, jak założyć własny, legalny punkt bukmacherski? Przyszło Wam do głowy, że to może być dobry pomysł na biznes? Być może tak, w końcu branża zakładów nie narzeka na brak zainteresowania, a i sami pewnie obstawiacie mecze, więc jesteście z bukami na bieżąco. Fakt, bardzo mocno rozwijają się przede wszystkim legalni bukmacherzy online i ten trend będzie się wzmacniał. Ale nie zmienia to faktu, że naziemne punkty przyjmowania zakładów sportowych wciąż można bez trudu znaleźć na ulicach polskich miast. Niezależnie od tego, czy to kierunek biznesowy dla Was, przyjrzyjmy się temu tematowi. Sprawdźmy, w jaki sposób można otworzyć lokal z zakładami bukmacherskimi.

1. Jak zdobyć licencję na prowadzenie punktu bukmacherskiego?

To dobre pytanie na start. Pamiętajcie, że urządzanie zakładów wzajemnych (tak w ustawie hazardowej nazywane są zakłady bukmacherskie) jest ściśle regulowane przez prawo. Mówiąc wprost, nie można po prostu wstać rano i stwierdzić: „od dzisiaj jestem bukmacherem”. Tzn. można, ale taka deklaracja pozostanie w sferze marzeń.

O tym, kto może prowadzić naziemny punkt z zakładami, decyduje Ministerstwo Finansów na mocy ustawy o grach hazardowych. Legalnym bukmacherem mogą zostać jedynie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne, które przejdą bardzo skomplikowaną procedurę, dzięki czemu dostaną wydawaną na 6 lat licencję.

Aby tak się stało, potrzeba solidnego biznesplanu (precyzyjnych regulaminów, procedur weryfikacji pełnoletności użytkowników, lokalizacji prowadzenia działalności itd.), a także przejrzystej historii zawodowej władz spółki. Dyskwalifikujące są m.in. zaległe płatności w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym, problemy z prawem czy cofnięte wcześniej licencje na prowadzenie działalności hazardowej.

No i nie obędzie się bez solidnej kasy, bo nie dość, że kapitał zakładowy spółki musi być równy co najmniej 2 000 000 zł, to po uzyskaniu zezwolenia trzeba w związku z samym wydaniem licencji zapłacić 2000% kwoty bazowej i do tego 50% kwoty bazowej za każdy punkt przyjmowania zakładów bukmacherskich! Ta kwota wynosi od 1 marca 2022 roku 4944,79 zł, więc łatwo policzyć, o jak dużych pieniądzach mówimy.

Nie dziwi więc, że spośród przeszło 23 legalnych bukmacherów w Polsce, tylko 11 ma zezwolenie na działalność w lokalach naziemnych. Wymieńmy je sobie, bo ich nazwy powinniście znać, jeżeli myślicie o otwarciu własnego punktu przyjmowania zakładów.

Legalni, stacjonarni bukmacherzy w Polsce to: Fortuna, STS, Traf – Zakłady Wzajemne, Totolotek, LVBet, SuperBet, forBET, BestBet, BetFan, BetX Polska i Go Bet. Nie wszystkie te marki już otworzyły swoje punkty, a część z nich redukuje naziemną sieć, np. LVBet w pandemii mocno ograniczył obecność w lokalach i skupia się dziś na zakładach online. Oczywiście mamy świadomość, że punkty bukmacherskie lata świetności mają za sobą, ale są i tacy, którym może się przydać nasz poradnik jak obstawiać zakłady naziemne.

2. Czy każdy może otworzyć lokal z zakładami bukmacherskimi?

Wyjaśniliśmy już sobie, że nie każdy może zostać bukmacherem. Ale być nim, to nie to samo, co oferować zakłady za pośrednictwem bukmachera. Z tym jest o wiele, wiele łatwiej. Teoretycznie każdy może bowiem nawiązać współpracę z jednym z legalnych bukmacherów i na wspólnie ustalonych warunkach prowadzić punkt przyjmowania zakładów sportowych.

W biznesie nazywa się to partnerstwem lub franczyzą. Rzecz w tym, że legalna firma bukmacherska przekazuje partnerowi/franczyzobiorcy prawo do korzystania z jej nazwy, oferty kursów itd. To zgodne z ustawą hazardową – po prostu bukmacher musi zgłosić, że otwiera nowy punkt i dostać na to zgodę Ministerstwa Finansów. Wszystko odbywa się w pełni legalnie.

Punktu nie można prowadzić jako osoba prywatna i tego typu biznes musi być rozwijany po założeniu działalności gospodarczej. Ale założenie mikrofirmy w Polsce to obecnie żaden problem.

Serwisy rekomendowane przez portal Legalni Bukmacherzy

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

3. U jakiego bukmachera najlepiej otworzyć punkt z zakładami?

Jeżeli gracie na zakładach stacjonarnych lub online, pewnie macie swoich ulubionych bukmacherów. Ale w biznesie lepiej nie kierować się tego typu sympatiami. Działalność ma się finansowo opłacać. To oznacza, że warto wejść we współpracę z rozpoznawalną marką. Najlepiej taką, która oferuje szeroką pomoc w otwarciu naziemnego lokalu (trzeba go przecież obrandować i wyposażyć), wsparcie w prowadzeniu biznesu (księgowe, technologiczne i operacyjne) oraz zapewnia atrakcyjne warunki rozliczeń (np. wysokie prowizje od sprzedaży, a może i podstawowe wynagrodzenie).

Dlatego nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, jaki punkt bukmacherski otworzyć. Współpraca jest możliwa z ok. 10 firmami i każdą z nich należy zapytać o ofertę. A potem je przeanalizować. Czego można się spodziewać i jak się za to zabrać? Postanowiliśmy sprawdzić to na przykładzie STS i Fortuny – bukmacherów, z którymi dużo współpracujemy przy internetowych zakładach i których dzięki temu bardzo dobrze znamy i wiemy, że można im ufać. Pamiętaj również, że zakładając punkt, warto orientować się w zakładach, w tym celu polecamy nasz piłkarski konkurs typerski Super Tipster.

4. Jak otworzyć lokal w STS?

STS to największy bukmacher w Polsce, który łącznie w kanale naziemnym i online ma ok. 50% rynku. To potęga w krajowej branży zakładów, pod której szyldem działa aż 440 punktów bukmacherskich. One są świetnie wyposażone i bardzo nowoczesne. Klienci mogą w punktach STS korzystać z takich udogodnień jak:

  • sporty wirtualne i sporty wirtualne plus,
  • klimatyzacja,
  • transmisje sportowe na żywo,
  • czytnik kuponów,
  • terminal samoobsługowy.

Część lokali oznaczonych jest jako premium i one z pewnością nie przypominają „smutnych” klitek, w których grało się na zakładach jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.

Do sieci STS można dołączyć na zasadzie biznesowego partnerstwa. Na stronie bukmachera znajduje się trochę informacji na ten temat. Aby dowiedzieć się szczegółów, w zakładce „Lokale STS” należy kliknąć „Chcę otworzyć lokal” i wybrać z mapy region, w którym chce się działać. Wówczas w formularzu kontaktowym pojawi się adresat – manager STS odpowiedzialny za dane województwo. W następnym kroku trzeba wprowadzić swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu oraz napisać w kilku zdaniach o swoich bukmacherskich planach. A potem czekać na kontakt i dalsze wskazówki. Dla niecierpliwych dostępny jest też całodobowy czat.

5. Jak otworzyć lokal w Fortunie?

Fortuna także może się pochwalić rozległą siecią lokali naziemnych – w broszurze informacyjnej dla potencjalnych partnerów marki czytamy aż o 600 punktach. Podobnie jak STS, ten bukmacher stawia na nowoczesność swoich oddziałów i dlatego wyposaża je w terminale SSBT, czyli aktualizowane o bieżącą ofertę bukmachera maszyny do samodzielnego obstawiania legalnych zakładów. Wśród korzyści biznesowych dla partnerów (nazywanych w tej firmie agentami) Fortuna wymienia m.in.:

  • atrakcyjny system prowizyjny,
  • samą możliwość wejścia do świata zakładów bukmacherskich i dzięki temu rozwinięcie swojego dotychczasowego biznesu lub pracę w nowej branży,
  • wsparcie w prowadzeniu wszelkich formalności związanych z działaniem w branży hazardowej,
  • szkolenia personelu,
  • wsparcie od managerów regionalnych,
  • wsparcie marketingowe i dostarczenie materiałów promocyjnych dla klientów,
  • co miesiąc dostawę artykułów biurowych.
Oferujemy wynagrodzenie oparte na systemie prowizyjnym, w którym agent otrzymuje prowizję od obrotu oraz dodatkowo od wygenerowanego zysku. Dzięki temu nasi agenci zawsze otrzymują prowizję, niezależnie od wyników sprzedaży w danym miesiącu. - Fortuna na temat rozliczenia z agentami, źródło: efortunapl

Wsparcie w prowadzeniu lokalu jest w tym przypadku szerokie, ale bukmacher ma też wobec kandydatów wymagania. Kogo Fortuna szuka do otwarcia lokalu z zakładami? Warunkiem jest prowadzenie własnej firmy lub gotowość do uruchomienia działalności gospodarczej. Ważne są też kwestie związane z lokalizacją – wymogi to:

  • lokal na parterze o powierzchni co najmniej 10 m2,
  • własna witryna wystawowa,
  • tytuł prawny do lokalu.

Fortuna zgłasza też możliwość przejęcia i prowadzenia już wyposażonego punktu, co dla niektórych osób na pewno może brzmieć dobrze.

6. Na co zwrócić uwagę otwierając punkt bukmacherski?

Przede wszystkim uczulamy na bardzo dobrą analizę warunków oferowanych przez bukmacherów w ramach współpracy. Pamiętajcie, że nawet jeśli na papierze wszystko wygląda dobrze, to praktyka nieraz boleśnie weryfikuje teorię. W tym miejscu warto wiedzieć, że często oferowane kody promocyjne na legalne zakłady w sieci przekonują graczy do tego, aby grać online.

Jak to w biznesie – trzeba się przygotować, że nowo otwarty punkt bukmacherski nie od razu zacznie przynosić zyski. Budowa portfela lojalnych klientów musi trwać i wymaga sporego nakładu sił i finansów – także na promocję. To ważne, zwłaszcza w obecnych, zdominowanych przez internet czasach. Typerzy masami przesiedli się do serwisów online i wielu z nich już się sprzed komputera czy smartfona nie ruszy. Trzeba to wziąć pod uwagę przed otwarciem lokalu z zakładami.

Poza tym samo posiadanie lokalu nie powinno być jedynym i wystarczającym argumentem za otwarciem legalnego punktu bukmachera. Na zasadzie: „nie mam co z nim zrobić, będę przyjmować zakłady”. Warto rozejrzeć się po okolicy w poszukiwaniu konkurencyjnych lokali i zastanowić się, czy w pobliżu mieszkają lub pracują ludzie, którzy będą chcieli w nowym miejscu obstawiać mecze.

Z pewnością na wiele tego rodzaju wątpliwości będą w stanie odpowiedzieć doradcy bukmacherów, którzy mają szeroki ogląd sytuacji. Jeżeli interesuje Was otwarcie lokalu z zakładami, rozmawiajcie bezpośrednio z nimi. Z naszej strony to tyle – mamy nadzieję, że powyższe porady rozjaśniły Wam nieco sprawę tego, jak założyć własny, legalny punkt bukmacherski.

skomentuj Jak założyć własny, legalny punkt bukmacherski?
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie