LegalniBukmacherzy.com pl

Loteriasyapuestas.es Najwyższa Wygrana w Historii

Loteriasyapuestas.es Najwyższa Wygrana w Historii

Jakie są loterie, każdy widzi. Nie jest to rozrywka dla ludzi, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą, którzy lubią analizować fakty i na podstawie ich podejmować decyzję w grach hazardowych. My preferujemy zakłady bukmacherskie, bo to od nas zależy powodzenie. Jasne, nie wszystko da się przewidzieć, nawet najlepsi typerzy zaliczają spektakularne porażki, ale ostatecznie, zawsze ma się pewien ogląd na dane zdarzenie. Wiemy czego się możemy spodziewać i możemy ocenić ryzyko danego typu. I przede wszystkim, możemy w tym zakresie stawać się coraz lepsi.

A na loterii zdajemy się na przeznaczenie. Kupujemy los na loterii i bez względu na to czy gramy na chybił trafił, czy sami wybieramy numery, w dużej mierze liczymy po prostu na szczęście. I nie umniejszamy tu na przykład graniu systemowemu w lotto czy analizowaniu statystyk wyników loterii. To może zwiększyć skuteczność, ale nie daje żadnej pewności.

To co jednak przyciąga do loterii na całym świecie, to ogromne kumulacje. A tak się składa, że największe jackpoty na świecie nie mają miejsca ani w USA, ani w Wielkiej Brytanii, ani nawet w Niemczech. W tym elemencie brylują Hiszpanie. Jak więc wygląda Loteriasyapuestas.es największa wygrana w historii i czy faktycznie loterie z Półwyspu Iberyjskiego dają możliwość sięgnięcia po rekordowe wygrane?

Los na loterie Loteriasyapuestas.es El Gordo

1. Loteriasyapuestas.es w Polsce?

Zanim jednak przejdziemy do sedna, warto od razu poruszyć temat legalności loterii spod szyldu Loterias y apuestas es w naszym kraju. Niestety El Gordo w Polsce nie jest dostępne. To wszystko między innymi przez ustawę hazardową, która daje w tym zakresie monopol Totalizatorowi Sportowemu. Pozostaje nam więc teoretycznie krajowe Lotto – zostajemy na łasce krajowych loterii, o ile Totalizator nie udostępni innych, jak np. Euro Jackpot. Jeśli jednak mieszkacie w Hiszpanii, bądź przebywacie chwilowo na jej terenie i zakupicie los, to oczywiście w razie wygranej jak najbardziej możecie ją odebrać. Hiszpańskie loterie są dostępne dla zagranicznych graczy – jednak bez względu na to, czy zabierzecie wygraną do swojego kraju, czy zostaniecie na miejscu, wygrana podlega podatkowi w wysokości 19%.

Na chwilę wracamy jeszcze na nasz rynek, bo nie sposób zostać bez żadnej alternatywy. Nie jesteśmy fanami monopolu i wielka szkoda, że w naszym kraju nie ma względem loterii większych możliwości, zwłaszcza, że loterie amerykańskie czy właśnie hiszpańska, oferują znacznie większe wygrane. Co możemy zaproponować? Możliwości jest kilka, my przedstawimy dwie. Legalni bukmacherzy jak BetFan czy Fortuna oferują sporty wirtualne. Możecie obstawiać najczęściej piłkę nożną, ale też wyścigi konne czy wyścigi psów, które są na bieżąco generowane. A to oznacza możliwość obstawiania zdarzeń losowych w zasadzie co kilka minut, 24 godziny na dobę. Inna opcja? STS ze swoim innowacyjnym Betgames. O co w tym chodzi? U legalnego bukmachera STS obstawicie gry karciane. A konkretnie wyniki rozdań w trzech rodzajach karcianek – wojnie, bakaracie i pokerze. Jeśli zdecydujecie się spróbować, pamiętajcie, aby przy rejestracji użyć naszego kodu LBVIP. Zapewni on wam ekskluzywny bonus, dzięki któremu zyskacie nawet do 1660 zł więcej na grę u tego bukmachera! Jak prezentuje się bonusowy kod Fortuna na zakłady, sprawdzisz w naszym tekście.

Legalni bukmacherzy z kodem bonusowym w Polsce

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

2. Dostępne gry w Loteriasyapuestas.es

Wracamy do naszego tematu, czyli do hiszpańskich loterii Loterias y apuestas del estado. Co to w ogóle znaczy? Po prostu loterie i zakłady. Nie wysilili się. Ale nie musieli, bo oferta wygląda na bardzo przemyślaną i przede wszystkim wyjątkową. Hiszpanie robią to po swojemu i naszym zdaniem, robią to dobrze. Jakie loterie oferuje ta marka?

👉 La Primitiva – czyli hiszpańskie lotto,
👉 Bonoloto – uproszczone hiszpańskie lotto,
👉 El Gordo de la Primitiva – rozszerzona wersja hiszpańskiego lotto,
👉 Loteria de Navidad czyli potocznie El Gordo – hiszpańska loteria świąteczna oraz inne losowania dodatkowe (Sorteo Extraordinario).

Jak widać w hiszpańskich loteriach nie liczy się ilość, ale jakość. Poza tym na Loterias y apuestas można też obstawiać wydarzenia sportowe, w tym piłkę nożną, ale dzisiaj nie o tym. Jak grać w hiszpańskim lotto i jak zagrać na loterii świątecznej El Gordo?

3. Zasady hiszpańskiego lotto na Loteriasyapuestas es

Zasady Bonoloto są bardzo proste. Wybieramy sześć liczb z zakresu 1-49, czyli coś co doskonale znamy z polskiego Lotto czy innych odmian, jak np. Lotto Niemcy – najwyższe wygrane w tej loterii naprawdę robią wrażenie, o czym zresztą już pisaliśmy. Koszt jednego zakładu to 50 centów, jednak minimalny koszt kuponu to 1 €, więc musimy obstawić przynajmniej dwie kombinacje lub po prostu kupić los na więcej niż jedno losowanie. Możemy sami wybrać liczby, ale istnieje również możliwość gry na chybił trafił. No i możemy zwiększyć szansę na zwycięstwo, dobierając dodatkowe liczby do wyboru – aż do 11. Jednak w takiej sytuacji stawka, jaką musimy zapłacić oczywiście rośnie. Losowania Bonoloto odbywają się od poniedziałku do soboty.

Reguły w loterii La Primitiva są bardzo podobne. Tutaj też mamy do czynienia z liczbami z zakresu 1-49, jednak dochodzą dodatkowe liczby, podobnie jak w Lotto w Polsce, choć hiszpańskie Lotto z wysokimi wygranymi nie jest kalką żadnej z innych tego typu loterii. Dlaczego? Bo choć podstawa to 6 liczb, to w losowaniu pojawia się ich aż 8. Sześć podstawowych, jedna dodatkowa i tzw. reintegro. Na kuponie wybieramy sześć liczb, plus właśnie reintegro (0-9), czyli coś jak niegdysiejszy szczęśliwy numerek. Jackpota zgarniamy, kiedy trafimy 6 podstawowych liczb i reintegro. Dodatkowy numer pomaga zwiększyć wygraną, ale tylko w momencie, kiedy trafiliśmy pięć liczb. El Gordo de la Primitiva to rozszerzona wersja tej loterii – wybieramy między liczbami 1-54.

4. El Gordo, czyli „najbogatsza” loteria na świecie

Zasad wszystkich losowań nadzwyczajnych jak np. tego z dnia ojca nie będziemy przytaczać, bo mogą się różnić w zależności od okazji. Najbardziej popularnym jest potocznie zwane El Gordo, a oficjalnie El Sorteo Extraordinario de Navidad lub krócej – Loteria de Navidad – czyli po prostu loteria świąteczna. Odbywa się już od 1812 roku i dla Hiszpanów jest już nieodłącznym elementem świąt, a w zasadzie ich zwiastunem. Dlaczego El Gordo? Bo kumulacja w tej historycznej loterii jest ogromna. Losowanie El Gordo odbywa się raz do roku, w Madrycie dokładnie 22 grudnia. Kupon do najtańszych nie należy, bo kosztuje aż 200 € i znajduje się na nim dziesięć pięciocyfrowych liczb. Nie typujemy ich sami - a kupujemy już gotowe losy. Samo losowanie jest dość specyficzne, bo wyniki są... wyśpiewywane przez dzieci, które przedstawiają wylosowane kule komisji loterii. Losowanie trwa bardzo długo – po kilka godzin. A to dlatego, bo losuje się ponad 1800 piłeczek – po jednej z nagrodą główną, drugą i trzecią. Do tego dwie z czwartą i 8 z piątą, a także... 1794 z mniejszymi nagrodami. Jednocześnie w jednej maszynie losuje się numer, a w drugim przypisaną do niego nagrodę.

Dlaczego więc o ElGordo mówi się, że to największa taka loteria na świecie? Bo żadna inna nie może się jej równać jeśli chodzi o kumulacje w El Gordo. Pula nagród w El Gordo to aż 2,5 mld €. Nie jest to co prawda szansa, na rekordowe wygrane w loterii – główna wygrana to 4 mln €, ale dzięki temu znacznie więcej znajdzie się szczęśliwców, którzy dzięki temu losowaniu dołączają do grona milionerów. Nie wierzycie? Wystarczy wspomnieć 2012 rok i aż 180 zwycięzców. A to nie wszystko, bo kolejne nagrody też są niczego sobie – druga wynosi aż 1,25 mln €.

Nagroda Kwota Ile liczb wygrywa?
El Gordo - pierwsza nagroda 4 mln € 1
Druga 1,25 mln € 1
Trzecia 500 tys. € 1
Czwarta 200 tys. € 2
Piąta 60 tys. € 8

Najwyższe nagrody w El Gordo de Navidad - poza tym wygrać możemy trafiając liczbę bliską wylosowanej, jeśli np. różni się o jeden lub kilka cyfr się zgadza.

5. Najwyższe wygrane w historii Loteriasyapuestas.es

Wiemy już jaka jest najwyższa kumulacja w loterii El Gordo i ile można wygrać na hiszpańskiej loterii świątecznej, ale co z największymi wygranymi w historii Loterias y apuestas? Tutaj prym wiedzie La Primitiva, która może i nie ma takich kumulacji jak El Gordo, ale zwycięzca może liczyć na znacznie wyższą wygraną dla siebie.

Największa wygrana w historii La Primitiva to aż 98,4 mln €! Taki jackpot miał miejsce 15 października 2015 roku. Szczęśliwiec zakupił los w Barcelonie. Poza tym aż trzykrotnie nagrody wynosiły powyżej 50 mln €, kolejne pozycje to – 78,5 mln €, 67 mln € oraz 66,6 mln €. Zastanawiasz się jak duże mogą być pojedyncze wygrane na loteriach? Sprawdź nasz tekst o Powerball – najwyższa wygrana w historii amerykańskiej loterii.

6. Czy losy na Loteriasyapuestas.es kupię przez internet?

Zastanawiasz się jak i gdzie grać w La Primitiva czy El Gordo? Oczywiście loterías y apuestas oferują zakup losu przez internet. Tym razem nie zostaniemy automatycznie zablokowani przez lokalizację – ale podczas rejestracji na portalu będziemy musieli podać pełne dane, łącznie z numerem dowodu. Bez tego niestety możemy zapomnieć o grze w hiszpańskie loterie online. Na miejscu oczywiście bez problemu los zakupimy w dowolnej kolekturze. Wyniki El Gordo czy rezultat losowania La Primitiva sprawdzicie na stronie internetowej. Oczywiście transmisja losowania Loteriasyapuestas jest również dostępna w hiszpańskiej telewizji.

LB Exclusive
Bonus z LegalniBukmacherzy
Bonus do 760 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 660 PLN

7. Opinie o Loteriasyapuestas Hiszpania

Nasza recenzja loteriasyapuestas.es dobiega końca. Hiszpanie pokazują jak powinna wyglądać gra na loterii – spora część wkładu graczy jest im zwracana w postaci wygranych. W niektórych grach to 55% w innych aż 70%, nic więc dziwnego, że jednego wieczora do grona milionerów dołączyć może ponad 100 osób. Chcielibyśmy w naszym kraju widzieć coś na kształt tej loterii, na ten moment możemy jednak tylko pomarzyć. Wcale nas nie dziwi, że opinie o El Gordo czy La Primitiva są wśród graczy bardzo pozytywne. Loteria w Hiszpanii rekordowych wygranych może nie gwarantuje, ale jeśli chodzi o kumulacje w hiszpańskiej loterii świątecznej, to żadna inna marka nie jest nawet blisko.

skomentuj Loteriasyapuestas.esNajwyższaWygranaWHistorii
Komentarze (2)
Filte1949
Filte1949 ponad 3 lata temu
Na takiej loterii to jak nie wygrasz, to chociaż los masz ładny na pamiątkę. Choć trzeba przyznać, że szansę na jakąś fajną wygraną wydają się znacznie większe niż w standardowej loterii.
Graj odpowiedzialnie