Typy bukmacherskie na Eurowizję 2022

Typy bukmacherskie na Eurowizję 2022

Festiwal muzyczny odbywający się w Europie być może nie jest szczytem kulturalnej rozrywki, ale typy bukmacherskie na Eurowizję 2022 powinny być poszukiwane przez graczy. Rok temu legalni bukmacherzy online jeszcze na kilka tygodni przed finałem stawiali w roli faworytów zupełnie inne kraje (jak choćby Malta), niż faktyczny zwycięzca, a kurs na Maneskin wynosił w okolicach 10,0. Właśnie dlatego obstawianie Eurowizji 2022 może okazać się świetnym pomysłem na wygraną na zakładach bukmacherskich. Zwłaszcza, że kursy nawet w przypadku faworytów są dość wysokie. Notowania bukmacherskie przed Eurowizją 2022 prezentują się ciekawie. Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami, dowiedz się gdzie i kiedy będzie miała miejsce, kto należy do faworytów Eurowizji 2022 i jaki bukmacher posiada kursy na Eurowizję 2022 oraz jakie typy na Eurowizję 2022 wybrać biorąc pod uwagę próby przed właściwymi występami. Na ten moment zdradzimy tylko, że kurs bukmacherski na wygraną Ochmana to 35,00 u legalnego bukmachera STS, 40,00 w Fortunie i aż 67,00 w LVBet!

1. Co jak i gdzie: termin, transmisja, miejsce i zasady Eurowizji 2022

Data konkursu Eurowizji 2022 to od 10 do 14 maja 2022 roku. Całe wydarzenie jest rozłożone na kilka dni ze względu na fazę półfinałów. Te odbędą się 10 oraz 12 maja, (21:00) a sam finał będzie miał miejsce w hali Palasport Olimpico w Turynie. To jedna z ważnych zasad konkursu – miejscem jest kraj, z którego pochodzi zwycięzca poprzedniej edycji.

1.1 Darmowy stream z Eurowizji 2022

Transmisja Eurowizji 2022 zostanie przeprowadzona przez krajowego nadawcę, czyli TVP. Nad czym ubolewa wielu fanów, nie możemy liczyć już na komentarz Artura Orzecha, który od wielu lat zajmował się tym wydarzeniem. Jeżeli więc szukacie alternatywy, stream z Eurowizji 2022 dostępny będzie również w serwisie YouTube na oficjalnym koncie Eurowizji.

1.2 Regulamin Eurowizji 2022

Zasady całego konkursu są proste. W finale zapewniony udział kraj zwycięzcy poprzedniej edycji, oraz kraje najmocniej finansujące EBU – instytucję odpowiedzialną za organizację Eurowizji. Kraje wielkiej piątki to: Włochy, Hiszpania, Niemcy, UK oraz Francja. Nie są to jak się często mówi, kraje założycielskie – Wielka Brytania oraz Hiszpania nie brały udział w pierwszej Eurowizji.

Reszta krajów wyłaniana jest poprzez półfinały. Każdy z nich to szansa na awans 10 krajów, w pierwszym z nich weźmie udział 17 krajów, a w drugim 18. Głosowanie działa następująco, po równo liczą się głosy jury i widzów z danego kraju. Widzowie mogą głosować za pośrednictwem SMS-ów. Jeżeli dla przykładu Włoscy widzowie uznaliby, że najlepsza była Polska propozycja – wtedy otrzymalibyśmy 12 punktów. Kolejne miejsca to 10, oraz od ośmiu aż do 1. Tym samym niektóre kraje kończą bez punktów, a sam moment przydzielania punktów, jest jednym z najważniejszych. Warto jednak pamiętać, że głosy jury i widzów potrafią się diametralnie różnić, tak jak było to rok temu, kiedy Maneskin wygrał głosami widzów.

LB Exclusive
Bonus z LegalniBukmacherzy
Bonus do 1640 PLN!
Standardowy bonus na STS
Bonus do 1540 PLN

1.3 Koncert Eurowizyjny 2022 - kto wystąpi?

Prowadzącymi Eurowizję w 2022 roku będą wokaliści Mika i Laura Pausini oraz prezenter telewizyjny, Alessandro Cattelan. Po raz kolejny więc prowadzący również wystąpią na scenie. Poza nimi wydarzenie to uświetnią Diodato (był wybrany jako reprezentant Włoch na Eurowizję 2020, która się nie odbyła), Il Volo, Gigliola Cinquetti oraz zeszłoroczni zwycięzcy - Maneskin. Więcej szczegółów poznamy zapewne przed samymi finałami.

2. Kto wystąpi na Eurowizji w 2022? Uczestnicy i faworyci

Lista uczestników Eurowizji 2022 jest już prawie pełna. Znamy już wszystkich wykonawców, a wśród nich są również artyści, którzy wcześniej brali udział w Eurowizji (dla przykładu Zdob si Zdub z Mołdawii było już na Eurowizji dwukrotnie) lub przynajmniej próbowali swoich sił w krajowych eliminacjach. Poniżej znajdziecie listę artystów, którzy wystąpią na Eurowizji w 2022 roku.

2.1 Uczestnicy Eurowizji 2022 - lista

FINALIŚCI PÓŁFINAŁ I PÓŁFINAŁ II
Francja – Avan i Ahez Albania – Ronela Hajati Australia – Sheldon Riley
Hiszpana – Chanel Bułgaria – Intelligent Music Project Azerbejdżan – Nadir Rustamli
Niemcy – Malik Harris Holandia – S10 Cypr – Andromache
Wielka Brytania – Sam Ryder Litwa – Sentimentai Finlandia – The Rasmus
Włochy – Mahmood i Blanco Łotwa – Citi Zeni Gruzja – Circus Mircus
Mołdawia - Zdob si Zdub i Fratii Advahov Izrael – Michael Ben David
Słowenia – LPS Malta – Emma Muscat
Szwajcaria – Marius Bear San Marino – Achille Lauro
Ukraina – Kalush Orchestra Serbia – Konstrakta
Armenia – Rossa Linn Belgia – Jeremie Makiese
Austria – Lumix ft. Pia Maria Czarnogóra – Vladana
Chorwacja - Mia Dimsic Czechy – We Are Domi
Dania – Reddi Estonia – Stefan
Grecja – Amanda Georgiadi Tenfjord Irlandia – Brooke
Islandia – Sigga, Beta & Elin Macedonia Północna – Andrea
Norwegia – Subwoolfer Polska – Ochman
Portugalia – Maro Rumunia – WRS
Szwecja – Cornelia Jakobs

* Pogrubieniem oznaczyliśmy kraje, które awansowały do finału Eurowizji 2022.

Kim są faworyci Eurowizji 2022? Na ten moment wygląda na to, że konkurencja ograniczy się w tym roku do dwóch krajów. Na czele w notowaniach światowych bukmacherów znajdują się Ukraina oraz Włochy. Ukraina to Kalush Orchestra i kompozycja łącząca muzykę folkową z nowoczesnymi rytmami, Włosi natomiast postawili na balladę i powracającego artystę, który poprzednio zajął już miejsce drugie. Mahmood ze swoim Soldi mógł wygrać, ale ostatecznie o 26 punktów wygrał Duncan Laurence. Teraz włoski artysta powraca w duecie z Blanco i ponownie, ma szansę na wygraną.

3. Eurowizja 2022 typy bukmacherskie: kogo obstawiać?

Obstawiając Eurowizję 2022 musicie wiedzieć, że to nie tylko zakłady na zwycięzcę, ale również konkretne miejsca danego kraju, czy wyjście z półfinału (to czeka nas ponownie za rok), a także typy H2H. Zakłady bukmacherskie na Eurowizję 2022 można więc obstawiać z różnym podejściem. Którego byście nie wybrali, przygotowaliśmy dla was typy bukmacherskie na Eurowizję 2022. Jeżeli natomiast chcecie wiedzieć jak grać na zakładach sportowych, sprawdźcie nasze kompendium wiedzy na ten temat.

3.1 ✔️ Typy na miejsce Polski podczas Eurowizji 2022

Polski reprezentant na Eurowizji 2022 to Krystian Ochman i trzeba przyznać, że Polska wreszcie ma szanse na przyzwoity wynik i występ. Przede wszystkim, typ bukmacherski na Eurowizję 2022 w postaci wyjścia z półfinału Krystiana Ochmana... nie ma sensu. Wiecie dlaczego? Bo zwyczajnie nasz reprezentant należy do szerokiego grona faworytów całego festiwalu. W tym momencie kurs bukmacherski na Eurowizję 2022 w przypadku wejścia do finału Ochmana wynosił 1,04, a tuż przed samym finałem spadł nawet do 1,01. Notowania na to, że mu się nie powiedzie, wynosiły aż 8,00. Ciekawe natomiast są inne zakłady na półfinał. Nasz typ bukmacherski na Eurowizję 2022 i występ Krystiana Ochmana to TOP 3 2. półfinału. Kurs wynosił 1,50, w przypadku wygranej w półfinale wynosił 3,75, lecz tutaj problemem były wysokie notowania Cornelii Jakobs ze Szwecji, która wystąpiła w tym samym półfinale. Wyniki poznamy niebawem - na ten moment wiemy, że obie propozycje dostały się do finału i zarówno Cornelia jak i Krystian byli absolutnym topem drugiego półfinału.

Teraz czas na dobry sen, mam koncert pojutrze, wypiję herbatę, melisę, zasnę szybko i będę dużo spał. - Krystian Ochman, źródło: YouTube

Jaką pozycję zajmie Ochman w finale? Nasz typ bukmacherski na Eurowizję 2022 to TOP 5 dla Krystiana Ochmana, choć uczciwie trzeba przyznać, że jego notowania po 2. półfinale spadły. Jeżeli Polak wystąpi na podobnym poziomie do tych z krajowych preselekcji, powinien bez problemu dostać się do czołowej dziesiątki, a naszym zdaniem, zasłuży na czołową piątkę. Na miejsca na podium niestety raczej nie ma szans - a jeśli już to na miejsce trzecie, za Kalush Orchestra oraz Cornelią Jakobs.

3.2 ✔️ Pewne typy na Eurowizję 2022

Kto jest pewniakiem na Eurowizji 2022? Typ bukmacherski, który może przynieść niezły zysk to TOP3 dla Cornelii Jakobs. Szwedka zwłaszcza w roku, gdzie konkurencja nie jest aż tak mocna, powinna mieć gwarantowane miejsce w ścisłej czołówce.

3.3 ✔️ Typ na zwycięzcę Eurowizji 2022

Jeżeli chcecie zabawić się w typowanie zwycięzcy Eurowizji 2022, to stawiając wyższe kwoty, warto celować raczej tylko w trzech uczestników – Ukrainę, Szwecję lub Włochy. Za Włochami przemawia doświadczony reprezentant, ciekawa kompozycja, która z miejsca spodobała się fanom Eurowizji i podobnie jak w przypadku Maneskina – jest to obecnie zdecydowanie najczęściej słuchana kompozycja spośród faworytów do wygrania Eurowizji 2022. W momencie kiedy piszemy ten artykuł, utwór Brividi ma już 78,6 miliona odsłuchów w Spotify. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że kursy na Ukrainę są nie bez powodu ustalone na tak niskim poziomie i jeżeli część krajów nie będzie ich specjalnie pomijać w głosowaniu lub np. nie będą odstawać w głosowaniu jury, to wygraną mają prawie jak w banku.

Ukraińskie Kalush Orchestra to główny faworyt konkursu i nie ma co ukrywać, na taki stan rzeczy wpływa obecna sytuacja polityczna, czyli rosyjska inwazja. Spodziewamy się wyrównanego pojedynku, w którym wygra jednak Ukraina – i to nasz typ na zwycięzcę Eurowizji 2022. Warto jednak wziąć pod uwagę, że przed konkursem piosenka nie zyskała sławy na miarę włoskiej kompozycji (Stefania na ten moment ma 5,9 mln odsłuchów, czyli ponad 10 razy mniej niż Brividi).

3.4 ✔️ Pozostałe darmowe typy bukmacherskie na Eurowizję 2022

To oczywiście nie wszystkie nasze typy na Eurowizję 2022. Warto zainteresować się również typami na Eurowizję w formie H2H. W tym przypadku warto szukać zestawień z Litwą, bo choć kurs na jej zwycięstwo jest bardzo niski (300), to nie powinna skończyć na szarym końcu, co można przewidywać np. w przypadku Belgii, Szwajcarii czy Niemiec.

3.5 ✔️ Typy na Eurowizję 2022 po pierwszych próbach

Co działo się na eurowizyjnych próbach? Warto wiedzieć, że w internecie znajdziemy jedynie urywki prób konkretnych reprezentantów, wobec tego mogą one zakłamywać jak wypadł cały występ. Próby są przeprowadzane również aby dopracować choreografię, dlatego średni wokalnie występ nie musi oznaczać klapy w finale czy półfinałach.

Pierwsze wnioski jednak już są i wygląda na to, że choć Finlandia posłała do boju popularny zespół The Rasmus, to na ten moment nie wyglądali na faworytów, nawet do awansu do finału - co się jednak ostatecznie wydarzyło. Z drugiej strony, zgodnie z przewidywaniami, bardzo przyzwoicie zaprezentował się Krystian Ochman, który nadal w notowaniach jest bardzo wysoko. Po próbach bardzo zyskała Irlandia oraz Cypr, które jednak nie awansowały, podobnie jak nasz faworyt - Achille Lauro, który również na próbach wyglądał obiecująco.

W pierwszym półfinale niespodziankę awansem mogły sprawić Chorwacja czy Islandia (udało się tym drugim), natomiast próba zdecydowanych faworytów - czyli Ukrainy - nie wypadła zbyt szczególnie i na ten moment jesteśmy dalecy od stawiania majątku na wygraną Kalush Orchestry. Zdecydowanie zyskała natomiast Armenia, która może być "czarnym koniem" finału. Standardowo w konkursie zameldowała się Grecja, natomiast po obiecujących próbach, mocno zawiódł Cypr.

3.6 ✔️ Typy na finał Eurowizji 2022 po półfinałach

Największymi "zwycięzcami" półfinałów są zdecydowanie Szwecja i Mołdawia. Szwedka świetnie zaprezentowała się w czwartek, a mołdawscy reprezentanci z totalnego outsidera, którego bukmacherzy oceniali jako "pierwszego do odstrzału", stali się kandydatem nawet do miejsca w top 10.

Dobrze w półfinale wypadł Krystian Ochman, którego występ jednak był zapewne przyćmiony świetnym wykonaniem Cornelii Jakobs. Wiele innych występów wypadło zdecydowanie poniżej możliwości, co nieco zamieszało w stawce, jeśli chodzi o notowania bukmacherskie.

To co możemy powiedzieć przed finałem, to to, kogo nie spodziewamy się w czołówce. Rumunia, Szwajcaria, Belgia, Niemcy zgodnie zresztą z kursami bukmacherskimi na Eurowizję 2022, nie podbiją sceny w Turynie. Z końcówki stawki wynik ponad oczekiwania mogą osiągnąć Islandia i Litwa, ale nawet TOP10 dla trzeba byłoby rozpatrywać w kategoriach sporego zaskoczenia.

Najciekawiej sytuacja wygląda pomiędzy głównymi faworytami, a propozycjami z góry spisywanymi na porażkę. Estonia czy Portugalia mogą zająć miejsce zdecydowanie powyżej tego, gdzie stawiają ich bukmacherzy, natomiast miejsce numer 7. dla Serbii - które wskazują serwisy z obstawianiem - nie jest niczym pewnym i nie zdziwimy się jak reprezentantka kraju z Bałkanów zajmie jednak miejsce poza TOP10.

4. Gdzie obstawiać Eurowizję 2022 na zakładach bukmacherskich online?

Zakłady bukmacherskie na Eurowizję 2022 będą dostępne u najlepszych, legalnych bukmacherów w kraju. Jeżeli chodzi o tego typu zakłady, warto podeprzeć się bonusami bukmacherskimi na Eurowizję 2022. Mówimy tutaj o dwóch typach – takich, które obowiązują stale dla nowych graczy, którzy rejestrują się w serwisach bukmacherskich za pośrednictwem naszego portalu, albo o czasowych ofertach, które bukmacherzy udostępnią przed samym finałem.

4.1 Bukmacherzy: Eurowizja 2022

Bukmacher z zakładami na Eurowizję 2022 to STS, Fortuna oraz LVBet. W tych serwisach znajdziecie notowania bukmacherskie na Eurowizję 2022 na zwycięzcę, TOP3, awans do finału czy wynik polskiego reprezentanta. Zakłady na wynik Krystiana Ochmana podczas Eurowizji 2022 powinny zresztą cieszyć się dużą popularnością, ze względu na dobre opinie jakie zbiera jego utwór. Tymczasem, możecie sprawdzić bonusy dostępne w tych trzech serwisach lub dowiedzieć się jak obstawiać mecze w necie i wykorzystać bonusy na inne wydarzenia.

Legalne zakłady sportowe z bonusami VIP!

Fortuna
Fortuna
Bonus Zakłady
Bonus do 2720 PLN!
STS
STS
Bonus Zakłady
Bonus do 1640 PLN!
Kod promocyjny
LBVIP
LVBET
LVBET
Bonus Zakłady
Bonus powitalny do 3423 PLN!
kod promocji
BCVIP

4.2 🟦 Zakłady na Eurowizję w STS

Bukmacher STS do Eurowizji podszedł bardzo poważnie i zakłady rozdzielił na konkretne kategorie. U jednego z największych bukmacherów na rynku obstawicie:

 • Zwycięzcę Eurowizji,
 • Kraje, które zajmą miejsce w TOP3,
 • Kraje, które zajmą miejsce w TOP10,
 • Zakłady H2H - kto zajmie wyższe miejsce,
 • Najlepszy kraj Wielkiej Piątki,
 • Najlepszy kraj bałkański,
 • Najlepszy kraj nordycki,
 • Zakłady na półfinały.

4.3 🟨 Zakłady na Eurowizję w Fortunie

Również u legalnego bukmachera Fortuna Eurowizja 2022 jest ograna bardzo szczegółowo. Znajdziemy tu podobnie jak w STS - zakłady na zwycięzcę, TOP3 i TOP 10. Bardzo detalicznie rozpisane są również kursy na półfinały, w formie zakładów H2H, na awans czy konkretne miejsce w półfinale.

4.4 ⬛ Zakłady na Eurowizję w LVBet

Popularność Eurowizji 2022 nie uszła uwadze bukmachera LVBet. W tym serwisie również znajdziemy obszerną ofertę na to wielkie europejskie wydarzenie muzyczne. Ten serwis widocznie chciał się wyróżnić, bo w kilku miejscach zastosował nieco inne zdarzenia niż konkurencja:

 • Zakłady na zwycięzcę,
 • Zakłady na TOP4,
 • Zakłady na TOP10,
 • Zakłady na półfinały,
 • Najwyżej sklasyfikowany kraj Wielkiej Piątki,
 • Skąd zakwalifikuje się zwycięski kraj,
 • Który kraj bałtycki zajmie najwyższe miejsce,
 • Który kraj bałkański zajmie najwyższe miejsce.

5. Najwyższe kursy bukmacherskie na Eurowizję 2022 – aktualne notowania

Trzech topowych legalnych bukmacherów wystawiło już kursy bukmacherskie na Eurowizję 2022. Kto jest faworytem polskich analityków bukmacherskich?

5.1 📈 Kursy bukmacherskie na Eurowizję 2022 w Fortunie

W Fortunie obstawimy zwycięstwo danego kraju, wobec tego pole manewru mamy w pewnym sensie ograniczone, bo sensownych typów na Eurowizję 2022 w Fortunie jest zaledwie kilka. Kurs na zwycięstwo Polski to obecnie 20,0 co plasuje Krystiana Ochmana na 6. pozycji. Wśród głównych faworytów na pewno są dwa najwyżej notowane kraje - Ukraina i Włochy. Kursy na Eurowizję 2022 w eFortuna znajdziesz poniżej.

Kto wygra Eurowizję 2022? - Najlepsze kursy
Ostatnia aktualizacja: 1652523394

5.2 📈 Kursy bukmacherskie na Eurowizję 2022 w STS

Kursy na Eurowizję 2022 w STS pozwalają nam obstawiać: kto wygra Eurowizję, kto zajmie miejsce w Top3, a kto zmieści się w pierwszej dziesiątce. Taki wybór daje nam o wiele większe możliwości. Kurs bukmacherski na TOP10 dla Krystiana Ochmana to 1,45. Polska propozycja w STS jest natomiast stawiana na miejscu czwartym, o dwa oczka wyżej niż w Fortunie. Poniżej znajdziecie kursy na TOP3 w STS.

5.3 📈 Kursy bukmacherskie na Eurowizję 2022 w LVBet

W LVBet kursy bukmacherskie na Eurowizję 2022 pojawiły się najwcześniej. Bukmacher do tej pory udostępnił zakłady na Eurowizję 2022 tylko w formie typowania zwycięzcy konkursu. Poniżej najwyższe kursy bukmacherskie na Eurowizję 2022 na dziś.

5.4 📈 Kursy bukmacherskie na Eurowizję 2022 u zagranicznych bukmacherów

Legalni Polscy Bukmacherzy w przypadku kursów bukmacherskich na Eurowizję w 2022 roku niewiele różnią się w swoich przewidywaniach od zagranicznych serwisów. Spodziewamy się, że kursy bukmacherskie na Eurowizję 2022 jeszcze ulegną większym zmianom, ale nie powinniśmy być świadkami wyłonienia kolejnego faworyta - prędzej spodziewalibyśmy się, że ktoś z grona faworytów odpadnie. Jak przedstawiają się uśrednione notowania u zagranicznych bukmacherów? Sprawdźcie poniżej kolejność faworytów:

 • Ukraina (2,0)
 • Włochy (4,0)
 • Szwecja (8,0)
 • UK (17,0)
 • Grecja (17,0)
 • Polska (20,0)
 • Hiszpania (28,0)
 • Holandia (30,0)
 • Norwegia (32,0)
Standardowy bonus na Super Tipster
Konkurs typerski o pulę 155€ - każdego tygodnia!

Jak widać notowania Polaka są podobne zarówno w STS jak i u największych bukmacherów na świecie, co w przypadku Eurowizji nie jest wcale takie oczywiste - często u różnych bukmacherów przeliczniki potrafią się bardzo różnić. Jeżeli chcecie się jeszcze wstrzymać z obstawianiem Eurowizji 2022, możecie sprawdzić jak działa nasz konkurs typerski za darmo.

6. Co warto wiedzieć o Eurowizji 2022?

6.1 🎙️ Kiedy finał Eurowizji 2022? 🎙️

Finał Eurowizji odbędzie się 14 maja 2022 roku, a półfinały 10 oraz 12 maja.

6.2 🎙️ Na jakie miejsce ma szanse reprezentant Polski na Eurowizji 2022? 🎙️

Nasze typy bukmacherskie na Eurowizję 2022 zakładają różne zdarzenia, ale pewnym typem jest TOP3 dla Cornelii Jakobs.

6.3 🎙️ Jak typować Eurowizję 2022? 🎙️

Typy bukmacherskie na Eurowizję 2022 znajdziesz na naszym portalu – jednym z naszych typów jest TOP10 dla Polski.

skomentuj TypyBukmacherskieNaEurowizję2022
Komentarze (4)
Padre101
Padre101 2 dni temu
kurcze jak wystarczy wyjsc na scene i myc rece to moze za rok wyslemy Fasolki?
Graj odpowiedzialnie