LegalniBukmacherzy.com pl

Odpowiedzialna gra u bukmachera

Odpowiedzialna gra u bukmachera

Odpowiedzialna gra u bukmachera oznacza, że obstawiacie zakłady świadomie i w bezpieczny dla Was i Waszego otoczenia sposób. To bardzo ważne. Na pewno słyszeliście o ludziach, którzy uzależnili się od hazardu lub coś strzeliło im do głowy i nagle postanowili zagrać „pewny zakład” za oszczędności życia.

Zakłady bukmacherskie mogą być świetną, a przy tym dochodową rozrywką. I są takie, gdy przestrzega się od kilku do kilkunastu w gruncie rzeczy prostych zasad, a w razie potrzeby odpowiednio reaguje, np. poprzez ograniczenie dostępu do konta u bukmachera lub ustawienie limitu na grę.

Poniżej zebraliśmy najważniejsze rzeczy związane z bezpiecznym i odpowiedzialnym obstawianiem zakładów u bukmacherów.

1. Co oznacza odpowiedzialna gra na zakładach bukmacherskich?

„Odpowiedzialność” to w kontekście zakładów bukmacherskich bardzo szerokie pojęcie. Często kojarzy się z pomocą osobom uzależnionym od gry u bukmacherów lub w kasynach – internetowych i naziemnych. Poniekąd słusznie, choć działania prowadzące do wyjścia z nałogu to tylko część tego, jak należy definiować odpowiedzialną grę.

W większym stopniu odpowiedzialność polega przecież nie na gaszeniu pożaru, lecz na mądrym działaniu, które nie doprowadzi do opłakanych skutków. W tym przypadku na rozsądnym obstawianiu zakładów bukmacherskich, które przyniosą Wam dobrą zabawę i zysk, a nie problemy finansowe i osobiste. Jak obstawiać mecze przez internet żeby wygrywać opisaliśmy na przykładzie spotkań piłki nożnej i nie tylko.

To nie tajemnica, że hazard może uzależnić. Wyobrażacie sobie, że ktoś, kto nie kontroluje swojej gry u bukmachera, potrafi odczuwać przyjemność nawet z przegranych zakładów!?

A tak właśnie jest. Dlaczego?

To prosty mechanizm – strata stanowi pretekst do odegrania się i kolejnego, niezdrowego zastrzyku emocji, jakie wiążą się z postawieniem jeszcze więcej kasy. To chorobliwy stan, który może mieć wiele przyczyn, m.in. chęć ucieczki od codziennych kłopotów, osiągniecia zysku przy minimalnym nakładzie sił czy przekonaniu o własnej niemalże „supermocy” (panuję nad wszystkim i potrafię skutecznie przewidywać bieg wydarzeń). Nałogowy hazardzista uważa, że zakłady bukmacherskie lub inna gra na pieniądze to treść jego życia – serio!

W rzeczywistości to niebezpieczny stan, do którego po prostu nie można dopuścić. W osiągnięciu tego pomaga właśnie odpowiedzialna gra, czyli zbiór zasad, które trzymają Waszą aktywność w ryzach. Poznajcie kilkanaście prostych i podstawowych zasad, które naszym zdaniem pomogą Wam w rozsądnej grze u bukmacherów:

  • nie obstawiajcie, żeby za wszelką cenę „odkuć” się po przegranym zakładzie,
  • nie obstawiajcie ponad ściśle ustalony budżet,
  • grajcie tylko za kasę, której utrata nie zachwieje Waszymi finansami,
  • nie traktujcie obstawiania jako głównego źródła dochodów,
  • nie obstawiajcie zdarzeń, o których nie macie zielonego pojęcia,
  • nigdy nie kierujcie się emocjami, bo tylko chłodna kalkulacja i rozsądek przyniosą Wam sukces na zakładach,
  • twórzcie kupony na trzeźwo, bo alkohol i inne używki to źli doradcy, którzy zwiększają skłonność do ryzyka i zamazują właściwy osąd,
  • traktujcie zakłady bukmacherskie wyłącznie jako rozrywkę,
  • regularnie wypłacajcie wygrane (choćby małe sumy), bo one przecież nie muszą służyć jako wkład do kolejnych zakładów,
  • niech zakłady bukmacherskie nie będą Waszym jedynym hobby,
  • wyciągajcie wnioski z przegranych i podchodźcie do gry z pokorą, a nie ze 100-procentowym przekonaniem o własnej nieomylności,
  • pamiętajcie, że nawet pewne typy nie zawsze przekładają się na sukces u bukmacherów,
  • korzystajcie z usług legalnych bukmacherów.

Widzicie, to nie są skomplikowane porady. Uwierzcie jednak, że ich stosowanie skutecznie oddala ryzyko, że zakłady bukmacherskie staną się Waszym nałogiem i z zabawy przerodzą się w koszmar.

Krótko mówiąc: grajcie odpowiedzialnie!

bezpieczna gra u bukmachera Odpowiedzialna gra u bukmachera to również obstawianie u legalnych bukmacherów

2. Dlaczego grać TYLKO u legalnych bukmacherów?

Odpowiedzialna gra zaczyna się od wyboru bukmachera. W Polsce mogą działać wyłącznie te firmy, którym pozwoliło na to Ministerstwo Finansów, czyli mają oficjalną licencję (dotyczy to zakładów przyjmowanych online i stacjonarnie). Bukmacherów online z zezwoleniem jest ponad 20. Ich pełną listę znajdziecie na rządowej stronie lub w naszym artykule: lista legalnych bukmacherów online gov, który aktualizujemy na bieżąco. Wśród legalnych serwisów znajdziecie m.in. tak uznane marki jak STS, Fortuna czy LVBet.

Dlaczego to tak ważne, żeby grać u legalnego bukmachera?

Bo dzięki temu zyskujecie pewność, że serwis w bezpieczny sposób zarządza Waszymi finansami, nie będzie Was na siłę kierował w stronę coraz bardziej ryzykownej i intensywnej gry, a w razie czego otrzymacie od niego wsparcie (o tym dalej w tekście).

Pamiętajcie, że żadna szemrana, nielegalna firma nie będzie walczyła o to, żebyście grali odpowiedzialnie. Z kolei legalny bukmacher musi kontrolować zachowania swoich użytkowników – tak nakazuje mu ustawa hazardowa, w oparciu o którą działa. To dla Was dobra wiadomość i mocny argument za szukaniem wyłącznie serwisów obecnych na polskim rynku na podstawie zgody Ministerstwa Finansów. Poniżej znajdziesz rekomendowanych przez nas legalnych bukmacherów w Polsce.

Serwisy rekomendowane przez portal Legalni Bukmacherzy

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 760 PLN!
Kod promocyjny

3. Kiedy gra u bukmachera przestaje być odpowiedzialna?

Czy można mieć problem z hazardem i nie zdawać sobie z tego sprawy? Niestety, można. Nawet znając zasady odpowiedzialnej gry da się nieświadomie je łamać. Wypieranie swoich negatywnych zachowań to dobrze znane w psychologii zjawisko. Dlatego od czasu do czasu, nawet nie odczuwając symptomów uzależnienia, dobrze jest zrobić sobie prosty test.

Powstała w latach 50. XX wieku w USA wspólnota Anonimowych Hazardzistów – mężczyzn i kobiet, których łączy uzależnienie od gier pieniężnych – opracowała składający się 20 pytań kwestionariusz. Odpowiedzi na nie pozwalają określić stopień nałogu lub jego braku. Przyjmuje się, że większość osób w nałogu co najmniej 7 razy odpowiada „TAK”. Poniżej lista pytań.

  1. Czy kiedykolwiek traciłeś czas przeznaczony na pracę lub szkołę z powodu hazardu?
  2. Czy uprawianie hazardu powodowało kiedykolwiek, że twoje życie rodzinne stawało się nieszczęśliwe?
  3. Czy hazard wpływał na twoją reputację?
  4. Czy kiedykolwiek odczuwałeś wyrzuty sumienia po grze?
  5. Czy kiedykolwiek uprawiałeś hazard, aby zdobyć pieniądze na spłatę długów albo by rozwiązać finansowe trudności?
  6. Czy uprawianie hazardu powodowało zmniejszenie się twojej ambicji lub skuteczności?
  7. Czy po przegranej czułeś, że musisz wrócić, tak szybko jak to możliwe, by odrobić swoje straty?
  8. Czy po wygranej miałeś silny przymus, aby wrócić i wygrać więcej?
  9. Czy często uprawiałeś hazard dopóki twoja ostatnia złotówka została przegrana?
  10. Czy kiedykolwiek brałeś pożyczki, aby sfinansować swój hazard?
  11. Czy kiedykolwiek sprzedałeś coś, aby sfinansować hazard?
  12. Czy byłeś niechętny, aby użyć "hazardowych pieniędzy" na normalne wydatki?
  13. Czy hazard powodował, że przestawałeś dbać o dobrobyt własny lub swojej rodziny?
  14. Czy kiedykolwiek uprawiałeś hazard dłużej niż zaplanowałeś?
  15. Czy kiedykolwiek grałeś, aby uciec od zmartwień i kłopotów?
  16. Czy kiedykolwiek popełniłeś lub rozważałeś popełnienie nielegalnego czynu, aby sfinansować hazard?
  17. Czy uprawianie hazardu powodowało, że masz kłopoty ze snem?
  18. Czy kłótnie, rozczarowania lub frustracje wywołują w twoim wnętrzu impuls do hazardu?
  19. Czy kiedykolwiek miałeś pragnienie, aby świętować jakieś szczęśliwe wydarzenia poprzez uprawianie hazardu przez kilka godzin?
  20. Czy kiedykolwiek brałeś pod uwagę autodestrukcję lub samobójstwo w wyniku twojego hazardu?

Zakres pytań nie musi jednak być aż tak rozległy. Grunt, to mieć z tyłu głowy kwestie związane ze swoim bezpieczeństwem i dobrostanem. Spójrzcie, np. Fortuna proponuje zastanowić się nad poniższymi ośmioma sprawami.

  • Czy Wasze myśli ciągle krążą wokół zakładów bukmacherskich?
  • Czy zastanawiacie się, skąd wziąć więcej pieniędzy na obstawianie meczów?
  • Czy do czerpania radości z gry potrzebujecie coraz większych kwot i coraz większej ilości czasu spędzanego przy kuponach?
  • Czy bez trudu kontrolujecie, kiedy przestać lub ograniczyć obstawianie?
  • Czy pożyczacie pieniądze na zakłady, gracie za kasę, którą powinniście przeznaczyć na coś innego (np. zapłatę rachunków), wyprzedajecie rzeczy, żeby obstawiać lub dopuszczacie nielegalne metody zdobycia środków?
  • Czy na Waszym obstawianiu cierpi Wasza rodzina, zaniedbujecie pracę lub własne potrzeby?
  • Czy w zakładach bukmacherskich upatrujecie szansy na odzyskanie utraconych pieniędzy lub wydostanie się z kłopotów finansowych?
  • Czy uważacie, że dzięki wysokiej wygranej odzyskacie kontrolę nad grą?

I teraz ważne. Udzielenie odpowiedzi na tego rodzaju pytania i zbudowane na tej podstawie podejrzenie o uzależnieniu to kluczowy pierwszy krok. Niestety, nie jedyny potrzebny, bo wychodzenie z nałogu to długotrwały proces. Co robić, żeby sobie z tym poradzić?

4. Jak ustawić limity odpowiedzialnej gry w zakładach bukmacherskich?

Ważnym narzędziem radzenia sobie z nieodpowiedzialną grą u bukmacherów jest możliwość ustawienia limitów gry. To może być za słaby sposób dla osób, które są patologicznymi hazardzistami, ale dobry dla ludzi, którzy po prostu czują, że powinni ograniczyć zaangażowanie w grę lub chcą pozostać na niskim poziomie hazardowego ryzyka. Mówimy więc o limitach, które samodzielnie można nałożyć na siebie, a nie np. o górnej granicy stawki, depozytu lub wypłaty, które wprowadzają sami bukmacherzy - dlaczego bukmacherzy ustalają limity stawek lub depozytu dowiesz się po lekturze naszej poprzedniej publikacji.

Limity będące samoograniczeniami mogą dotyczyć czasu spędzanego u bukmachera lub kwot, które obstawiacie. Jak to działa, to dobrze widać na przykładzie STS. Serwis umożliwia ustawienie dziennego limitu zalogowania w przedziale od 1 do 18 godzin (maksymalnie 558 godzin w miesiącu). Po przekroczeniu ustalonego czasu nie da się obstawiać zakładów. Podobnie dzieje się, gdy „pęknie” dzienny lub miesięczny limit wartości stawek.

Co ważne, limitów nie można ot tak sobie zmienić. Tzn. można je obniżyć – to odbywa się błyskawicznie po zgłoszeniu. Ale na podwyższenie trzeba poczekać – w STS po pierwszej zmianie dobę, po drugiej tydzień, a po każdej kolejnej aż 3 miesiące. Odpowiedzialna gra wymaga dokonywania świadomych decyzji i te zasady na pewno pomagają je podejmować.

5. Poważny problem z hazardem – jak wyjść z nałogu obstawiania meczów?

W wyjściu z uzależnienia lub powrocie do odpowiedzialnej gry mogą pomóc sami bukmacherzy. Każdy z nich udostępnia na swojej stronie szczegółowe informacje na ten temat. Zazwyczaj znajdziesz je w zakładce „Odpowiedzialna gra” w dolnej części strony (tak jest np. w STS), chociaż zdarza się, że inne firmy umieszczają tę sekcję u góry (np. Fortuna).

Wśród porad bukmacherów znajdziesz m.in. informacje o limitach (o tym napisaliśmy już wyżej), ale też o możliwości zawieszenia lub zamknięcia konta (możesz to zrobić na minimum dobę, ale równie dobrze samowykluczyć się na 3 miesiące lub usunąć się z grona użytkowników bukmachera) oraz instytucjach, do których warto udać się po poradę i wsparcie. To np. wspomniana już wspólnota Anonimowych Hazardzistów, Gambling Therapy, Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych (powołany na mocy polskiej ustawy hazardowej) czy działające w każdym województwie ośrodki terapii uzależnień.

Ten etap dotyczy oczywiście skrajnych przypadków. Niestety, tak w naszym kraju, jak i za granicą ich nie brakuje. Dlatego raz jeszcze przypominamy, że kluczowa jest odpowiedzialna gra u bukmachera – już na starcie ustalenie przejrzystych zasad obstawiania, które pozwolą bez ryzyka dobrze się bawić i wygrywać pieniądze.

skomentuj OdpowiedzialnaGraUBukmachera
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie