Czy Traf to legalny bukmacher online?

W tekście opiszemy serwis, który jest na naszym rynku ewenementem. Mamy na myśli bukmachera, który działa na stronie internetowej trafonline pl pod nazwą Traf. Polska branża zakładów sportowych skupia się z reguły na oferowaniu szerokiego zakresu typów, a najpopularniejsze dyscypliny to piłka nożna, koszykówka itd. Trudno się temu dziwić, w końcu bukmacherowi powinno zależeć, żeby dawać graczom możliwości, których oni faktycznie oczekują. Rezultat jest taki, że kultura obstawiania niektórych dyscyplin nie jest w Polsce jakoś przesadnie rozwinięta.

Pijemy oczywiście do typów na wyścigi konne, na które np. w Wielkiej Brytanii jest szał, a u nas to po prostu raczej ograniczony popyt. To oczywiście nie oznacza, że tej dyscypliny typować się nie da.

No i w tym miejscu dumnie wkracza Traf – legalny bukmacher, który jest skoncentrowany na dostarczaniu graczom oferty związanej z gonitwami koni. Tą recenzją chcemy Wam przybliżyć, jak serwis działa i możliwie precyzyjnie udowodnić, że są to legalne zakłady bukmacherskie. Traf ma przecież ciekawe związki z polskim kapitałem, ale też ofertę, która sięga poza polskie granice. Zakłady na wyścigi konne oferują inne firmy jak Unibet, ale czy Unibet jest legalny? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

Czy Traf to legalny bukmacher online?

Typ bonusu Opis
Czy Traf jest legalny? Traf posiada licencję od Ministerstwa Finansów.
Traf-Zakłady Wzajemne - Numer licencji PS4.6831.3.2018
Traf Kod Promocyjny Skorzystaj z naszych linków.

1. Traf – Zakłady Wzajemne. Legalność potwierdzona przez Ministerstwo Finansów

Traf max bonus (maksymalny bonus online)
Traf Kod bonusowy listopad 2022
Traf Kod bonusowy grudzień 2022
styczeń 2023 luty 2023
marzec 2023 kwiecień 2023
maj 2023 czerwiec 2023
lipiec 2023 sierpień 2023
wrzesień 2023 październik 2023

Ok, czyli na start trochę formalności. Czy Traf jest legalny w 100%? – to podstawowa rzecz do wyjaśnienia. Pełna nazwa bukmachera jest następująca: Traf-Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. Firma ma siedzibę w Warszawie przy ul. Kijowskiej 1. Jej rejestrację potwierdza kilka numerów:

KRS:0000358998,
NIP: 1132805190,
REGON: 142435268.

No i jest jeszcze istotna kwestia posiadania przez Traf licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Jak pewnie wiecie, każdy bukmacher, który chce prowadzić działalność w Polsce, musi wystąpić o takie zezwolenie. Traf zielone światło na uruchomienie serwisu online otrzymał 30 listopada 2018 roku, a rozpoczął funkcjonowanie w 2019 roku. Numer jego licencji jest następujący: PS4.6831.3.2018.

W kontekście legalności i formalności w ogóle jeszcze wyjaśnijmy, że bukmacher jest powiązany kapitałowo z Totalizatorem Sportowym, a więc państwową spółką, która ma monopol na oferowanie niektórych gier hazardowych na pieniądze w internecie (loterie, poker, kasyno). Pojawia się pytanie, czemu Totalizator Sportowy starał się o zezwolenie na uruchomienie typów na wyścigi konne w sieci. Odpowiedź jest prosta. Nie ma tu żadnego spisku i taka procedura nie sprawia, że warto jakoś bardziej dopytywać o bukmachera Traf (czy jest legalny, czy nie jest). Po prostu serwis jest biznesowo powiązany z państwowym molochem hazardowym, ale to mimo wszystko osobna marka, więc jako taka musi posiadać zezwolenie. Wszystko jest zatem w jak najlepszym, prawnym porządku.

2. Uwaga: Traf bonus powitalny nie jest dostępny!

Proces utworzenia konta jest tu w zasadzie taki sam, jak w innych serwisach bukmacherskich. Ok, jedna ważna różnica istnieje. Nie trzeba podawać żadnego kodu promocyjnego Traf. Startowy bonus Traf nie znajduje się w ofercie bukmachera, więc ta formalność jest siłą rzeczy zbędna. Jeśli jesteście zdziwieni, że po rejestracji nie dostaniecie premii, to z jednej strony słusznie, ale jak o tym dłużej pomyśleć, to nie jest to znowu takie zaskakujące. Natomiast jeśli interesuje Was jedynie obstawianie z bonusem, to na naszej stronie głównej możecie swobodnie wyszukać Legalni Bukmacherzy w Polsce i nie tylko.

Traf nie ma w zasadzie konkurencji na polskim rynku, ponieważ jest serwisem dedykowanym wyścigom konnym i to odbywającym się w bardzo konkretnych lokalizacjach (za moment opiszemy je nieco szerzej). I choć szkoda, że promocji nie ma, to z punktu widzenia bukmachera nie musi jej po prostu być. Kto chce obstawiać gonitwy, ten siłą rzeczy musi tutaj trafić. W ogóle zaletą tego serwisu jest przede wszystkim to, że w postaci online daje graczom możliwość typowania zdarzeń, które do niedawna były wyłącznie dostępne stacjonarnie. Jeśli szukacie alternatywy, to jedyną są wirtualne wyścigi konne, dostępne u wielu bukmacherów. Takowe obstawicie m.in. używając nasz bonusowy kod Fortuna. Tutaj jedna ważna informacja - konkurencja wyrosła w ostatnim czasie nie tylko w zakresie sportów wirtualnych. W zasadzie w jednym momencie STS i Fortuna postawiły mocno na wyścigi konne i teraz również u tych bukmacherów, możecie obstawić gonitwy.

Standardowy bonus na Traf
Zakłady na wyścigi konne w Polsce i w Europie

3. Traf: zakłady bukmacherskie online, nie tylko stacjonarne

Czyli sprawy mają się tak, że do 2019 roku Traf był obecny na rynku (od 2010 roku), ale tylko stacjonarnie – na wybranych torach wyścigowych, a także istniały punkty naziemne Traf - rozsianych po Polsce w liczbie około 20. W ofercie bukmachera znajdują się gonitwy, które najprościej można podzielić geograficznie na te lokalizacje: hipodrom w Sopocie, wrocławski tor Partynice, warszawski tor na Służewcu i wyścigi na wybranych torach francuskich. Mało? Tylko na pierwszy rzut oka, bo w praktyce możliwości typowania są olbrzymie i na pewno coś tu dla siebie znajdziecie.

Warto zauważyć, że uruchomienie serwisu online nie poszerzyło oferty Trafu, lecz ją tylko zdigitalizowało. Wstrzymajcie się jednak z narzekaniem! Pomyślcie, że teraz do obstawiania gonitw ma dostęp każdy zainteresowany tym mieszkaniec naszego kraju. To wbrew pozorom naprawdę kolosalna zmiana i bardzo dobrze się stało, że Traf ruszył w wersji internetowej.

4. Dużo wariantów typowania

Poznaliśmy lokalizacje, które można typować, teraz zerknijmy na kategorie zakładów Traf. Tych jest na szczęście bardzo dużo. Pełna rozpiska możliwości znajduje się oczywiście na stronie bukmachera. My ją sobie tutaj streścimy.

Podstawowy podział zakładów jest taki:
jednogonitwowe,
wielognitwowe.

W każdej z tych kategorii macie szereg możliwości, które sprowadzają się przede wszystkim do podjęcia decyzji o tym, ile koni obstawić, w jakim porządku dobiegną do mety i ile miejsc obstawiać.

Gdy mówimy o zakładach jednogonitwowych, to wśród nich znajdują się m.in. zwyczajne, w których wskazujecie jednego konia, który wygra gonitwę. Możecie też zagrać w porządku, czyli wytypować dwa pierwsze miejsca w wyścigu, ale bez konieczności konkretnego wskazywania, który koń wygra lub będzie drugi. Jeżeli chcecie „ustrzelić” tę kolejność, to stawiacie tzw. dwójkę. Macie też konkretną kolejność w trójce czy czwórce.

Czym różnią się typy wielogonitwowe? Po prostu typujecie jednocześnie rezultaty więcej niż jednej gonitwy. Liczba wyścigów dość czytelnie jest „ubrana” w nazwy zakładów: dubla, tripla, kwinta, septyma. Czyli zwycięstwa trafione w odpowiednio dwóch, trzech, pięciu i siedmiu gonitwach.

Oczywiście grać można też systemami, np. na wszystkie możliwe kombinacje zakładów dla wybranego konia. Koszt zakładu to 5 zł, ale to jedynie podstawowy wariant na kupon Traf. Cena kuponu odnosi się do poziomu złożoności Waszego typu. Wszystko to jest bardzo czytelnie opisane w zakładce „jak grać”. Powinniście też zainteresować się tym, co jest opisane w części FAQ.

5. Co jeszcze oferuje Traf?

Poza tym serwis ma Wam do zaoferowania wszystkie potrzebne funkcje, które ułatwią Wam obstawianie lub po prostu zapewnią możliwość bezproblemowego tworzenia kuponów. Skoro twierdząco odpowiedzieliśmy na pytanie, czy Traf jest legalny, to nie powinno nas dziwić, że ten oficjalny serwis udostępnia wyniki i programy gonitw, szczegółowe informacje o poczynaniach danego użytkownika, wypłatach itp. Support serwisu dostępny jest m.in. pod mailem: kontakt@trafonline.pl.

6. Czy warto obstawiać zakłady w Trafie?

To pytanie w sumie retoryczne. Jeżeli chcecie w Polsce typować gonitwy, to tak naprawdę nie ma sensownej alternatywy. A w zasadzie nie było, do niedawna. Bo przecież czym innym są prawdziwe zdarzenia, a czym inne sporty wirtualne, które można bez trudu znaleźć u innych bukmacherów. Jeśli więc Was to interesuje, no to macie fajną szansę, żeby spróbować swoich sił. Jeśli jednak wolicie obstawiać z bonusem - to są inni bukmacherzy jak STS i Fortuna, którzy takie bonusy gwarantują. W takiej sytuacji nie ma co pytać, czy Traf jest legalny, tylko po prostu załóżcie tu konto i zacznijcie obstawiać. A jeśli interesuje Was również gra u bukmachera, który oferuje obstawianie innych dyscyplin i wydarzeń, zapoznajcie się z naszym Ranking Bukmacherów w Polsce.

skomentuj Czy Traf to legalny bukmacher online?
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie