Typy bukmacherskie na Eurowizję 2023

Typy bukmacherskie na Eurowizję 2023

Podczas europejskiego festiwalu piosenki w 2022 roku obyło się bez niespodzianek, ale uważamy, że typy bukmacherskie na Eurowizję 2023 będą większym wyzwaniem. Trudno oczekiwać, że po raz drugi zwycięzca będzie aż tak oczywisty. Zakłady na Eurowizję 2023 mogą więc być niezłym sposobem na zgarnięcie niezłej sumki u bukmachera z względu na korzystne kursy. Kiedy można spodziewać się kursów i kto może być faworytem, sprawdźcie poniżej.

1. Co, gdzie i jak? Informacje o Eurowizji 2023

Gospodarzem Eurowizji zwyczajowo jest kraj, który wygrał edycję z poprzedniego roku. To oznacza, że obecnie za organizację Eurowizji 2023 powinna odpowiadać Ukraina, ale oczywiście obecnie trudno zapewnić, że taki event byłby bezpieczny. Rosyjska inwazja na naszych wschodnich sąsiadów wciąż trwa i trudno przewidzieć kiedy się zakończy. A Eurowizja to ogromne wyzwanie logistyczne i wymaga wielu miesięcy planowania.

Dlatego organizator – EBU – zdecydował, że w 2023 roku Eurowizja nie obędzie się jednak w Ukrainie. Na ten moment nie ma informacji gdzie odbędzie się Eurowizja 2023, ale krajem wskazanym do organizacji została Wielka Brytania – kraj, który zajął drugie miejsce w ostatniej edycji festiwalu. O organizację Eurowizji na terenie UK wystąpiło aż 20 miast, a najpoważniejszymi kandydaturami były Glasgow i Liverpool. Ostatecznie miejscem Eurowizji 2023 będzie Liverpool Arena.

Liverpool to idealnie miejsce aby być gospodarzem 67. finału Eurowizji w zastępstwie za Ukrainę. Miasto kojarzone jest z muzyką, a Liverpool Arena spełnia z nawiązką wszelkie wymagania jakie są konieczne, aby zorganizować wydarzenie na skalę światową. - Martin Österdahl, producent wykonawczy konkursu piosenki Eurowizji

1.1 Data finału i półfinałów Eurowizji 2023

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2023? Tutaj podobnie, nie mamy jeszcze konkretnej daty. Zwyczajowo odbywa się ona w połowie maja, więc celujemy w dwa terminy – półfinały 9 i 11 maja oraz finał 13 maja lub półfinały 16 i 18 maja, a finał 20 maja. Transmisja z Eurowizji 2023 jak co roku będzie prowadzona przez TVP, ale cały koncert zobaczycie również w formie streama na platformie YouTube.

1.2 Regulamin Eurowizji 2023

Kto występuje w finale Eurowizji? Przede wszystkim o awans do koncertu sobotniego nie muszą się martwić kraje wielkiej piątki. Do tej grupy należą Włochy, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania oraz Francja. To właśnie te państwa najmocniej finansują działalność organizatora Eurowizji – EBU – i właśnie dlatego rok w rok mogą brać udział bezpośrednio w finale. Oczywiście również gospodarz, czyli zeszłoroczny zwycięzca, ma zapewniony awans do finału.

Pozostałe kraje muszą radzić sobie w półfinałach. Uczestnicy dzieleni są na pół, pierwsza grupa występuje we wtorek, druga w czwartek. Tutaj w odróżnieniu od finału, głosują tylko kraje, które występują w danym półfinale. Głosowanie odbywa się przy pomocy SMS-ów, a punkty przyznawane są: 12 punktów dla najlepszej propozycji, 10 dla drugiej, 8 dla trzeciej, 7 dla czwartej itd. Z każdego kraju liczone są głosy publiczności oraz krajowego jury, oba głosowania są równie ważne.

2. Typy na Eurowizję 2023

Na ten moment nie mamy dla Was żadnych typów na Eurowizję 2023, zwyczajnie nie wiemy nawet czy jakieś kraje nie wycofają się jednak z uczestnictwa, a może jeden z nich powróci do stawki? Tego nie wiemy, jak już poznamy uczestników i piosenki, przedstawimy Wam nasze typy bukmacherskie na Eurowizję 2023. Zanim to nastąpi możecie sprawdzić jak wyglądają legalne zakłady na siatkówkę.

3. Gdzie obstawiać Eurowizję w 2023 roku?

Choć zakłady na Eurowizję 2023 nie są jeszcze dostępne, już teraz wiemy gdzie będą wyglądały najlepiej. Skąd? Nie mamy magicznej kuli, po prostu śledziliśmy jak wyglądały zakłady w roku poprzednim. Dlatego naszym zdaniem najlepiej wybrać STS!

Serwisy rekomendowane przez Legalnych Bukmacherów

STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 1660 PLN!
Kod promocyjny
LBVIP

4. Notowania bukmacherskie na Eurowizję 2023

Kto będzie na czele kursów bukmacherskich na Eurowizję 2023? Nie wiemy jeszcze kto będzie reprezentował dane kraje, ale w ciemno można powiedzieć, że bukmacherzy z jakiegoś powodu zawsze stawiają na Maltę. Te przewidywania jednak się nie sprawdzają. Na pewno wysoko będą Włosi oraz kraje Skandynawskie (głównie Szwecja). Co dalej – dowiemy się po poznaniu reprezentantów danego kraju. Jesteśmy jednak pewni, że w notowaniach od początku wysoko będą stali bywalcy jak właśnie Szwecja czy choćby Francja. Oczywiście mechanizmy dotyczące przeliczników nie są koniecznie oczywiste, wobec w osobnej publikacji tego tłumaczymy jak przeczytać kursy bukmacherskie.

5. Najczęstsze pytania o Eurowizję 2023 (FAQ)

5.1 🎤 Kiedy Eurowizja 2023? 🎸

Eurowizja w 2023 roku odbędzie się najpewniej w połowie maja, przewiduje się, że finał może mieć miejsce 13 maja. Miejscem Eurowizji będzie Liverpool Arena.

5.2 🎤 Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji 2023? 🎸

Reprezentant nie jest jeszcze znany, najpewniej zostanie wyłoniony w ramach otwartego konkursu organizowanego przez TVP.

5.3 🎤 Jakie są typy na Eurowizję 2023? 🎸

Na ten moment typy bukmacherskie na Eurowizję 2023 nie są dostępne - nie znamy kandydatów i nawet nie wszystkie kraje potwierdziły swój udział - jak tylko będziemy znali szczegóły, znajdziecie na naszym portalu prognozy dotyczące Eurowizji 2023.

skomentuj TypyBukmacherskieNaEurowizję2023
Komentarze (0)
Graj odpowiedzialnie